Články se štítkem "Soutěže":

SGU nominováno v Constellation Awards

Constellation AwardsLetos se bude konat již 5. ročník udělování cen Constellation Awards, který je zaměřen jen na kanadské sci-fi filmy, minisérie a seriály a ještě k tomu mohou volit jen kanadští diváci. Když už nás netěší to, že SGU skončilo a nové epizody nebudou, může naše srdce rozradostnit alespoň tato skvělá zpráva. Z devíti kategorií totiž získalo SGU za rok 2010 hned 4 nominace, které najdete v pokračování článku. Pro SGU je také dobré, že mělo nejlepší epizody letos, a tak si myslím, že určitě můžeme čekat nějaké nominace ještě napřesrok. Útěchou nám také může být to, že kanadští fanoušci podporovali SGU od samého počátku, ne jako američtí, a tak mu přejme, ať všechny nominace promění.

Aby toho ještě nebylo málo, tak zmíním, že Sanctuary, seriál, ve kterém hraje naše oblíbená herečka Amanda Tapping (plukovník Samantha Carterová z SG-1), která tam hraje hlavní postavu Helen Magnusovou a Ryan Robbins (Ladon Radim z SGA), byl nominován také a dostal 5 nominací a z toho jsou dokonce tři v jedné kategorii za významný podíl na kanadském filmu či seriálu v roce 2010. Pro více informací a všechny nominace navštivte oficiální web Constellation Awards.

Zdroj: constellations.tcon.ca

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (0) | 26.05.2011 21:14

Stargate Universe nominováno na ocenění Constellation Awards

Stargate Universe nominováno na ocenění Constellation AwardsKanadská Constellation Awards je každoročně vyhlašovaná soutěž na téma sci-fi ve filmech a televizi. Letos bude již pátý ročník a o prestižní ocenění se utkají herci, scénáristé a techničtí umělci stojící za nejlepšími sci-fi kousky současnosti. SGU získalo celkem čtyři nominace.

V kategorii Nejlepší herecký výkon ve sci-fi epizodě seriálu bude soutěžit Robert Carlyle alias Dr. Nicholas Rush za svou roli v 1x14 Human. Samotný seriál je nominován v kategorii Nejlepší sci-fi televizní seriál roku 2010. Dále se mezi nominacemi objevilo i jméno režiséra Andyho Mikity, který může získat ocenění za epizodu 1x20 Incursion II. v kategorii Nejlepší technický výkon roku 2010 ve sci-fi filmu či televizní produkci. A v poslední kategorii za Výjimečný kanadský příspěvek do sci-fi filmu či televize za rok 2010 bude soutěžit Joseph Mallozzi, všem dobře známý scénárista a producent Stargate Universe.

Zdroj: constellations.tcon.ca

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate Universe | Komentáře (5) | 26.03.2011 22:04

SOUTĚŽ! Vyhrajte sběratelskou edici filmu Hvězdná brána na Blu-ray

SOUTĚŽ! Vyhrajte sběratelskou edici filmu Hvězdná brána (Stargate) na Blu-rayPřichystali jsme si pro vás na našem webu dosud nevídanou soutěž. Jak již jistě víte z předchozí novinky, v dubnu v České republice vychází nová sběratelská edice původního filmu Hvězdná brána / Stargate z roku 1994. Film, jenž odstartoval ságu trvající celých 17 let, na kterou budeme všichni krásně vzpomínat. Každý váš oblíbený okamžik, který se vám vryl do paměti a bude vás provázet do budoucna. Začátek tohoto fenoménu můžete mít doma v nejlepší, dosud nevídané, kvalitě. A to zcela zdarma, stačí jen vyhrát v naší soutěži. Partnerem soutěže je společnost Filmcity.

Soutěž bude probíhat do 20. dubna!

>> ODKAZ NA RECENZI
>> ODKAZ NA SOUTĚŽ

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | General | Komentáře (0) | 21.03.2011 16:15

Stargate Universe nominováno na ocenění za vizuální efekty

Stargate Universe nominováno na ceny za vizuální efektyStargate Universe bylo v sobotu 8. ledna nominováno na 9. ročníku VES (Visual Effects Society), kde bude celkově 24 kategorií filmů, seriálů, reklam a videoher. Jak název napovídá, hodnotí se nejlepší práce na vizuálních efektech. V úterý 1. února přijde vyhlášení vítězů v Beverly Hilton Hotelu. Za SGU byli nominováni: Mark Savela (VFX Supervisor), James Rorick (VFX Producer), Craig Van Den Biggelaar (Digital Effects Supervisor), Adam de Bosch Kemper (Lead Animator). Více informací (anglicky) na oficiálním webu VES www.visualeffectssociety.com

Někteří z nich již získali ocenění za dob práce na Stargate SG-1 a Atlantis. Mark Savela si odnesl již dvě ocenění ze Stargate Atlantis, Biggelaar zatím 1 vítězství, ale měl dalších 18 nominací. James Rorick zatím ze 4 nominací ani jednou nevyhrál a Adam de Bosch Kemper již jednou oslavoval.

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate Universe | Komentáře (11) | 10.01.2011 15:30

Stargate Universe získalo 9 nominací Gemini Awards

Stargate Universe získalo 9 nominací Gemini AwardsDnes přinášíme skvělé novinky o SGU. Seriál získal celých devět nominací na ocenění Gemini Awards. Výsledky se dozvíme 13. listopadu při gala večeru v Torontu. Tato cena je udílena akademií kanadské filmové a televizní tvorby již od roku 1986.

SGU bylo nominováno v kategoriích: Nejlepší dramatická série, Nejlepší výkon v hlavní roli (Robert Carlyle jako Dr. Rush - Human & Louis Ferreira jako plukovník Young - Justice), Nejlepší režie v dramatické sérii (Andy Mikita - Air část I.), Nejlepší hudba (Joel Goldsmith - Light), Nejlepší kamera (Jim Menard - Light), Nejlepší střih (Rick Martin - Human), Nejlepší zvuk (Kelly Cole a jeho tým - Air část I.), Nejlepší vizuální efekty (Mark Savela a jeho tým - Air část I.).

Doufáme, že SGU získá co nejvíce vítězství.

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate Universe | Komentáře (1) | 31.08.2010 18:21

Neproměněné nominace cen Emmy a fotografie ze zákulisí SGU

VFX Space

AKTUALIZACE: chybné informace

Jak už jsme Vás informovali dříve, seriál Stargate Universe byl dvakrát nominován za vizuální efekty epizod "Air" a "Space" v udělování cen Emmy. Ceny budou sice udělovány až 29.8.2010, ale před několika dny se už vědělo, jak to dopadlo. Takže trochu se zpožděním, ale nakonec seriál nezískal žádnou cenu a tu si za vizuální efekty odnesl seriál CSI (Kriminálka Las Vegas) a ne NCIS (Námořní vyšetřovací služba), jak jsem původně psal. Nedá se tedy nic dělat a hold někdy příště. Všichni aktéři ale práci vedoucího oddělení vizuálních efektů, Marka Savely, chválí a dnes se k tomu také vyjádřil na svém blogu sám výkonný producent Joseph Mallozzi. Najdete v pokračování článku společně s videem. Také tam najdete 4 fotografie ze zákulisí natáčení 2. série SGU.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (3) | 26.08.2010 19:30

Stargate Universe nominována v Emmy Awards

Cena EmmySotva jsem dopsal předešlou novinku, objevila se další s podobnou tématikou. Nyní je nominován celý seriál Stargate Universe za speciální vizuální efekty za epizody "Air" a "Space" v udělování cen Emmy. Gratulace je určitě na místě, protože vizuální efekty v těchto epizodách byly skvělé. Udělování cen Emmy se bude vysílat na NBC 29. srpna 2010. Detaily všech nominací se opět můžete dozvědět na oficiálních stránkách.

Na speciálních vizuálních efektech epizody "Air" se podíleli: Mark Savela, Michael Lowes, Vivian Jim, Kodie MacKenzie, Andrew Karr, Alec McClymont, Brenda Campbell a Craig VandenBiggelaar.

Na speciálních vizuálních efektech epizody "Space" se podíleli: Mark Savela, Jamie Yukio Kawano, Krista McLean, Luke Vallee, Jason Gross, Steve Garrad, Chris Deroiche a Robert Bourgeault.

Ještě zmíním další seriály nominované v této kategorii: Caprica "There Is Another Sky", NCIS "Family Affair" a V "Pilot".

Zdroj

| Scimani | General | Komentáře (0) | 08.07.2010 17:43

Robert C. Cooper nominován v letošním DGC Awards

Cooper režíruje HumanRobert C. Cooper, který odchází od Hvězdné brány, byl ještě nominován na letošním 9. ročníku udělování cen Directors Guild of Canada, za režii epizody Stargate Universe "Human". Udělování cen proběhne v sobotu 25. září 2010 v Torontu (pro nás v neděli brzo ráno) a bude ho uvádět komik Dave Foley. Budeme mu držel palce a budeme samozřejmě o tom informovat.

Také byla nominována i Amanda Tapping (Samantaha Carterová) za finále 2. série Sanctuary "Kali 2. část". Také ji přejeme úspěch s jejím novým seriálem. Kdo chce, může se také podívat na další nominace na oficiálních stránkách.

Zdroj

| Scimani | General | Komentáře (0) | 08.07.2010 17:19

Stargate Universe vyhrál 6 cen Leo Awards

Stargate Universe vyhrál 6 cen Leo AwardsV pátek a v sobotu probíhalo udělování cen Leo Awards. Letos šlo již 12. předávání těchto cen. Uděluje se každý rok v květnu nejlepším televizním a filmovým tvorbám z Britské Kolumbie v Kanadě. V Britské Kolumbii se nachází i Vancouver, kam je směřována velká část seriálů, zvláště z dílen Syfy a MGM. Soutěž má celých 75 kategorií, z toho Stargate Universe dostal 17 nominací.

Stargate Universe i Sanctuary, seriál Amandy Tapping, soupeřili v hlavní kategorii Dramatic Series, která je zaměřená právě na klasické 45 minutové seriály. Oba si navzájem přímo konkurovaly.

Našemu oblíbenému seriálu se dařilo a nakonec si odnáší celých 6 trofejí. Ale Sanctuary, si odnesl ještě o jednu trofej více, tedy sedm. Podrobný výpis kategorií vyhraných SGU najdete v pokračování novinky...

 

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Stargate Universe | Komentáře (0) | 06.06.2010 10:35

Výsledky 3. kola soutěže o Stargate placky

Výsledky 3. kola soutěžeDnešním večerem skončilo už 3. kolo soutěže o placky s motivem Stargate na našich stránkách na facebooku. Takže si ho pojďme trochu shrnout. Toto kolo bylo zatím asi ze všech nejzajímavější, protože mělo správně uhodnuto alespoň jednou 12 lidí a s minulým kolem se to vůbec nedá srovnávat, protože vše uhodl jen jeden člověk :-) Tentokrát obsadila konečně prvenství Sabina Hůryová, která i v minulých kolek měla hodně uhodnutých epizod, takže si přídomek expert na znalost epizod Hvězdné brány určitě zaslouží. SG-Portál tým ji gratuluje a posílá jí vybranou placku.

Nevěšte ale hlavy, ještě nekončíme a dokud bude zájem, alespoň jako teď, tak budeme nadále pokračovat. Takže počínaje zítřkem se připravte a vyrážíme do 4. kola soutěže. Hádanky budou většinou uvedeny opět před osmou hodinou večerní plus mínus :-), na našich stránkách na facebooku a to každý den. Zatím stále platí, že placku dostane ten, který pětkrát jako první uhodne epizodu. Pro nováčky, kteří se chtějí zapojit připomínám, že pravidla soutěže najdete u nás na facebooku v poznámkách, nebo přímo zde. Tabulkové a grafické znázornění výsledků, najdete v pokračování článku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Web | Komentáře (0) | 03.06.2010 22:08

« Předchozí | 1 2 3 4 | Další »