Vesmírné lodě a plavidla - Antické - Ostatní lodě

Rozcestník antických vesmírných lodí a plavidel

Alteránská loď / Transportní loď / Vědecké plavidlo


Alteránská loď

Alteránská loď

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Alteráni
Design Alteráni
Technické specifikace
Pohon podsvětelný a pravděpodobně FTL nebo hyperpohon
Hyperpohon neznámý
Použití
Účel kolonizační loď
Rok zavedení Neznámý, ale rozhodně více než před 50 miliony lety
Příslušnost Alteráni
Stav pravděpodobně vyřazena nebo zničena

Popis

Alteránská loď, je lodí původní Antické flotily, která byla navržena před mnoha milióny lety a odstartovala z hory Ortus Mallum na planetě Celestis v domovské galaxii Alteránů. Byla to loď, kterou Alteráni použili, když prchali ze své domovské galaxie, aby se vyhnuli válce s Orii. Loď byla postavena uvnitř hory Ortus Mallum a když odstartovala, zničená hora pohřbila vesnici, ale tunely, kde Antikové ukryli jejich technologii, byly zachovány. Oriové tvrdili, že to bylo jejich vítězství a později vybudovalo město Celestis blízko hory (Hvězdná brána - Archa pravdy).

Způsob, jakým loď odstartovala z planety, je velmi podobný způsobu, jak opouštěla Atlantis Zemi. Vzhledem k podobné technologii, jakož i značné velikosti lodi, je alteránská loď s největší pravděpodobností technologický předchůdce městské lodi. O lodi samotné, její konstrukci a technologiích, se jinak skoro nic neví, protože byl vidět jen start této lodi ale je pravděpodobné, že má FTL pohon.

Tyto obrázky najdete také v galerii lodi.

Nahoru


Transportní loď

Základní specifikace

Výrobní informace
Výrobce Lanteané
Třída transportní loď
Technické specifikace
Pohon podsvětelný
Hyperpohon mezihvězdný
Ochrana antické energetické štíty
Senzorový systém antický senzorový systém
Avionika neurální rozhraní
Protiopatření maskování
Cestující více jak 300
Ostatní systémy podprostorová komunikace, inerciální tlumiče
Použití
Účel přeprava cestujících
Rok zavedení před tisíci lety
Přidružení Lanteané
Stav pravděpodobně všechny zničeny

Popis

Senzorový obraz transportní lodiTyto transportní lodě sloužili pro přepravu osob, které byly využity při evakuaci Antiků z Lantey na Zemi, když se pro ně válka s Wraithy vůbec dobře nevyvíjela. Mnoho z nich mířilo k Atlantis, před prvním obléháním Wraithy, ale několik jich bylo Wraithy zachyceno nebo zničeno, než dosáhly Atlantis. O lodi se mnoho neví, dokonce ani jak vypadá, protože je znám jen její senzorový obraz. Co se ale o ní ví, je to, že mají zbraně, stejně jako maskování a mohou pojmout nejméně 300 lidí (SGA 1x15 - Dříve než usnu).

Tyto obrázky najdete také v galerii lodi.

Nahoru


Vědecké plavidlo

Popis

Pilot AdarisVědecká plavidla Antiků, byly lodě používající se pro vědecké zkoumání. Jedna taková loď byla i Adaris. Celá posádka Adaris s výjimkou pilota, byla zabita, když byla loď zasažena ejekcí koronální hmoty (CME) z jejich slunce, kde se nacházela i jejich domovská planeta Lantea. To se stalo přibližně před 15 000 lety. Pilot otevřel hyperprostorové ono v momentě, kdy byla loď zasažena. On letěl zpět k Lantee, jen chvíli před radiační vlnou, ale přiletěl včas, aby varoval všechny lidi ve městě. Antikové zvedli štít města a rozšířili ho na většinu planety ještě před nárazem vlny. Adaris teda zachránila Atlantis a pravděpodobně i všechen život na Lantee (SGA 3x12 - Ozvěny).

Tyto obrázky najdete také v galerii lodi.

Rozcestník antických vesmírných lodí a plavidel


Autor: Scimani © 2010 sg-portal.eu, e-mail: scimani@sg-portal.eu