Vesmírné lodě a plavidla - Ostatní rasy - Neznámá rasa

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras

Mimozemšťané z alternativní reality

Mimozemská loď z alternativní reality / Mimozemská útočná loď z alternativní reality

Tuto neznámou rasu v našem vesmíru nikdo nepoznával a tak se předpokládá, že je jen v alternativní realitě, kde se s ní první průzkumný tým Atlantidy setkal. Každopádně se jedná o jednu z mála vyspělých ras v galaxii Pegasus, která disponuje vlastními vesmírnými loděmi, se kterými si není radno zahrávat.


Mimozemská loď z alternativní reality

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Známé interiéry / Historie

Mimozemská loď z alternativní reality

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce mimozemská rasa z alternativní reality
Design mimozemské rasy z alternativní reality
Třída pravděpodobně válečná loď
Technické specifikace
Pohon podsvětelný, pravděpodobně nadsvětelný
Hyperpohon možný
Ochrana neznámá, silný trup
Trup meznámé slitiny, velmi pevný
Zbraňový systém vysoce energetické zbraně
Bojový doplněk více než 15 útočných lodí
Použití
Účel pravděpodobně válečná loď
Rok zavedení neznámý, prvně viděna v roce 2008
Přidružení mimozemská rasa z alternativní reality
Stav pravděpodobně stále aktivní

Nahoru

Popis

Neznámá loď z alternativní reality vypouští útočné loděTato mimozemská loď je opravdu impozantní co do síly, ale je o něco menší než pozemské lodě třídy Daedalus. Byli to nepřátelé lidí v galaxii Pegasus v alternativní realitě a i proti Atlantidě byla loď docela silná. To, že se zdála menší než Daedalus může být jen zdání, protože nejsou známé její oficiální rozměry a Daedalus také nebyla nikterak velká loď, oproti podobným lodím jiných ras. Loď byla vybavena vyspělou technologií a byla schopna převážet velké množství menších útočných lodí, minimálně 15. Na bocích lodi bylo nějaké logo, které asi představovalo rasu, ale nikdo ho nepoznával, takže se zdá, že v našem vesmíru neexistovali. Více se o lodi neví, ani k jakému účelu sloužila, ale byla to pravděpodobně válečná loď (SGA 5x04 – Daedalus na druhou).

Nahoru

Design

Schéma mimozemské lodi z alternativní realityDesign lodi se opravdu povedl. Tentokrát se jedná o hranatější loď, jejíž hlavní trup má podobu jakéhosi klínu, který se zužuje k přídi lodi. Na této hlavní části je plno nástaveb, z nichž jedna největší nahoře zhruba ve dvou třetinách lodě od přídě představuje pravděpodobně velící centrum neboli můstek, který vystupuje více dopředu. Před ním je také nástavba ale menší výšky, která naopak vystupuje nad lodí k zadní části. K hlavnímu trupu jsou potom po obou stranách napojeny pomocí úchytných prvků další nástavby, které jsou úzké ale vysoké, v zadní části zakončené poměrně velkými motory. Motor je s přední částí boční nástavby spojen ještě jakýmsi madlem. Po stranách hlavního trupu na zádi jsou kruhová vrata hangáru pro menší lodě (SGA 5x04 – Daedalus na druhou).

 

Nahoru

Známá technologie

Pohon mimozemské lodi z alternativní reality

Loď je bezesporu vybavena velmi moderní technologií už vzhledem k tomu, že neznámá rasa, která je používala, byla vybavena nějakým implantátem na hlavě, což může svědčit o nějakém neurálním rozhraní, ale třeba také ne. Z toho, co bylo vidět, můžeme s klidným svědomím potvrdit, že to byla vyspělá technologie a je jen škoda, že o ní skoro nic nevíme.

Víme jen, že má loď dva mohutné motory na kondolách a také menší pod hangárem po stranách a pravděpodobně cestovala nějakou formou nadsvětelné rychlosti, ale to není potvrzeno. Dále víme, že má velmi účinnou obranu, ale nevypadalo to na jakékoliv štíty. Pokud štíty opravdu neměla, tak má zajisté velmi pevný a odolný trup, protože loď vydržela dva zásahy z asgardského paprsku, než byly hlavní zbraně vyřazeny. O poslední známé technologii toho víme mnohem více, takže si ji rozebereme podrobněji v dalším odstavci (SGA 5x04 – Daedalus na druhou).

Zbraně

Zbraně mimozemské lodi z alternativní realityLoď je vybavena opravdu impozantními energetickými zbraněmi, které mají zelenou barvu, což není moc obvyklé. Těmito zbraněmi je loď schopna efektivně odstřelovat štít Atlantidy, i když není přesně známo, jestli jsou efektivnější než wraithské, ale pravděpodobně ano a o hodně, protože jen jedna tato loď nadělala Atlantidě velké problémy, když začaly její štíty selhávat chvíli po začátku bombardování, i když není známo, jak na tom byli se ZPM. Zbraně jsou umístěny na spodku zadní části lodi, což naznačuje, že jsou určeny spíše pro dobývání planet, neboli pro planetární bombardování z vesmíru. Není ovšem vyloučeno, že má podobné jinde pro vesmírné bitvy, protože když poslala na Daedala jen útočné lodě, zbraně už byly vyřazeny z provozu. Výstřel z těchto zbraní je také jedinečný, protože vypadá úplně jinak než u běžných známých energetických zbraní. Vypadají jakoby planoucí výbuch, nebo se dají přirovnat ke kometě, která má komu a z ní ohon (SGA 5x04 – Daedalus na druhou).

Nahoru

Známé interiéry

Vstup do hangáru mimozemské lodi z alternativní realityŽádný interiér lodi nebyl vůbec viděn, ale můžeme s jistotou říci, že mimo můstku, který určitě má v nástavbě nahoře, obsahuje rozsáhlý hangár pro přepravu malých útočných lodí, které jsou jako bojový doplněk při bitvách především ve vesmíru. Byl viděn zvenku vstup do hangáru, který má kruhový tvar a ten je po obou stranách zadní části hlavního trupu lodě. Takže to vypadá, že se hangár nalézá v celé zadní části hlavního trupu. Z hangáru vylétalo velké množství menších útočných lodí, když chtěly zaútočit na Daedala (SGA 5x04 – Daedalus na druhou).

 

Nahoru

Historie

První střed Daedala s mimozemskou lodí z alternativní realityS touto lodí se setkal jednou první průzkumný tým Atlantis, když se nad Atlantidou objevil z ničeho nic Daedalus. Na palubě nikdo nebyl, a když ho prozkoumávali, aktivoval se pohon alternativní reality a přenesl je do jiné reality. Objevili se znovu nad Atlantidou a na orbitě byla tato mimozemská loď, která za chvíli začala ostřelovat Atlantidu z orbity. Chvíli po útoku už začaly štíty Atlantidy kolabovat a tak museli zakročit. Ze zbytku energie rozhýbali Daedala a třemi výstřely z paprskové zbraně Asgardů vyřadily zbraně.

Tím Atlantidu zachránili a přitáhli na sebe pozornost. Ochromená mimozemská loď hned za nimi vyslala letku útočných lodí, ale podařilo se jim před velkým poškozením opět skočit. Potom, co se McKayovi podařilo najít způsob, jak se dostat zpátky, při zpátečním průchodu realitami se s ní setkali znova, ale dost daleko od ní, takže na ně vyslala jen útočné lodě. Naštěstí jim pomohla letka F-302 z alternativní Atlantidy (SGA 5x04 – Daedalus na druhou).

Nahoru


Mimozemská útočná loď z alternativní reality

Specifikace / Popis / Design / Historie

Útočná loď mimozemšťanů z alternativní reality

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce mimozemská rasa z alternativní reality
Design mimozemské rasy z alternativní reality
Třída stíhačka
Technické specifikace
Délka přibližně 18,3 m
Šiřka přibližně 5,5 m
Pohon podsvětelný
Trup meznámé slitiny, velmi pevný
Zbraňový systém 2 laserové kanóny
Posádka 3
Použití
Účel útočná stíhací loď
Rok zavedení neznámý, prvně viděna v roce 2008
Přičlenění mimozemská rasa z alternativní reality
Stav všechny z mateřské lodi zničeny

Nahoru

Popis

Útočné lodě mimozemšťanů z alternativní realityTyto mimozemské útočné lodě patřily neznámé rase z alternativní reality, se kterou se expedice Atlantis setkala v jejich realitě. Útočné lodě byly převáženy v hangárech jejich velkých lodí, a jakmile byli v ohrožení, byly lodě vyslány ven, aby zaútočily a zničily nepřítele. Jsou tedy jakýmsi bojovým doplňkem hlavních lodí. Není ovšem známo, jestli to byl jejich jediný prostředek pro vesmírné bitvy, protože hlavní zbraně na mateřské lodi byly vyřazeny, když byly použity.

Je ale pravděpodobné, že kdyby nebyly hlavní zbraně vyřazeny, mohli je používat a útočné lodě vysílat jen na bitvy s podobně velkými loděmi, které mají velkou manévrovatelnost. Mateřské lodě nesou minimálně 15 takovýchto útočných lodí, které jsou vybaveny jedním pohonem na zádi a také dvěma energetickými zbraněmi. Lodě jsou zajímavé na jejich velikost také tím, že posádku mohou tvořit až tři humanoidé.

Trup je velmi silný, podobně jako u mateřské lodi, protože jakmile je loď zasažena ale ne zničena, provádí ihned nálet na cíl s tím, že prorazí trup a posádka se dostane na palubu lodi nepřítele. Útočné lodě mají velkou manévrovatelnost, ale v boji proti pozemským F-302 se moc neosvědčily. Bude to ale způsobeno hlavně tím, že nemají naváděné rakety, protože to byla převážně zbraň, která všechny zničila. Jejich energetické zbraně, stejně tak jako railguny F-302, byly neúčinné hlavně proto, že je potřeba mít cíl před sebou a to jde těžko u rychlých a pohyblivých cílů, které tak většinou minuly (SGA 5x04 – Daedalus na druhou).

Nahoru

Schéma mimozemské útočné lodi z alternativní realityDesign útočné lodi je docela podobný designu mateřské lodi, protože je základním tvarem opět jakýsi klín zakončený v tomto případě přímo špičkou, kterou dokonce využívaly pro vstup na palubu nepřátelských lodí. Opět je to loď s mnoha hranami a malými nástavbami, které spíš připomínají malá křidélka ve směru letu, především na spodní straně lodi. Na zádi se nachází jeden podsvětelný motor a zhruba uprostřed nahoře je kokpit. Z boků na zádi pak vycházejí zaoblená křidélka směrem nahoru, na jejichž koncích jsou mohutné energetické kanóny, které střílejí zelené úzké střely (SGA 5x04 – Daedalus na druhou).

 

 

Nahoru

Historie

Mimozemské útočné lodě z alternativní reality útočí na DaedalaÚtočné lodě byly poprvé vyslány mateřskou lodí zničit Daedala z alternativní reality, protože jim překazil plány s dobytím Atlantidy tím, že jim vyřadil hlavní zbraně. Došlo k vesmírné bitvě a útočné lodě na Daedala zaútočily. Daedalus byl skoro bezbranný, protože si hodně energie bralo nabíjení pohonu alternativní reality a railguny proti těmto cílům byly skoro neúčinné. Jednu se jim podařilo zasáhnout, ale ta se proti nim obrátila a narazila do trupu, čímž se dostala posádka na palubu Daedala. Než mohly útočné lodě nadělat příliš škod, Daedalus skočil do jiné reality.

Když se Daedalus vracel, měl mateřskou loď mimozemšťanů přímo za sebou, ale dost daleko, takže ta opět vyslala útočné lodě. Podařilo se jim Daedala dohnat a zaútočily. Tentokrát jim přiletěla na pomoc letka F-302 z alternativní Atlantidy, která si s nimi bez problémů poradila a všechny útočné lodě zničila. Sheppard si pak popovídal sám se sebou, aniž by něco prozradil a poděkovali si navzájem. Poté se aktivoval pohon alternativní reality a Daedalus skočil (SGA 5x04 – Daedalus na druhou).

 

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras


Autor: Scimani © 2012 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu