Vesmírné lodě a plavidla - Goa'uldské - Úniková loď Anubise

Rozcestník goa'uldských vesmírných lodí a plavidel

Úniková loď Anubise

Specifikace / Popis / DesignHistorie

Úniková loď Anubise

Základní Specifikace

Výrobní informace
Výrobce Anubis
Design Anubis
Třída únikové loď
Technické specifikace
Pohon podsvětelný, hyperpohon
Hyperpohon mezihvězdný
Trup slitiny naquadahu
Minimální posádka 1
Použití
Účel únikové loď
Rok zavedení 2003
Přidružení Anubis
Stav pravděpodobně stále aktivní, není známo, co se s ní stalo

Nahoru

Popis

Úniková loď Anubise vstupuje do hyperprostoruAnubis měl svou vlastní malou únikovou loď, která se mohla oddělit od jeho mateřské lodi v případě nebezpečí. Je tedy použita opravdu jen v případě nouze a opustí tak svou mateřskou loď. Velikost lodi je neznámý, stejně tak nevíme, jakou má posádku, nákladní kapacitu, nebo maximum pasažérů. O této lodi se prostě mnoho neví, protože se objevila v seriálu jen na okamžik. Víme ale, že je tato loď schopna hyperprostorového letu a také dokáže létat ve vysokých výškách v atmosférách planet vysokou rychlostí. Podsvětelný pohon měla pravděpodobně na způsob kluzáků, protože nejsou na ni vidět žádné motory. Není ovšem známo, jestli disponuje nějakými zbraněmi nebo štíty, ale dokázala se efektivně vyhýbat střelám z Ha'taků a pak uniknout do hyperprostoru. Zdroj energie lodi je také neznámý a ani neznáme podsvětelnou rychlost a rychlost hyperpohonu. Dá se ale předpokládat, že byla pravděpodobně celkově loď na výborné technologické úrovni a možná využívala i antickou technologie, kterou Anubis získal ze znalostí Antiků (SG-1 7x02 – Návrat domů).

Nahoru

Design

Úniková loď Anubise opouští LangaruLoď byla vidět jen z dálky, takže nejsou známy žádné detaily jejího vzhledu, ale co můžeme s jistotou říci, je to, že měla kruhový tvar s menší plochou kruhovou nástavbou na vrcholu lodě a podobala se tedy tak trochu mýtickému "létajícímu talíři". Jako u většiny goa'uldských lodí, tak ani u této nejsou patrné žádné motory (SG-1 7x02 – Návrat domů).

 

Nahoru

Historie

Anubis opouští svou zničenou loď v únikové lodiKdyž se Anubisova mateřská loď dostala pod palbu nad městem Kelowna z hromadného útoku vládců soustavy, které vedl Ba'al, štíty jeho mateřské lodi brzo selhaly a Anubis se pokusil o útěk, ale jeho loď utrpěla velké škody. Anubis tedy ustoupil do jeho únikového plavidla a odpojil se s ním od mateřské lodi. Loď směřovala vysokou rychlostí z planety a podařilo se jí vcelku dobře vyhýbat palbě goa'uldských lodí. Když byla ve vesmíru za loděmi, skočila do hyperprostoru. Není známo, co se s touto lodí stalo a kam s ní unikl, ale dá se předpokládat, že na nějakou blízkou planetu pod kontrolou Anubise (SG-1 7x02 – Návrat domů).

 

Rozcestník goa'uldských vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2010 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu