Vesmírné lodě a plavidla - Ostatní rasy - Tolláni

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras

Tolláni

Velmi vyspělá rasa, na kterou si dříve netroufli ani Goa’uldi. I když nebyly nikdy vidět vesmírné lodě Tollánů, můžeme s jistotou říci, že je měli a není se ani čemu divit vzhledem k jejich velmi vyspělé technologii.


Tollánská vesmírná loď

Je velká škoda, že jsme nemohli vidět žádnou tollánskou loď v jakékoliv akci, i když je velmi nepravděpodobné, že by byla silně ozbrojena a měla by technologie jen pro svou obranu, ale to jsou jen dohady. Každopádně své vesmírné lodě používali hlavně pro přepravu a případnou evakuaci, což se také stalo, protože bylo posláno několik lodí k evakuaci jejich původního domovského světa Tollán. Ten čelil zničení v důsledku zvýšené vulkanické činnosti a zasypání celého povrchu popelem (SG-1 1x17 – Záhada).

V roce 2000 pak byla další zmínka o jejich lodi, která byla k dispozici bohužel až za rok pro vyzvednutí plukovníka O'Neilla z Edory, kde uvízl v důsledku meteorického deště, který pohřbil hvězdnou bránu. Dřív se prostě pro něj dostat nemohla, ale jak víme, nakonec zůstal jen 100 dnů, než se pro něj Teal'c vydal pohřbenou bránou v riskantní misi (SG-1 3x17 – Sto dní).

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras


Autor: Scimani © 2012 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu