Vesmírné lodě a plavidla - Goa'uldské - Osirisova loď

Rozcestník goa'uldských vesmírných lodí a plavidel

Osirisova loď

Specifikace / Popis / DesignHistorie

Osirisova loď

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Goa'uldi
Design Osiris
Třída transportní loď
Technické specifikace
Výška/hloubka 3,5 m + 10 m trn
Pohon podsvětelný (pohonný systém kluzáků), hyperpohon
Hyperpohon mezihvězdný
Palivo naquadah, ostatní neznámé nerosty
Ochrana slabé štíty
Trup slitiny naquadahu, trinia a neznámého lehkého materiálu
Výzbroj lehká střelecká věžička, goa'uldské zápalné bomby
Posádka 1+
Cestující 2 stráže
Ostatní systémy transportní kruhy, únikový modul
Použití
Účel pravděpodobně dálkový transport
Rok zavedení pravděpodobně cca 3 000 př.n.l.
Přidružení Osiris
Stav pravděpodobně stále aktivní, není známo, co se s ní stalo

Nahoru

Popis

Transport kruhy na loďGoa'uld Osiris měl svou vlastní loď, kterou používal pro svou osobní přepravu, protože byla docela malá, jen pro jednu osobu a stráže. Je to nejmenší známá loď této třídy. Není známo, jak byla tato loď rozšířena v goa'uldské flotile lodí, nicméně byla vidět jen jednou, když s ní Osiris unikl ze Země. Tato loď měla transportní kruhy a proud hmoty mezi nimi nám dává představu o její velikosti, takže je velikostně menší než nákladní lod Tel'tak. Loď využívala pohonný systém kluzáků a měla také mezihvězdný hyperpohon. Loď byla také vyzbrojena lehkými kanóny, měla slabší štíty a obsahovala únikový modul.

 

Nahoru

Design

Celkový Design lodiMá docela zvláštní design, vypadá téměř primitivně ve srovnání s novějšími goa'uldskými loděmi, takovými, jako je Al'kesh, což je i pochopitelné, když loď ležela v egyptských píscích asi 10 000 let. Tvar je opět pyramida, tentokrát trojboká, ale celkově více zaoblená, což je vidět hlavně na spodní části lodi. Přední část lodi je tak trochu zborcena dovnitř a dá se to také tak trochu přirovnat k podkově ve vodorovném průřezu. Trup byl ze slitin naquadahu, trinia a neznámého lehkého prvku. Než se loď vydá na cestu, vysune se ze spodní části jakýsi mohutný trn, který je zhruba dvakrát delší, než výška samotné lodi. Není vůbec známo, k čemu sloužil a dá se jen spekulovat o tom, že měl něco společného s pohonem, i když si nedovedu představit jeho skutečnou funkci. Je také možné, že dodával lodi při letu jen zajímavý Designe.

Nahoru

Historie

Osirisova loď vylétá z pískůPřipravená Osirisova loď pro odletTato loď je jedna z nejstarších goa'uldských lodí nové éry, kdy si podmanili jako hostitele lidi. S touto lodí přiletěl na Zemi Osiris, ale pak byl později zrazen vlastním bratrem Seteshem a Ra ho potrestal tím, že ho uvěznil v kanopě, což byla vlastně jakási stázová komora pro symbionty. Loď byla zanechána v píscích Egypta. Později v roce 2000 byla kanopa objevena a otevřena a Osiris se dostal na svobodu. Vzal si za hostitele Sáru, starou přítelkyni Daniela ze školy. Když to SG-1 zjistila, chtěla ho zastavit, ale on našel svou loď ukrytou v píscích, přesunul se na ni kruhy a unikl s ní ze Země. Pak už není známo, co se s lodí stalo (SG-1 4x13 – Kletba).

Rozcestník goa'uldských vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2010 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu