Články se štítkem "Knihy":

Neoficiální časová osa Stargate konečně v naší databázi

Neoficiální časová osaTak konenčně, to to tvalo, co? V každém případě vás opět zdravím s naší databází a i když to jde pomalu, tak rozhodně v tom budeme i nadále pokračovat. Co vás tedy dneska čeká? Je to neoficiální časová osa Hvězdné brány, ve které najdete události, které se odehrály v knihách, komiksech, povídkách a kresleném seriálu Stargate Infinity. Knihy a komiksy mají samozřejmě licenci od MGM, ale jsou uvedeny zde na vaše přání. Přeci jen je to trochu jiný soudek než filmy a seriály. Se seriálem Infinity je to podobné. Co se týká povídek, ty vycházely v oficiálním časopisu Stargate Magazine, který už samozřejmě nevychází. Než se pustíte do čtení, doporučuji vám si nejprve přečíst úvod, kde jsou zásadní informace pro pochopení. Další rozpracovaná kategorie jsou rasy a kultury Mléčné dráhy a jelikož se mi kolega Niam už půl roku neozval a nereeaguje, jenž měl mít nastarosti Antickou technologii, jeho kategorii nyní přebírám. Na asgardskou technologii si tedy musíte ještě počkat. Do čtení se můžete pustit zde, anebo přes menu.

Zdroj

| Scimani | Web | Komentáře (9) | 19.10.2014 15:50

Dočkáme se pokračování knižní série Stargate Atlantis: Legacy a nové trilogie SG-1

Pozor, článek obsahuje knižní spoilery zápletek! Seriálová Hvězdná brána nám už před více než 3 roky skončila, ale knihy se píšou naštěstí dál. Fanoušci Atlantidy truchlili nad zrušením jejich oblíbeného seriálu, ale brzo se dočkali aspoň pokračování v podobě úspěšné knižní série Legacy, která navazovala na seriál a o napětí tam opravdu nebylo nouze. Tuto sérii jsem i nejobsáhleji zahrnul do neoficiální časové osy, která bude snad už brzo dokončená. Hlavní zápletka se točí kolem sjednocení Wraithů pod novou královnu Smrti, která unese Rodneyho a přemění ho na Wraitha, aby ho mohla použít proti Atlantidě, která se vrátila do Pegasu. Také bude na tuto sérii obsáhlá přednáška na Gateconu, tak nezapomeňte přijet. Pro nás si bohužel tyto a ostatní knihy z prostředí Hvězdné brány nepřečteme česky, protože je u nás žádné nakladatelství nevydává a musíme doufat, že aspoň někdy v budoucnu. Více v celém článku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | General | Komentáře (9) | 24.05.2014 18:11

Report z Gateconu na Festivalu Fantazie 2013 - 1. část

Gatecon 2013Vážení fanoušci Hvězdné brány, po několika letech rozhodování jsem se letos konečně rozhoupal a řekl si, že pojedu na Gatecon, i když tam nikoho neznám. A abych řekl pravdu, byl to vlastně můj první výlet na jakýkoliv Con v životě. Moje rozhodování značně urychlilo i to, že tam budou oblíbení herci. Pozvání tento rok přijali David Nykl a Tony Amendola a to jsem si přeci nemohl nechat ujít. Jak jistě asi víte, Gatecon je pořádán každý rok v rámci Festivalu Fantazie (dále už jen FF) na začátku prázdnin v menším městě jménem Chotěboř. Letos se pořádal již 11. ročník Gateconu, ale i přes to byl trochu výjimečný, samozřejmě ne tím, že jsem tam byl já J. Letošní ročník byl totiž ve znamení úplně nového vedení a týmu a myslím si, že se toho zhostili na jedničku. Vzhledem k tomu, že náš web celkem prosperuje, byla by to už i ostuda, že jsem tam ještě nikdy nebyl a nepodělil se tak s Vámi o získané zážitky. Myslím, že už to můžu i oficiálně říci, od příštího roku budu také organizátor, protože mě vzali do týmu a bude to pro mě určitě velká zkušenost. Takže se předem omlouvám, pokud budu psát „my“. To by jako úvod stačilo a nyní se můžete pustit v pokračování článku do samotného reportu.

Zdroj

Celý článek | Scimani | General | Komentáře (6) | 16.07.2013 21:43

Neoficiální věci k branám, DHD a adresám planet jsou v databázi

Neoficiální věci k branám, DHD a adresám planetNedávno Jsem dokončil oficiální část technologie hvězdných bran, DHD, symbolů a známých adres planet ze všech seriálů. Zbývala tedy k této kategorii už jen neoficiální část. Nenašel jsem toho mnoho, ale něco málo přeci ano. Především se jedná o bránu beta z alternativního vesmíru, jedno přenosné DHD, které používali Jaffové Apophise a pět adres planet, které se objevily v knihách a jedné hře. Vše z této kategorie databáze je tedy snad už kompletní a můžeme to uzavřít. Samozřejmě stále platí to, že pokud narazíte na něco, co jsem zapomněl, dejte mi prosím vědět a rád doplním. Nyní se pustím do kontroly časové osy a potom její nahrání na web. Jistě na ni už netrpělivě čekáte. Zároveň s tím ukončuji anketu na rasy a kultury, protože kolega Pranus by chtěl už na nich začít pracovat. V anketě jste si zvolili se 65 % hlasy nejprve rasy z Mléčné dráhy, takže je máte mít a můžete vybírat znova ze zbytku. Nyní už se můžete pustit do čtení zde nebo přes menu, není toho moc.

Zdroj

| Scimani | Web | Komentáře (4) | 04.07.2013 18:26

Recenze knihy Stargate SG-1: Valhalla od Waggonera

Recenze knihy Stargate SG-1: Valhalla od WaggoneraPokud jste opravdovými fanoušky Hvězdné brány, patrně jste již někdy narazili na některou z knih s příběhy našich hrdinů, ale háčkem je, že jsou pouze v anglickém jazyce, žádné z českých nakladatelství o ně nestojí. Pokud vás to však neodradí a jste ochotni nakupovat ze zahraničí (amazon.com), tak nebudete litovat. Když jsem si poměrně nedávno přečetl pilotní epizodu Stargate Universe s názvem Air v knižní formě, bylo to něco naprosto jiného, ale přeci jen stále Stargate.

Existují desítky knih, jak z prostředí SG-1, tak i z Atlantidy a to nejlepší na tom je, že mají skvělá hodnocení. Dále se také nemusíte obávat návaznosti, protože i v nových knížkách se objevuje ještě starý tým SG-1 s Jackem O'Neillem. Další obrovskou výhodou je cena, jedna kniha vás vyjde v přepočtu na 200 Kč, což je také velmi pěkné a za to dostanete menší knížku, tak ve formátu A5 a 300 stránek k přečtení.

Dnes tu máme dva roky starou knihu od Tima Waggonera, která vypráví příběh zaměřený na Jonase Quinna, který byl jeden rok ve službách týmu SG-1, když opustil svou planetu. Příběh zde se odehrává až v sedmé řadě seriálu, tedy již po návratu Daniela Jacksona, ale tým je nyní uvězněn v cizím prostředí a Jonas Quinn je jejich jedinou nadějí. Pojďme se tedy na knihu s názvem Valhalla podívat blíže...

Zdroj: gateworld.net

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Stargate SG-1 | Komentáře (11) | 03.06.2011 16:36

Krátké zprávy #6

Dnes jsme tu s dalším zpravodajem. Přes týden se nahromadily další zajímavé novinky, takže se s vámi o ně podělíme. Malinko opět rozebereme trochu omílané možné zakončení SGU, dále se podíváme jako obvykle na projekty herců z Hvězdné brány a dáme vám o nich nejaktuálnější informace.

SGU

Tento týden se na světových sci-fi webech přímo roztrhl pytel s informacemi o možném zakončení SGU pomocí filmů. Je to ovšem už trochu starší zpráva, o které jsme vás již informovali, protože pramenila z Mallozzigo blogu, kde se o tom zmínil. Nemá cenu to dál rozebírat a jenom to shrneme z toho, co víme. Pokud tedy bude v budoucnu SG obecně nějak pokračovat, největší šance je přikládána na ukončovací filmy děje seriálu Stargate Universe. Pokud tedy čekáte na film SGA 'Exctinction', nebo dokonce už opomíjený poslední film z prostředí SG-1 'Revolution', nedočkáte se jich pravděpodobně dříve než po řádném ukončení SGU, pokud někdy v budoucnu vůbec budou. Další zprávy v celém článku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | General | Komentáře (1) | 11.03.2011 19:47

Kniha od autora Stevena Savileho

Spisovatel Steven SavileAutor Steven Savile vydává novou knihu s tématikou SG-1 s názvem "The Power Behind the Throne", která líčí záchranu tajemného a jedinečného stvoření, dříve než ho dostihne Apophis a využije jej pro své účely. Kniha stojí 7,95$ a má 280 stran. Je zaměřená více na fantasy, než na sci-fi. Je jí vytýkáno, že kniha má hodně stránek, kde není zmínka o SG-1, nebo že to stvoření jménem, "Mujina", má mnoho neuvěřitelných schopností... Naopak jsou chváleny detaily, ale celkově to prý není ono. Chcete-li knihu koupit, máte možnost ji koupit na amazon.com.

Zdroj

| Buchy | Stargate SG-1 | Komentáře (5) | 07.12.2010 20:23

Diana Botsford o své nové knize ze světa Stargate

BostfordZpět v roce 2007, kdy byly ceny Nebuly v New Yorku. Měl jsem tu čest dělat panel o psaní vesmírů jiných lidí s Dianou Bostford. Diana je člověk, který píše pro televizi a dělá komiksy. Byla výborná účastnice diskuze a stali jsme se přáteli. Aby ne, má narozeniny ve stejný den jako já. Je to nádherný a šikovný člověk, který se nedávno potopil do světa románů s její novou Stargate knížkou. My vám přinášíme tento exkluzivní rozhovor v češtině. Doufám, že si knižku i případně přečtete. Pokračování článku najdete níže. Děkuji za přečtení.

Zdroj

Celý článek | Buchy | Stargate SG-1 | Komentáře (2) | 28.09.2010 19:33