Vesmírné lodě a plavidla - Ostatní rasy - Ploditelé

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras

Ploditelé (Breeders)

Bombardér Ploditelů / Průzkumný letoun Ploditelů

Původně to byli Eurondané, kteří takto nazývali ty, jež se od nich odtrhli z důvodu jiného smýšlení, kvůli kterému byli ve válce. Jednalo se především o rozmnožování bez ohledu na genetickou čistotu. Byli na podobné technologické úrovni jako Eurondané a byli u nich vidět dva letouny, které používali ve válce.


Bombardér Ploditelů

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Historie

Bombardér Ploditelů

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Ploditelé (Breeders)
Design Ploditelů
Třída bombardér
Technické specifikace
Zbraňový systém energetické pumy, pravděpodobně šokové
Posádka minimálně 2
Použití
Účel bombardování pozemních cílů
Rok zavedení neznámý, prvně viděn v roce 2000
Přičlenení Ploditelé (Breeders)
Stav pravděpodobně stále aktivní nebo vyřazené

Nahoru

Popis

Zasažený bombardér PloditelůPloditelé používali ve válce s Eurondany především tyto bombardéry, které vypadaly opravdu pěkně. Na rozdíl od průzkumných letounů, které byly bez pilotů a ovládané na dálku, tyto pilotovali lidé. V kokpitu byli vidět dva piloti, ale není vyloučeno, že obsluhovalo bombardér více lidí, především zbraňový systém. Bombardéry jsou o dost větší než stíhačky Eurondanů, pro srovnání asi třikrát větší, ale může to být jen zdání. Obvykle útočí na nepřítele až po průzkumu bojiště průzkumným letounem, který zjišťuje aktivitu nepřítele. Pokud není žádná aktivita zjištěna, většinou nezaútočí. Bombardéry jsou velmi odolné, protože dokážou přečkat několik zásahů, aniž by byly zničeny. Je ovšem zajímavé, že je při útocích nedoprovázely žádné vlastní stíhačky a byly odkázané jen na sebe (SG-1 4x02 – Druhá strana).

Nahoru

Design

Design bombardéru PloditelůDesign bombardérů je opravdu povedený. Celkově se podobají pozemským, ale ne úplně. Bombardér má robustní válcovitý trup, který se k přední a zadní části plavidla zužuje. Na bocích má mohutná křídla, která se zužují jen málo a jsou trochu sklopená dolů. Na koncích jsou trochu rozšířené do všech stran nástavbou. Je možné, že se v nich ukrývaly zbraně pro vzdušné souboje nebo palivové nádrže, ale nebylo to potvrzené. Na zádi byla směrovka podobného tvaru i s nástavbou, jako křídla, jen mnohem menší. V zadní části trupu to vypadá na kruhový pohon. Přední část, ve které byl kokpit, byla rozšířena na spodní straně třemi nástavbami elipsoidového tvaru (SG-1 4x02 – Druhá strana).

Nahoru

Technologie

Bombardér měl určitě zajímavou technologii. Mimo zbraní, které byly vidět, měl určitě i nějaké senzory a další neznámou technologii.

Zbraně

Bombardování bombardéry PloditelůU bombardéru nebyly vidět žádné zbraně, které by se daly použít pro vzdušné souboje, ale rozhodně to neznamená, že je nemá, spíše ano, když létá bez doprovodu stíhaček. Zato má velmi účinnou zbraň na pozemní cíle, proto také bombardér. Jedná se o nějaký druh energetické zbraně, která spíš vypadá na nějaký druh šokové zbraně, alespoň podle toho, co bylo vidět. Po použití se povrch planety modře rozzářil a postupovalo to po povrchu jako vlna velmi daleko. Žádný výbuch na povrchu nebyl vidět, proto to nevypadá na normální energetickou zbraň. Nebyl pořádně vidět ani jakýkoliv výstřel, všechno bylo velmi rychlé, ale to neznamená, že to nemohl být jiný druh energetické zbraně. Použití zbraně mělo za následek silné otřesy v bunkru pod zemí (SG-1 4x02 – Druhá strana).

Nahoru

Historie

Letka bombardérů PloditelůEurondané chtěli Ploditele vyhladit a otrávili celou atmosféru planety. Kvůli tomu začala krvavá válka, ve které se chtěli Ploditelé za to pomstít a používali bombardéry pro bombardování pozemních cílů, kde se v podzemních prostorách ukrývala Eurondanská základna. Prvně se s bombardérem setkal O'Neill a Teal'c, kteří pilotovali každý svou skupinu stíhaček Eurondanů. Po předchozím průzkumu Ploditelé vyslali dva bombardéry. Nejprve trefil O'Neill jeden do křídla, ale ten bez problémů pokračoval v akci, ale po bombardování eurondanské základny dostal další zásah. I přes ten nebyl zničen, to až, když do něj Jack narazil se stíhačkou. Druhý bombardér byl pravděpodobně sestřelen Teal'cem, ale nebylo to potvrzené. O'Neill tímto zjistil, že v něm byla živá posádka a to se mu nelíbilo. Po zjištění, že jim Eurondané lhali, doprovázely Jack s Teal'cem minimálně 7 bombardérů při dalším velkém útoku a ochránili je před stíhačkami. Po tomto incidentu byli pravděpodobně Eurondané poraženi (SG-1 4x02 – Druhá strana).

Nahoru


Průzkumný bezpilotní letoun Ploditelů

Specifikace / Popis / Design / Historie

Průzkumný letoun Ploditelů

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Ploditelé (Breeders)
Design Ploditelů
Třída průzkumný letoun
Technické specifikace
Zbraňový systém žádný
Řídicí systém bezpilotní, pravděpodobně neurální rozhraní
Posádka bez posádky
Použití
Účel průzkum aktivit nepřítele před leteckým útokem
Rok zavedení neznámý, prvně viděn v roce 2000
Přičlenení Ploditelé (Breeders)
Stav pravděpodobně stále aktivní nebo vyřazené

Nahoru

Popis

Průzkumný letoun Ploditelů zaměřenTento průzkumný letoun byl používán rasou lidí zvanou Eurondany jako Ploditelé. Moc se o něm neví, takže to bude stručné. Jediná známá funkce letounu je průzkum, což znamená, že pomocí nějakých senzorů může skenovat nepřátelské území pro naplánování pozdějšího útoku s bombardéry. Jedná se o bezpilotní letoun, což znamená, že je ovládán na dálku, pravděpodobně s podobným letovým dálkovým ovladačem, jako mají Eurondané, pracující na technologii neurálního rozhraní, ale není vyloučen i jiný, který ovšem neznáme (SG-1 4x02 – Druhá strana).

 

Nahoru

Design

Design tohoto letounu není přesně znám, protože byl vidět jen z dálky na displeji letového dálkového ovládání Eurondanů. Jack O'Neill se zmiňoval jen o tom, že je podobný nějakému dvouplošníku, i když to tak na záběrech rozhodně nevypadalo. Tam vypadal spíše jako podobný pozemským letounům co do tvaru, protože byly vidět dvě křídla a v zadní části směrovka.

Nahoru

Historie

O'Neill střílí na průzkumný letoun PloditelůPrůzkumný letoun byl Ploditeli vyslán, aby hledal v troskách hlavního města Eurondy nějakou aktivitu v podzemní základně, aby mohli poté zaútočit jejich bombardéry. Když skončil skenování a vracel se zpět, O'Neill usedl do křesla letového ovládání Eurondanů, aby se ho pokusil zničit a vyzkoušel tak technologii, kterou by mohli získat. Průzkumný letoun prováděl jen minimální úhybné manévry a tak pro O'Neilla nebyl problém ho brzo zaměřit a jediným výstřelem z obou zbraní zničit (SG-1 4x02 – Druhá strana).

 

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras


Autor: Scimani © 2012 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu