Vesmírné lodě a plavidla - Replikátorské - Pavoučí loď

Rozcestník replikátorských vesmírných lodí a plavidel

Replikátorská pavoučí loď

Specifikace / Popis / Design / Technologie / Historie

Replikátorská pavoučí loď

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Replikátoři
Design Replikátoři
Třída transportní loď
Technické specifikace
Délka 11 m
Pohon podsvětelný, asgardský hyperpohon
Hyperpohon mezigalaktický
Trup replikátorské bloky
Zdroj energie keronové částice
Ochrana neznámo, ale možné asgardské štíty
Senzorové systémy asgardské senzory
Řídící systém podprostorové spojení
Výzbroj Neznámá, možné střely z replikátorů nebo energetické zbraně
Použití
Účel transportní a útočná loď
Rok zavedení 2004
Přičlenění replikátoři
Stav všechny zničené

Nahoru

Popis

Právě v lese dokončená pavoučí loďPavoučí loď, někdy nazývána i jako pavoučí plavidlo nebo jednoduše replikátorská loď anebo replikátorský přistávací modul, byla malá loď, která byla replikátory používána při invazi do Mléčné dráhy. Je vidět, že to není žádný oficiální název lodi a je jen pojmenovaná podle toho, co připomíná. V tomto případě se podobala pavoukovi bez dvou nohou nebo malému replikátorovi. Prvně jsme ji mohli vidět v galaxii Asgardů na Orille, ale vzhledem k tomu, že měli Asgardé už proti nim účinnou zbraň, zamířili si to právě do Mléčné dráhy.

Tato loď byla používána hlavně pro rychlý únik z planety, když byli v ohrožení, nebo naopak k transportu replikátorů na planety, které chtěli obsadit. Také zastávala úlohu útočné lodě flotily replikátorů. Loď se jednoduše složila z malých replikátorů v krátké chvíli a ihned po vzlétnutí ze země byla schopna skočit do hyperprostoru i v atmosféře planety, což většina lodí nemůže. Další schopnosti tohoto plavidla jsou neznámé, ale mohla toho klidně umět víc, než jsme viděli (SG-1 8x02 – Časy se mění, 8x17 – Poslední boj).

Nahoru

Design

Pavoučí loď zespodaDesign této lodi je opět zvláštní. Dá se říci, že se tak trochu podobá malým replikátorů, čili jakýsi pavouk se šesti nohama, stejně kolik jich má malý replikátor. Trup je opět složen z bloků replikátorů a podobně nepravidelný povrch, jako u křižníku. Samotný trup je zjednodušeně ne moc vysoký válec, ze kterého vystupují zezdola výše zmíněné nohy, na kterých stojí, když je na povrchu planety. Jakmile vzlétne, nohy se zaklopí do spodní části trupu a ihned může využít hyperpohon (SG-1 8x02 – Časy se mění).

Nahoru

Technologie

Pohon pavoučí lodi při přistávání na DakařeO technologii této lodi se nedá říci nic jiného, než co už jsem psal u křižníku, čili disponuje všemi velmi vyspělými, základními technologiemi potřebnými pro lodě. Byl vidět jen hyperpohon, který se aktivoval kousek od povrchu planety v atmosféře. Dále podsvětelný pohon, který byl viděn v akci při vzlétnutí na Orille a přistání na Dakaře, ale kde se nacházel a na jakém principu fungoval, není známo. Nebyly u ní vidět žádné zbraně ani v podobě projektilů se samotnými replikátory natož energetické, ale nevylučuje se, že je nemá (SG-1 8x02 – Časy se mění, 8x17 – Poslední boj).

Nahoru

Historie

Pavoučí loď prchá z OrillyPrvní zmínka o této lodi byla na novém, domovském světě Asgardů, Orille. Tam se SG-1 včele s probuzeným plukovníkem O'Neilem a novu zbraní disruptorem, transportovali a začali s ním ničit všechny replikátory, které viděli, samozřejmě i s pomocí palných zbraní. Replikátorů po zničení křižníku moc nezbylo a nestihli se ani pořádně zreprodukovat, takže se Pátý asi bál, protože byl bezbranný a ubývalo jich. Nezbylo mu, než jim Carterovou vydat a zbylí replikátoři se sešli a sestavili pavoučí loď, která ihned vzlétla a skočila do hyperprostoru těsně nad povrchem planety, aby se vyhnuli zničení disruptorem. Zbývající replikátoři byli ještě vyhlazeni modifikovaným disruptorem pro širší použití z asgardské lodi Daniel Jackson. Carterová byla zachráněna, ale Pátý s věrnými unikl v pavoučí lodi (SG-1 8x02 – Časy se mění).

Po neúspěchu nad Asgardy se tyto lodě vydaly do Mléčné dráhy. Některé byly vidět během bitvy o Dakaru poté, co se replikátor Carterová dozvěděla od Daniela o superzbrani, která se tam ukrývala. Byla to jediná zbraň v Galaxii, která je mohla zastavit, proto tam vyslala tyto lodě s replikátory a modifikované, ukořistěné Ha'taky, aby SG-1 zabránili v aktivaci superzbraně. Jedné pavoučí lodi se podařilo přistát na Dakaře před chrámem bez odporu, ze které se vyrojili stovky replikátorů, aby zničili superzbraň. Měli proti sobě jen Jaffy a lidi ze Země, ale Daniel jim poskytl dostatek času a na chvíli je znehybněl. Podařilo se jim aktivovat zbraň, takže už bylo pro replikátory pozdě a ta všechny v Galaxii zničila i s pavoučí lodí na Dakaře (SG-1 8x17 – Poslední boj).

Rozcestník replikátorských vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2012 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu