Vesmírné lodě a plavidla - Goa'uldské - Výsadková loď

Rozcestník goa'uldských vesmírných lodí a plavidel

Výsadková loď

Specifikace / Popis / DesignHistorie

Výsadková loď (transport vojáků)

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Goa'uldi
Design Goa'uldi
Třída transportní loď
Technické specifikace
Pohon podsvětelný
Hyperpohon žádný
Palivo kapalný naquadah
Ochrana žádná
Trup slitiny naquadahu
Výzbroj pravděpodobně žádná
Použití
Účel transport vojáků
Rok zavedení prvně viděna v roce 2002, byla pravděpodobně ve službě déle, neznámo jak dlouho
Přidružení Goa'uldi, Luciánská aliance
Stav stále aktivní

Nahoru

Popis

Výsadková loď přistává na planetě Tok'růGoa'uldi měli ještě jednu větší loď, pomocí níž většinou přepravovali Jaffy a vojenský materiál na povrch planet, které zrovna dobývali pozemními silami. Tyto lodě neměly ani hyperpohon, proto také byly převáženy Ha'taky mezi hvězdami v jejich velkých hangárech a následně pak z nich vypouštěny na povrch planety s velkou pozemní armádou. Loď měla samozřejmě podsvětelný pohon, ale nebyl asi tak výkonný, protože se lodě používaly jen na krátké výsadky z orbit planet. Samozřejmě měla nějaký antigravitační systém, který dokázal udržet loď několik metrů nad zemí. Předpokládá se, že měla transportní kruhy a také velké hangáry. Vojsko se dostávalo ven pomocí velkých vrat, pravděpodobně z nějakého hangáru. Loď je také silně obrněná, protože neměla štíty. Není známo, jestli měla loď nějaké zbraně (SG-1 5x15 – Schůzka na nejvyšší úrovni, 6x22 – Kruh se uzavírá).

Nahoru

Design

Výsadková loď propouští JaffyNic moc se o této lodi neví, protože nebyla vidět tak často a už vůbec její interiéry, o kterých se neví vůbec nic. Víme, že je tak trochu ve vzhledu podobná designu Tel'taku, to znamená podobná trochu pyramidě, jako ostatně u většiny goa'uldských lodí, jen je o dost větší a mohla nést velké množství Jaffů, přičemž ani počet neznáme, ale předpokládá se, že jsou to stovky, ale možná i tisíce (SG-1 6x22 – Kruh se uzavírá).

 

Nahoru

Historie

Výsadková loď přistává na planetě Tok'růZatímco je Daniel na schůzce Goa'uldů, kde se vydává za sluhu Yua, dozvídají se tam všichni, kdo je ten tajemný nepřítel, který je ohrožuje. Osiris prozradí, že je to Anubis, který chce vyhladit Tok'ry jednou provždy a ví, kde jsou. Zipacna za něj posílá na Revanu, kde je zbytek SG-1 s Tok'ry, mohutnou armádu, aby je zničili. Tok'rové nemohou uniknout bránou a letka Al'keshů, doprovázené kluzáky, zatím bombarduje povrch, pod kterým jsou tunely Tokrů. Zároveň také vyšle několik výsadkových lodí s vojskem, které přepravují na planetu Jaffy, aby pronikli do zborcených tunelů a našli a pobili všechny přeživší (SG-1 5x15 – Schůzka na nejvyšší úrovni).

Když Anubis zaútočil na Zemi pomocí zbraně na ničení hvězdných bran, planetu s umístěním zbraně vystopovali Teal'c, Bra'tac a Rya'c a dostali se na ni. Teal'c s Bra'tacem byli později zajati a Rya'c se rozhodl ukrást jeden z kluzáků, aby mohl zničit zbraň. Když se k nim dostal, bylo tam zaparkováno spousta kluzáků a také jedna výsadková loď. Nakonec se mu podařilo jeden kluzák ukradnout a zničit s ním zbraň (SG-1 6x02 – Spása).

Útok raketou na výsadkovou loď na AbydosuPovznesený Daniel dal informaci Jackovi, že se chystá Anubis na Abydos, aby tam našel Ra'ovo oko, protože by s ním mohl dokončit velmi mocnou zbraň. SG-1 se tam vydá a snaží se ho najít první. To se jim sice později povede, ale jsou napadeni letkou Al'keshů s kluzáky a Anubisovými vojáky, které tam vysadí jedna z transportních lodí vojska. Nakonec jsou společně s Abydosany poraženi a předají mu Ra'ovo oko, se kterým nakonec zničí Abydos i několik Ha'taků flotily vládců soustavy (SG-1 6x22 – Kruh se uzavírá).

Když Luciánská aliance zaútočila na pozemskou základnu Icarus, vyslala letku Al'keshů a kluzáků proti základně. Také poslala alespoň jednu výsadkovou loď s vojáky, aby případně dobili základnu. Pomocí devíti symbolů byla ovšem vytočena antická loď Destiny a ze základny na ni lidé utekli. Destabilizovalo to ovšem jádro planety a ta poté explodovala, takže všechny lodě Luciánské aliance, včetně výsadkové, byly zničeny (SGU 1x01 – Air).

Rozcestník goa'uldských vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2010 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu