Hvězdné brány, DHD a adresy planet - neoficiální

Brána beta na Zemi / Jaffský klíč / Adresy planet

Zde se můžete podívat na neoficiální věci spojené s hvězdnými branami, DHD, či adresami planet. Několik zajímavých věcí bylo totiž popsáno v knihách, komiksech nebo hrách a nebylo to viděno a řečeno v seriálech. Stejně tak bylo uvedeno i několik adres planet, které jsme v seriálech neviděli.


Brána beta na Zemi (alternativní vesmír)

Brána beta nalezená v alternativním vesmíru na ostrově DoomV jednom alternativním vesmíru popisovaném v sérii komiksů, nebyla nalezena druhá hvězdná brána na Zemi v Antarktidě, ale místo toho se nacházela na jednom malém ostrově v jižním Pacifiku, který pojmenovali mariňáci z letadlové lodě Stormguard jako ostrov Doom. Domorodí obyvatelé stále uctívali boha Ra a podle toho se jim také říkalo Ra’ovy děti. Na ostrov byl americkým letectvem vyslán tým v čele s velitelkou Alexandria Klaus a Dr. Joel Murphy, protože je tam zavedly nalezené pozůstatky jednoho stvoření, kterému se říkalo hvězdný válečník, jenž byl ve službách boha Ra. Ten byl nemilosrdný k jakémukoliv životu a bylo velmi obtížné ho zabít. Když válečníci přišli na ostrov, byla objevena právě druhá brána, protože válečníci byli s hvězdnými bránami nějak propojeni. Prvního válečníka se podařilo zničit experimentální zbraní založené na elektřině. Další se objevil přes bránu a Murphy musel obrátit polaritu brány a poslat ho zpět, přičemž ho při přerušení přepůliv v bráně. Celý ostrov se nakonec musel evakuovat, protože poslední skupina několika hvězdných válečníků ustoupila až poté, co letectvo nařídilo letecký jaderný útok. Co se stalo s bránou, se neví, je možné, že byla zničena (pohřbena) při jaderném útoku (komiksová série Stargate: Doomsday World).

 

 

 

Nahoru


Jaffský klíč

Toto zařízení, kterému se říkalo jaffský klíč, bylo vlastně přenosné DHD, kterým se dala zadat adresa na bráně. Nacházelo se v jakémsi koženém pouzdře a vážilo zhruba stejně jako střední činka. Bylo použito alespoň jedním z Apophisových hadích stráží, Nekhmet. Uživatel musel otáčet nějakým vnitřním prstencem, na němž zadával symboly, a poté bylo potřeba stisknout tlačítko na horní části zařízení pro aktivaci brány. Plukovník O’Neill ukradl jedno takové zařízení z mrtvého těla Nekhmet, kterého právě zabil a použil ho k vytočení brány na Saqqaře, aby ho dopravil do M’kwethet. Krátce potom ho použil znova pro návrat na planetu Saqqara, ale dal ho mladému Clein’dorovi, než odešel červí dírou, aby mohl zachránit své lidi před budoucími útoky Goa’uldů (román Stargate SG-1: The Price You Pay).

Nahoru


Adresy planet

Několik planet a jejich úplných adres bylo také odhaleno ve dvou knihách Stargate SG-1: The Price You Pay a Stargate SG-1: Relativity. Další pak v FPS hře z pohledu třetí osoby, kterou šlo nějakou dobu hrát a nesla název Stargate: Resistance. Zde uvedu jen jejich adresy, popis spadá do neoficiálních planet a míst. Všechny zde uvedené planety se nacházejí v Mléčné dráze.

Planeta Označení SGC Adresa Výchozí bod Výskyt
Amarna neznámé 2738Abydos51030 Neznámý Stargate: Resistance
Kytos P3F-964 28353092127 Neznámý Stargate SG-1: Relativity
Leonops neznámé 103036193720 Neznámý Stargate: Resistance
Piramess neznámé 34427Abydos3231 Neznámý Stargate: Resistance
Saqqara P2Z-275 201811241032 Neznámý Stargate SG-1: The Price You Pay

Nahoru


Autor: Scimani © 2013, e-mail: scimani@sg-portal.eu