Vesmírné lodě a plavidla - Goa'uldské - Udajeet

Rozcestník goa'uldských vesmírných lodí a plavidel

Udajeet

Specifikace / PopisHistorie

Udajeet

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Goa'uldi
Design Ra
Třída kluzák
Technické specifikace
Délka 8,5 m
Rozpětí křídel 14 m
Výška/hloubka 4,5 m
Pohon pohon kluzáků
Hyperpohon žádný
Maximální rychlost 12 000 km/h
Palivo kapalný naquadah
Ochrana žádná
Trup slitiny naquadahu
Ovládací systém řídící páka
Výzbroj 2 odnímatelné tyčové kanóny
Posádka 1
Nákladní kapacita 4 443 kg
Použití
Účel pozemní útočný bojový letoun
Rok zavedení pravděpodobně cca 8 000 př.n.l.
Přidružení Ra
Stav není známo

Nahoru

Popis

Otevřený kokpit UdajeetuUdajeet je další verze smrtícího kluzáku, který mu je ovšem až na jeden zásadní rozdíl skoro k nerozeznání podobný. Hlavní rozdíl od smrtícího kluzáku je v tom, že tento kluzák nemá krytý kokpit a nedá se tedy použít v bitvách ve vesmírném prostoru, ale jen na planetách k zastrašování otroků. Další menší změnou je, že za sedadly pilota po obou stranách, jsou jakási madla, pravděpodobně pro přidržení se. Jinak vypadá úplně stejně a má ty samé základní systémy, jako normální smrtící kluzák.

Zbraně UdajeetuNa křídlech má dva tyčové kanóny podobné těm, co na normálních kluzácích. Je to také zároveň první typ kluzáku, který byl vyvinut a vyroben jedním z podřízených Goa'uldů nejvyššího vládce soustavy Ra'a. Ví se také, že právě Ra byl jediný Goa'uld, u kterého bylo vidět, že je využíval a používal je především k potlačování vzpour, nebo k zastrašování a trestání jeho otroků na planetách (Hvězdná brána).

Nahoru

Historie

Udajeety trestají AbydosanyUdajeet, jak se správně tento typ kluzáku nazýval, je vlastně úplně první typ, který Goa'uld pracující pro Ra'a vyvinul a byl následně používán, protože se osvědčil při trestání otroků. Když se tým ze Země vydal na planetu Abydos, aby zjistil možné nebezpečí pro Zemi, našel tam jen prostý lid, Abydosany, kteří těžili naquadah pro svého boha Ra'a, ale považovali je zpočátku také za bohy. Později dorazil samotný vládce planety Ra ve své mateřské, válečné lodi třídy Cheops, a když zjistil, že jsou na planetě lidé ze Země, kteří s sebou přinesli nukleární hlavici, aby ho zničili a Abydosané jim pomáhali, stáhl vršek své lodi, aby proslunil svůj trůnní sál a tím také otevřel dveře do hangáru. Vyletěly dva kluzáky a zaútočily na město Abydosanů, aby je tím potrestal. Zde jsme si mohli poprvé a dokonce i z blízka základní typ kluzáku prohlédnout.

Abydosani střílejí na UdajeetPozději, když se k týmu ze Země chtěli přidat mladí Abydosané, zprvu to odmítali, ale nakonec jim pomohli a vydali se do pyramidy, aby tam odpálili termonukleární hlavici, kterou si vzal Ra. Zvětšil její účinnost stonásobně a chtěl ji poslat zpět na Zemi. Když tam dorazili, byli odříznuti a vyslány opět dva kluzáky, aby potlačily tuto malou vzpouru. Několik jich bylo zabito, ale pak se nakonec vzdali. Piloti kluzáky zaparkovali opodál a šli k nim pěšky. Jenže se objevil ostatní lid Abydosanů a propukla veliká vzpoura, přičemž byli piloti zabiti. Ra se snažil utéci, a co se stalo z Udajeety, není známo (Hvězdná brána).

 

Rozcestník goa'uldských vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2010 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu