Vesmírné lodě a plavidla - Asgardské - Loď Vanirů

Rozcestník asgardských vesmírných lodí a plavidel

Loď Vanirů

Specifikace / Popis / Technologie / Interiéry lodi / Historie

Loď Vanirů

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Vanirové
Design Vanirové
Technické specifikace
Pohon podsvětelný, hyperpohon
Hyperpohon mezihvězdný
Ochrana energetický štít
Protiopatření schopnost obejít štít Atlantis (dočasně)
Zbraňový systém energetické zbraně
Použití
Účel průzkumná loď
Rok zavedení před 10 000 lety, prvně se objevila roku 2008
Přidružení Vanirové
Stav 1 pravděpodobně stále aktivní, 2 zničené

Popis

Tato vesmírná loď je navržena a postavena odnoží Asgardů (Vanirové), kteří se před více jak 10 000 lety oddělili od Asgardů a vydali se do galaxie Pegas, kde na rozdíl od Asgardů se nebáli dělat experimenty na lidech, aby vyřešili problém genetické degenerace.

Tato loď je velikostí podobná Prométheovi a o něco větší než generační loď Cestovatelů. Na zádi lodi je celkem 7 motorů podsvětelného pohonu, z nichž tři uprostřed jsou větší a po dvou na okrajích zádi lodi jsou menší. Je vybavena elektromagnetickým polem, které ji umožnilo projít štítem Atlantis bez odporu, napodobováním pole generovaného antickými loděmi, ačkoli štít Atlantis byl po tomto incidentu překonfigurován, aby se to již neopakovalo. Loď byla schopna svrhnout Vaniry ve svislém směru přímo z lodi otevřením její malé části a následně je tudy nabrat přes antigravitační zdvihač, který měl ovšem více funkcí.

Loď je schopna mezihvězdného cestování hyperprostorem a otevřít hyperprostorové okno, nebo z něho vystoupit ještě v atmosféře planety. Jejich zbraně a štíty jsou mnohem méně účinné, než u bratří z galaxie Ida, protože generační loď Cestovatelů, je mohla docela snadno porazit. Po několika zásazích z lodě Vanirů, Cestovatelé neutrpěli větší škody a na druhou stranu po několika zásazích lodě Cestovatelů, vyčerpaly štíty lodi Vanirů a loď zničili, i když měli Vanirové početní převahu (SGA 5x10 – První kontakt, 5x11 – Ztracený kmen).

Technologie

Podsvětelné motoryI když jsou to vlastně Asgardé, jejich dlouhé odloučení od nich zapříčinilo, že jejich technologie lodí není tak vyspělá, protože na to neměli ani moc potřebné zdroje, ale přesto měli také impozantní technologii, kterou na nich používali. O technologiích lodi se mnoho neví, ale loď má podsvětelný pohon a hyperpohon, ale nemá mezigalaktický hyperpohon. Dále má štíty, které nejsou moc výkonné, žluté energetické zbraně s také ne moc velkou účinností a v neposlední řadě technologii elektromagnetického pole schopné obejít štít Atlantis, i když jen dočasně, o které jsem již hovořil v popisu (SGA 5x10 – První kontakt, 5x11 – Ztracený kmen).

Známé interiéry lodi

Loď má zajisté spoustu různých místností a chodeb, jako třeba můstek a další místnosti, o kterých se ovšem nic neví. Jediná místnost, která je trochu známa, je vězení.

Vězení

Vězení na lodi VanirůJediným známým interiérem na lodi je vězení, které je vybavené zeleným laserovým silovým štítem, který vydává bolestivou ránu, když se ho někdo dotkne (SGA 5x10 - První kontakt).

 

 

Historie

Vzhledem k tomu, že Vanirové dorazili do galaxie Pegas přes 10 000 lety, jejich útočné a obranné technologie jsou méně rozvinuté, než u jejich protějšků Asgardů, protože jak Asgardé bojovali s Replikátory, museli vyvinout pokročilejší zbraně, štíty a lodě, aby s nimi mohli účinně bojovat a také proto, že planeta M6H-987, na které byli, neměla nezbytné zdroje k tomu, aby postavili třeba jen jediný mezigalaktický hyperpohon.

Loď Vaniru u AtlantisKdyž byla nalezena tajná laboratoř Januse na Atlantis, aktivovalo se ovládací zařízení Attera, které muselo vysílat nějaký podprostorový signál a Vanirové to zjistili. Vyslali jednu tuto loď, aby ovládací zařízení Attera získali. Loď vystoupila z hyperprostoru velmi blízko povrchu planety a prošla šíty Atlantis, jako kdyby tam žádné nebyly. Shodila tři obrněné Vaniry na Atlantis, ti se propracovali lehce podlahami k zařízení. Jeden byl sice zabit, ale zbytek unesl Daniela a Rodneyho se zařízením, dostali se zpátky na loď, kde je uvěznili a letěli zpět na svou planetu (SGA 5x10 – První kontakt).

Dvě lodě Vanirů ze tří, se poté dostali do bitvy o planetu M6H-987, kde se utkaly s lodí Cestovatelů, zatímco třetí unikla s ovládacím zařízením Attera do hyperprostoru. Loď Cestovatelů se ukázala být pro ně velmi těžký oříšek, který se jim nepodařil rozlousknout, ba naopak. Jedna loď byla zničena při střelbě lodi Cestovatelů z blízka a druhá byla zničena později v krátké přestřelce na opačné straně M6H-987. Co se stalo s lodí, která unikla, se neví, každopádně jsou to pravděpodobně jediní přeživší Asgardé (SGA 5x11 – Ztracený kmen).

Všechny tyto obrázky a ještě další, naleznete pohromadě také v galerii lodi.

Rozcestník asgardských vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2010 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu