Vesmírné lodě a plavidla - Ostatní rasy - Euronďané

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras

Eurondané

Eurondané byli rasou z Mléčné dráhy, kteří byli ve válce se svými druhy, Ploditeli (Breeders), na své planetě, protože byli zastánci genetické čistoty. Byli na vyspělé technologické úrovni, více než 100 let před lidmi ze Země. Jednou z jejich vyspělých technologií byly stíhačky, které byly bezpilotní a řízeny na dálku pomocí neurálního rozhraní. Byly používány v boji proti Ploditelům.


Eurondanská stíhačka

Specifikace / Popis / Design / Ovládání / Historie

Eurondanská stíhačka

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Eurondané
Design eurondanský
Třída stíhací bojové plavidlo
Technické specifikace
Pohon neznámý
Zdroj energie neznámý
Zaměřovací systém neurální rozhraní
Navigační systém neurální rozhraní
Zbraňový systém energetické zbraně
Použití
Účel útočné či obranné bojové plavidlo
Rok zavedení neznámý, prvně viděna v roce 2000
Přičlenění Eurondané
Stav pravděpodobně zničeny

Nahoru

Popis

Letka Eurondanských stíhačekTyto stíhačky jsou vyspělou technologií Eurondanů. Jsou to malé a bezpilotní letouny, které byly používány především na obranu proti útokům Ploditelů, převážně při leteckých útocích, ale byly i velmi účinné pro případný pozemní útok. Stíhačky nesou účinné energetické zbraně, které jsou schopny sestřelit nepřátelský letoun na jediný výstřel, jež se skládá ze dvou střel, každá vystřelená z jednoho křídla. Zdá se, že používají podobný pohonný systém, jako mají Goa'uldi, tedy pracující na nějakém setrvačném principu. Také se zdá, že stíhačky pořád krouží nad vlastní základnou na autopilota a hlídají prostor, protože jakmile se někdo připojí, je hned vysoko ve vzduchu a může začít akci. Po odpojení je tedy pravděpodobné, že se automaticky přepne na autopilota, jinak si to nedovedu vysvětlit, jinak je to další z bugů seriálu. Nedílnou součástí je letové dálkové ovládání. Pomocí něho může jeden člověk pilotovat až tři stíhačky najednou (SG-1 4x02 – Druhá strana).

Nahoru

Design

Design eurondanské stíhačkyDesign stíhačky Eurondanů je velmi podobný Tel'taku, alespoň co se týče pohledu zezadu, protože zepředu nebyly vůbec vidět, takže tam vzhled není znám. Navíc pohled z dálkového ovládání není ostrý. Je jasné, že je záď pyramidového vzhledu a boční křídla jsou protažením boků směrem dolů, ale o mnoho více, než u Tel'taku za letu. Na trupu jsou vidět modré oblasti na zádi vespod, ale také nahoře u špice, takže není moc pravděpodobné, že se jedná o pohon, ale je to spíše jen vojenské zbarvení (SG-1 4x02 – Druhá strana).

Nahoru

Letové dálkové ovládání

Nepřipojené letové dálkové ovládáníToto dálkové ovládání bylo většinou označováno jednoduše jako zbraňový systém a používali ho Eurondané pro ovládání svých stíhaček. Ovládaly se s ním naráz tři stíhačky. Zařízení se podobalo běžnému křeslu, které bylo polohovací. Křeslo má i ruční ovládací konzoli, jež se přesune před uživatele po usednutí do křesla, která poskytla ruční kontrolu nad skupinou stíhaček, ale jednalo se jen o sekundární ovládání, pokud by se porouchalo neurální rozhraní, jelikož to je primární řídicí systém zařízení, který umožnil uživateli řídit stroje mentálně. Na co pomyslel, to stíhačky provedly.

Jakmile si uživatel sedl do křesla a přesunula se před něj ručně sekundární konzole, křeslo se více napřímilo a z vrchní části klesl před obličej zelený displej. Tento displej sloužil jako vizuální rozhraní, které pomocí paprsků vysílaných do očí zpřístupnilo uživateli okolí stíhačky, kterou ovládal, a vypadalo to pro něj, jako kdyby seděl v kokpitu samotné stíhačky. Na displeji se promítal zaměřovací systém, který vypadal a fungoval podobně jako u pozemských letadel, tedy dostat pohyblivý cíl do zaměřovače, který pak oznámí, pokud je cíl zaměřen a vystřelit (SG-1 4x02 – Druhá strana).

Nahoru

Historie

Eurondanské stíhačky pronásledují bombardér PloditelůKdyž SGC kontaktovali Eurondané a požádali je o pomoc, byla k nim vyslána SG-1. Chvíli po příchodu Eurondané zaregistrovali průzkumný letoun Ploditelů. O'Neill byl požádán o jeho sestřelení, čímž si i vyzkoušel technologii, kterou mohli získat. Byl ujištěn, že je bezpilotní, tak souhlasil. Usedl do křesla letového dálkového ovládání a pomocí myšlenek řídil hned tři stíhačky najednou. Zaměřil průzkumný letoun a jedním výstřelem ho sestřelil. Později na základnu Eurondanů zaútočily bombardéry Ploditelů. O'Neill s Teal'cem nabídli pomoc a usedli do křesla dálkového ovládání.

O'Neillovi se podařil zásah jednoho z bombardérů, ale jeho stíhačka se s ním ještě srazila. Ihned byl odpojen a zjistil, že v něm byli lidé. To se mu nelíbilo a netrvalo dlouho, než přišli na to, že to byli právě Eurondané, kteří začali válku kvůli genetické čistotě. Při dalším útoku jim zase nabídli pomoc, ale ve skutečnosti se po připojení přidali k bombardérům Ploditelů, které chránili a sestřelovali stíhačky Eurondanů. Nakonec s nimi narazili do země v místech ukrytého generátoru ochranného pole. SG-1 odešla hvězdnou bránou a Eurondané pravděpodobně válku prohráli a byli zničeni (SG-1 4x02 – Druhá strana).

Rozcestník vesmírných lodí a plavidel ostatních ras


Autor: Scimani © 2012 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu