Vesmírné lodě a plavidla - Wraithské - Zásobovací loď

Rozcestník wraithských vesmírných lodí a plavidel

Wraithská zásobovací loď

Specifikace / Popis / Design / Interiér

Wraithská zásobovací loď

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Wraithové
Design Wraithové
Třída zásobovací loď
Technické specifikace
Pohon podsvětelný, wraithský hyperpohon
Hyperpohon omezený mezihvězdný
Ochrana regenerační trup
Trup organický
Výzbroj neznámá
Ostatní systémy komory se systémem zámotků
Použití
Účel zásobovací loď
Rok zavedení před více jak 10 000 lety
Přidružení Wraithové
Stav neznámo, po vyhrané válce pravděpodobně už nepotřebná

Nahoru

Popis

Vstup do zásobovací lodi viděný dalekohledemZásobovací lodě Wraithů jsou plavidla, která přepravují lidi v zámotcích mezi jednotlivými flotilami Wraithů. Jsou obvykle používané, když jsou Wraithové v dlouhých bitvách, takže nemají čas na sklizně a potřebují zásoby lidí, aby se mohli nakrmit. Expedice Atlantis objevila jednu zásobovací loď na druhé planetě lanteánského systému, takže v tom samém, co byla Atlantis, než odletěla na jinou planetu v galaxii Pegasus. Poblíž planety byl antický obranný satelit, který ji před 10 000 lety sestřelil, když se snažila dopravit zásobu lidí k flotile Wraithů, kteří zrovna obléhali Lanteu a donutili Lanteány (Antiky) uprchnout na Zemi bránou. Zásobovací loď se po zásahu zřítila na planetu, kde ji našel tým AR-1. Wraithové se na ni poté krmili lidmi, aby přežili. Po vyčerpání zásob se začali krmit dokonce i mezi sebou. V době, kdy dorazil tým, byl tam ještě jeden přeživší Wraith, který tam vydržel 10 000 let (SGA 1x12 – Všemu navzdory).

Nahoru

Design

O designu této lodi se mnoho neví, protože byla vidět jen část lodi a ještě k tomu ztroskotané na povrchu planety. Jediné, co se dá říci je, že má podobný vzhled jako ostatní wraithské lodě a podle slov Shepparda je menší než úl.

Nahoru

Interiér

Chodby v zásobovací lodiVzhledem k tomu, že se jedná o zásobovací loď, je pravděpodobné, že musí mít nějaké komory s lidmi v zámotcích, kde je uskladňují ve vegetativním stavu pro pozdější krmení. Na této lodi byla vidět jedna taková komora a je pravděpodobné, že na ní bude více takových komor. Tato komora byla obrovská, a i když je loď menší než úl, tak ani na úlu nebyly komory s lidmi tak velké jako na této lodi. Dá se tedy předpokládat, že kromě běžných chodeb a nějakého můstku, byla loď konstruována právě tak, aby pojmula co nejvíce uskladněných lidí a tudíž většina interiéru byly tyto komory, nebo komora, pokud měla jen jednu. Jestli měla jen jednu, zaujímala nejspíše většinu lodi (SGA 1x12 – Všemu navzdory).

 

Rozcestník wraithských vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2011 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu