Vesmírné lodě a plavidla - Ostatní rasy - Noxové

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras

Noxové

Noxové patřili mezi nejvíce pokročilé rasy, kteří byli také součástí aliance čtyř nejvyspělejších ras, i když tak na pohled rozhodně nevypadají. Technologii měli velmi vyspělou, to se ukázalo především při zviditelnění jejich plovoucího města. Řadu věcí ale dokázali udělat bez zjevného použití technologie, jako třeba vytvoření červí díry bez nestabilního víru jen mávnutím ruky nebo zneviditelnit předměty a sebe samotné. O plovoucím městu zde něco zmíním.


Plovoucí město Noxů

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Historie

Plovoucí město Noxů

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Noxové
Design Noxský
Třída město
Technické specifikace
Pohon antigravitace, možný nějaký pohon
Protiopatření maskovací zařízení ovládané na dálku Noxy
Obyvatelé stovky tisíc
Nosnost milióny tun
Použití
Účel město pro život
Rok zavedení hodně dávno, prvně viděno v roce 1997
Přičlenení Noxové
Stav stále aktivní

Nahoru

Popis

Většina populace Noxů žila ve svých plovoucích městech, které byly dokonale chráněny maskováním. Noxové ale měli stálý vztah k přírodě, ke které se rádi vraceli a opouštěli často toto město. Někteří z nich ovšem žili stále v malých skupinkách po celém světě mimo město. Plovoucí město se nacházelo na jejich planetě, která se jmenovala Gaia. Město je hlavním řídícím centrem Noxů a bylo také hlavním místem setkávání, především ještě v době, kdy byli součástí aliance čtyř ras.

Město se může vznášet ve vzduchu, zatímco drží svou pozici vzhledem k zemi. Město, stejně jako všechny technologie Noxů, se mohlo zneviditelnit neboli zamaskovat, aby nebylo odhaleno případnými nepřáteli. Zvláště o tuto vlastnost se zajímal Apophis, ale to nevěděl, že mají takovéto plovoucí město. I když je město velmi velké, není jasné, zda je to nějaká forma maskovacího zařízení nebo jiné využití schopností samotných Noxů, protože víme, že dokážou jen mávnutím ruky zneviditelnit tvory, sebe a zařízení, jako třeba hvězdná brána nebo tollánský iontový kanón, který Lya skryla před útokem Goa’uldů.

Na rozdíl od Antiků nebylo město klíčovým místem pro hvězdnou bránu, kterou nechávali na planetě. Noxové byli mírumilovná rasa, proto pravděpodobně nevlastnili žádné zbraně a obranou technologii a tím, že nechají hvězdnou bránu na povrchu planety a město zamaskují, jsou dokonale chráněni před jakýmkoliv možným útokem, aniž by používali jakoukoli obranou a útočnou technologii (SG-1 1x08 – Noxové).

Nahoru

Design

Design města NoxůMěsto je v některých aspektech podobné Atlantidě. Vypadá, jakoby byl vyrván kus země a na něm postaveny budovy. Městu vévodí velká věž, podobně jako u Atlantidy, ale ostatní stavby už nejsou koncipované jako u Atlantidy, která má všechny jako věže. Zde už jsou menší stavby. Také se zdá, že jsou v levé části vidět stromy, i když je město trochu zahaleno v mracích a jde to špatně rozeznat. Vzhledem k tomu, že mají vřelý vztah k přírodě, bude to pravděpodobně asi tak a není to jen město bez vegetace. Také tomu nahrává fakt, že se město nachází na kusu země, kde mohou stromy klidně růst. Na spodní části města jsou pravděpodobně zabudované ve skále nějaké antigravitační systémy (SG-1 1x08 – Noxové).

Nahoru

Známá technologie

Jednou z hlavních technologií je bezesporu nějaký antigravitační systém, který dokáže město udržet ve vzduchu v gravitaci planety nad jedním místem. Dá se ale při jejich vyspělé technologii předpokládat, že mělo i nějaký pohon, který umožňoval měnit polohu města nad zemí. Nebylo to ovšem potvrzené. Samozřejmě mělo město spoustu jiných zajímavých technologií, ale nic o nich nevíme. Nejzajímavější je maskování, které si více rozebereme.

Maskování

Maskování města NoxůPoslední známou technologií je maskování, ale zdá se, že to není jen tak obyčejné maskování, jako třeba používali Antikové. Ti dokázali zamaskovat například Jumper, ovšem byl stále ve stejném prostoru, jak jsme se mohli přesvědčit, když na zamaskovaný Jumper vystřelil ZPM poháněný úl a i přes to je trefil. U města Noxů to vypadá spíše na přesunutí do jiné dimenze, podobně, jako fungovalo zařízení Merlina, Artušův plášť, protože jak víme, když Noxové zneviditelnili Apophise, na kterého střílel O’Neil z luku, šíp tím místem, kde stál, prostě proletěl, jako kdyby tam vůbec nic nebylo (SG-1 1x08 – Noxové, 9x18 – Plášť krále Artuše, SGA 5x20 – Nepřítel před branami).

Nahoru

Historie

Město Noxů chvíli před zahalenímO historii tohoto pozoruhodného plovoucího města nic nevíme, ale bude pravděpodobně velmi staré. Je stále skryto před zraky cizinců, kteří navštíví Galiu, protože o něm nevěděli ani Goa’uldi, kteří se považovali za bohy v naší Galaxii. Věděli o něm jen rasy z aliance a po dlouhé době po rozpadu této aliance bylo město pravděpodobně prvně odkryto lidem z Tau’ri, kteří projevili velký soucit a strach o Noxy, protože jim připadali primitivní a báli se, že přiletí Goa’uldi v lodích, když zakopou bránu. Noxové je utěšili právě tím, že jim ukázali své město, aby o ně nemuseli mít žádný strach. Sám Teal’c pak prohlásil, že jejich technologie mnohonásobně předčí goa‘uldskou (SG-1 1x08 – Noxové).

 

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras


Autor: Scimani © 2012 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu