Vesmírné lodě a plavidla - Ostatní rasy - Tagreané

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras

Tagreané

Další z mnoha lidských ras v Mléčné dráze. Jejich předci pocházeli z Tau'ri a jejich brána byla zakopaná. Zdá se, že jsou na menší technologické úrovni než Tau'ri, ale ne o moc, protože měli rakety, které dokázaly dosáhnout únikové rychlosti a zaútočit na cíle ve vesmíru. Měli také letectvo, ale úplně jiné, než jsme zvyklí, protože se jednalo o balóny, ale velmi pokročilé. Vesmírné lodě ještě neměli.


Tagreanský obrněný balón

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Historie

Tagreanský obrněný balón

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Tagreané
Design tagreanský
Třída balón
Technické specifikace
Pohon možný antigravitační systém
Zbraňový systém neznámý typ kanónů
Použití
Účel letecké dělostřelectvo
Rok zavedení neznámý, prvně viděn v roce 2003
Přičlenení Tagreané
Stav pravděpodobně stále aktivní

Nahoru

Popis

Obrněné balóny používala tagreanská armáda. Balóny jsou velmi obratné a jsou docela silně ozbrojeny. Není přesně známo, jakou technologii pro létání využívá, ale dokáže se vznášet na místě bez hnutí a když jsou zaměřeny kanóny na cíl, tak poloha zůstává stále bez hnutí a kanóny se stáčí za cílem. Balón se nezdá takový, jak ho známe na Zemi, protože to nevypadá, že by používal nějakou látku plněnou plynem lehčí než vzduch. I podle názvu to vypadá na nějaký pevný materiál mnohem těžší než vzduch, který vydrží i několik zásahů a neprotrhne se jako pozemský. Není známo, jestli se na balónu nachází posádka, nebo je řízen dálkově (SG-1 6x20 – Svědek minulosti).

Nahoru

Design

Design tagreanského obrněného balónuObrněný balón je celkem malý, jen několik metrů v průměru. Základní tvar je stejný jako u pozemského balónu, tedy koule, i když v tomto případě se zdá z pevného materiálu a jsou na něm nástavby v podobě jakýchsi obepínajících pásů. Na vrcholu balónu je také nějaká nástavba neznámého významu. Na spodní části balónu je zavěšen zbraňový systém v podobě dvou kanonů, které se nacházejí vepředu. Zdá se, že v zadní části zbraňového systému se nacházejí dvě vrtule, které představují asi pohon balónu podobně jako u pozemských vzducholodí. Pokud balón má posádku, není známo, kde se nachází, jestli ve spodní části u zbraní nebo přímo v kouli balónu (SG-1 6x20 – Svědek minulosti).

Nahoru

Známá technologie

Technologie balónu je zajímavá už z toho důvodu, že to nevypadá na běžný balón, ale nějaký těžký materiál, takže je pravděpodobné, že využívá nějakou antigravitační technologii, nebo jinou technologii umožňující zůstat na místě, ale rozhodně to není potvrzené. Na druhou stranu je to zase trochu divné při jejich úrovni technologii, takže je i klidě možné, že používají jen velmi lehký plyn, který takový arzenál unese.

Zbraně

Zbraně tagreanského obrněného balónu míří na PrométheaHlavní a nedílnou součástí obrněného balónu jsou zbraně. Nevíme přesně, jaké zbraně používají, ale vypadá to rozhodně na děla, takže se dá říci, že se jedná o nějaké jejich letecké dělostřelectvo, i když takový termín u nás neznáme. Co se týče toho kanónu, zdá se, že se jedná o kanón vzduch-země s ráží 105 mm a připomíná tak ty, co se nacházejí na pozemském moderním bitevním křižníku C130, používaný americkou armádou. Také je vidět, že jsou kanóny dva. Balón má ještě zaměřovací systém, který pravděpodobně automaticky sleduje cíl, pokud je cíl zaměřen (SG-1 6x20 – Svědek minulosti).

 

Nahoru

Historie

Tagreanské obrněné balóny nestřílí na Prométhea, když odlétalLidé ze Země se před Tagreany moc dobře při prvním setkání nepředstavili, protože byli nuceni na orbitě vyhodit jádro hyperpohonu, které explodovalo a mělo to následky i na systémy na planetě. Nakonec jim povolili s Prométheem přistát, ale Kalfas, velitel tagreanských ozbrojených sil, jim moc nedůvěřoval, podobně jako každý jiný pozemský velitel za podobné situace a Prométhea obklopilo minimálně 5, spíše šest (jeden mimo záběr) ozbrojených balónů, které na ně mířily svými děly. Po vystoupení SG-1 byli uvítáni Kalfasem a dalšími dvěma balóny, které na ně mířily a byly připraveny zasáhnout. Posádka Prométhea se snažila na planetě najít hvězdnou bránu a během celé doby byl Prométheus stále střežen balóny. Když se brána našla, zajal je Kalfas a Prométheus byl nucen za nimi letěl. Byli ubezpečeni, že balóny nezahájí palbu a to se také stalo. Balóny zůstaly na místě, jen měly Prométhea stále zaměřeného (SG-1 6x20 – Svědek minulosti).

 

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras


Autor: Scimani © 2012 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu