Vesmírné lodě a plavidla - Cizí lodě z SGU - Evakuační loď

Rozcestník cizích vesmírných lodí a plavidel z SGU

Evakuační loď lidí z Novu

Specifikace / Popis / Design / Historie

Evakuační loď lidí z novu

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce lidé z Novu
Design lidé z Novu
Třída evakuační loď
Technické specifikace
Pohon podsvětelný
Nadsvětelný pohon žádný
Ochrana neznámá
Výzbroj neznámá
Použití
Účel evakuační loď, generační loď
Rok zavedení cca 1980
Příslušnost Lidé z Novu
Stav stále aktivní

Nahoru

Popis

Motory a křídlo evakuační loděEvakuační lodě byly postaveny na planetě Novus, která se stala domovskou planetou lidí z Novu, potomků expedice Destiny. Skoro nic se o ní neví, protože byly prozrazeny jen nějaké informace o její kapacitě a pohonu. Evakuační loď má totiž jen podsvětelný pohon, protože lidé z Novu neměli buď potřebné znalosti o pohonu rychlejším jak světlo, ať hyperpohonu nebo FTL, nebo prostě neměli potřebné prvky pro masivní zdroj energie, který takový pohon vyžaduje. Tato loď byla schopna pojmout několik tisíc lidí, protože i podle názvu byla postavena jen za jediným účelem, evakuovat lidi z planety na kolonii Novus (Epilogue). Evakuační lodě byly stavěny na planetě ve velkých továrnách (SGU 2x18 – Epilog).

Nahoru

Design

Vzhled evakuační loděDesign této lodi je docela primitivní, protože průřez přední části lodi je ve tvaru lichoběžníku, který se sbíhá k přední části do špičky, ale jen vrchní a spodní pláty se dotýkají. Zdá se, že na přední, spodní části lodi jsou nějaké systémy, čili malé nástavby. Také se zdá, že je na levém boku zhruba uprostřed lodi vstup, který se zdá dost velký na to, aby na loď dostali i napřáklad větší zařízení potřebné pro přežití dlouhé cesty. V zadní části lodi je dvojice masivních podsvětelných motorů, které se projevují i nástavbou na bocích zadní části lodi. Loď má jakési křídla vycházející v zadní části z boku motorů. Velikost lodi není známa, ale bude určitě dost veliká, protože dokáže pojmout hodně lidí, jelikož byla pro ten účel postavena.

Nahoru

Historie

Evakuační loď odlétá z planety NovusPůvodně nebylo vůbec v plánu lidí z Novu nějakou loď postavit, ale neměli na vybranou. K jejich planetě se totiž blížila černá díra, která způsobila nestabilitu planety v podobě zvýšené vulkanické a tektonické činnosti, která se zhoršovala, jak se černá díra přibližovala k planetě. Vytvořili několik expedic, které měly za úkol prozkoumat okolní planety, které by byly vhodné pro založení kolonie, protože evakuace byla postupem času nevyhnutelná. Vhodnou planetu sice našli, ale než se tam stihli všichni evakuovat přes hvězdnou bránu, byla pohřbena při jednom otřesu do lávy a zničena. Zbývajícím lidem na planetě nezbylo, než spojit síly dvou znepřátelených zemí, Futury a Tenary, pro společnou věc. Byly postaveny velké továrny a v nich se stavěly evakuační lodě, aby se mohly dostat z planety dříve, než ji černá díra roztrhá. Kolem roku 1980 byly lodě úspěšně dokončeny a všichni odletěli na kolonii Novus (Epilogue), ale cesta tam jim trvá 200 let, protože lodě měly jen podsvětelný pohon. Jsou tedy stále na cestě a předpokládá se, že dorazí na kolonii Novus (Epilogue) za svými druhy kolem roku 2180 (SGU 2x18 – Epilog).

Rozcestník cizích vesmírných lodí a plavidel z SGU


Autor: Scimani © 2011 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu