Andy Mikita Interview pro Stargate Magazine #34

Stargate MagazinePrázdniny se blíží ke konci a začínají se nám pomalu vracet překladatelé z dovolených a odpočinku, protože je brzo čeká zase škola. To znamená, že se vrhnou opět do práce a můžeme zde pokračovat v rozhovorech s protagonisty Hvězdné brány. Začneme opět kratším rozhovorem, který udělal režisér Andy Mikita pro oficiální časopis Hvězdné brány, Stargate Magazine #34. Není ovšem úplný, více se nám bohužel nepodařilo získat, ale to nevadí. Jak už jsme Vás informovali dříve, tento časopis končí svou pouť na podzim posledním 36. výtiskem, ale nemusíte věšet hlavu, náš web se ho snaží nahradit a bude ho vydávat dokonce jednou měsíčně a to v češtině. Druhé obsáhlé číslo našeho magazínu už na vás čeká 1. září a máte se opravdu na co těšit, protože tam nebude jen souhrn novinek z našeho webu, ale také zajímavé speciály. Ale nyní už k nynějšímu tématu, našemu rozhovoru, který najdete v pokračování článku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Rozhovory | Komentáře (0) | 28.08.2010 00:48

Neproměněné nominace cen Emmy a fotografie ze zákulisí SGU

VFX Space

AKTUALIZACE: chybné informace

Jak už jsme Vás informovali dříve, seriál Stargate Universe byl dvakrát nominován za vizuální efekty epizod "Air" a "Space" v udělování cen Emmy. Ceny budou sice udělovány až 29.8.2010, ale před několika dny se už vědělo, jak to dopadlo. Takže trochu se zpožděním, ale nakonec seriál nezískal žádnou cenu a tu si za vizuální efekty odnesl seriál CSI (Kriminálka Las Vegas) a ne NCIS (Námořní vyšetřovací služba), jak jsem původně psal. Nedá se tedy nic dělat a hold někdy příště. Všichni aktéři ale práci vedoucího oddělení vizuálních efektů, Marka Savely, chválí a dnes se k tomu také vyjádřil na svém blogu sám výkonný producent Joseph Mallozzi. Najdete v pokračování článku společně s videem. Také tam najdete 4 fotografie ze zákulisí natáčení 2. série SGU.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (3) | 26.08.2010 19:30

Hvězdná brána: Atlantida na TV NOVA od 7. září ve 14:00

Hvězdná brána: Atlantida na TV NOVA od 7. září ve 14:00Když jsme skoro před měsícem přišli s informací, že TV Nova bude vysílat Atlantis, šlo o jednu z nejoblíbenějších novinek na našem webu. Těšit se budeme moci na první čtyři řady (ale pravděpodobně Nova dokoupí i pátou) a tedy celých 80 epizod z galaxie Pegasus. Byla tu jistá šance, že by mohl být seriál uveden ve večerních hodinách, ale není tomu tak. Stargate Atlantis bude vysílán, tak jak je tomu nyní zvykem u SG-1, normálně v odpoledních hodinách, přesněji ve 14:00.

Bohužel si tedy bude většina z nás muset počkat na reprízy na Nova Cinema, které by měli být večer, jako je tomu u aktuálně běžící třetí řady SG-1 ve všední dny v 17:40.

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate Atlantis | Komentáře (16) | 25.08.2010 19:56

Herecká cesta Roberta Carlyleho

Herecká cesta Roberta CarlyleMáme pro vás další zajímavý rozhovor z Comic-Conu ze San Diega. Robert Carlyle, Dr. Nicholas Rush ze Stargate Universe, zde hovořil o své herecké kariéře. Dozvíme se zajímavé věci o jeho hereckých začátcích, těžké situaci pro něj jako Skota a následně, jak se dostal do popředí britských herců, což ho vyneslo až do Stargate Universe. Uvnitř novinky najdete celý rozhovor.

 

Filmografie: Lůza, Bedna, Hamish MacBeth, Go Now, Trainspotting, Do naha, Jeden svět nestačí, Pláž, Na konci všech válek, Formula 51, Hitler: Vzestup zla, The Mighty Celt, Eragon, 24: Redemption a Summer

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Stargate Universe | Komentáře (0) | 25.08.2010 19:44

Další koncepty pro 2. sérii SGU

Koncept zvířeteDnes Mallozzi opět uveřejnil další obrázky pro 2. sérii Stargate Universe. Jedná se o koncepty z uměleckého oddělení Jamese Robbinse a jsou to mimozemská zvířata, která najdete v pokračování článku. První obrázek už je starší a ukazoval jsem ho zatím jen na facebooku, ale dnešní obrázek mi tak trochu nahrál a dávám ho také na web. První zvířátko je opravu zajímavé a můžeme se jen dohadovat, co všechno umí, nebo jestli to je jen nějaký parazit. Další dva koncepty představují jiné větší zvíře. První koncept představuje původní návrh zvířete, tak trochu podobného pozemské antilopě, ale aby nevypadalo tak pozemsky, nakonec ho přetvořili a výsledek vidíme na posledním obrázku. Můžete je porovnat. Tak co myslíte, jak se jim to povedlo?

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (0) | 24.08.2010 19:09

Paul McGillion ve filmu A Fine Young Man

Paul McGillion ve filmu A Fine Young ManHerec Paul McGillion (Dr. Carson Beckett - Stargate Atlantis) byl nedávno vyzpovídán ohledně jeho nového krátkého filmu A Fine Young Man, který bude mít premiéru letos v září v Torontu při mezinárodním filmovém festivalu.

Třináct minut dlouhý film se odehrává během studené války v šedesátých letech. McGillion si zde zahrál Bartona Granta, člověka z vlády, který jde vyzpovídat jednoho mladého muže ohledně nějaké důležité věci. "V mnoha ohledech je to podivné a jedinečné. Uvidíte temnou satiru kritizující morální rozpory té doby. Pokud vše půjde dobře, můžeme se dočkat i plnohodnotného filmu." řekl Paul McGillion.

Kromě festivalu v Torontu (9. až 19. září) bude tento film také na programu festivalu v Calgary (24. září až 3. října) a v Edmontonu (24. září - 2. října). A možná bude i ve Vancouveru (30. září - 15. října). McGillion také bude v seriálu Witchslayer a v hororovém The Stranger. Také si zopakuje své role v Sanctuary (Svatyně) a možná i ve V.

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate Atlantis | Komentáře (0) | 22.08.2010 20:01

Info o pozemských lodích a výsledky ankety

Výsledky anketyUž jsem to psal dneska na facebook, ale pro ty, kteří tam nechodí, poskytnu informace o tvorbě pozemských lodí do databáze, i zde. Takže tady jsou. Pozemské lodě jsou již skoro dopsané, chybí už jen jedna položka a budou hotové. Potom bude následovat ještě pořádná korekce a případné úpravy a doplnění. Nakonec připravím spoustu obrázků ke všem lodím a nejen na ně, protože databáze nebude obsahovat jen čistě vesmírné lodě a plavidla z programu hvězdné brány, ale také vesmírné stanice a letadla, dokonce jeden vrtulník, které se v seriálech objevily, nebo se o nich mluvilo. Snad jen jedna položka nemá obrázek. Celkový počet položek v pozemských lodích tak bude čítat 24. Tento článek je zatím nejdelší ze všech (o hodně delší než např. antické lodě) a proto bude rozdělen na tři stránky. První bude obsahovat vesmírné letouny, letadla a vesmírné stanice, druhá bude věnována Prométheovi a třetí, lodím třídy 304 Daedalus, takže se máte určitě na co těšit, alespoň v to doufám :-)

Zároveň ukončujeme starou anketu na vesmírné lodě a spouštíme novou, kde si můžete opět vybrat, o kterých zbývajících lodích byste si chtěli u nás na webu přečíst nejdříve. Omlouváme se za zdržení, ale nešlo vytvořit anketu, chvíli nám trvalo, než jsme přišli na to, v čem to bylo, ale už vyřešeno, takže můžete hlasovat. Výsledky ankety a jakými loděmi budeme pokračovat, najdete v celém článku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Web | Komentáře (0) | 21.08.2010 19:50

Statistika sledovanosti první řady Stargate Universe

Statistika sledovanosti první řady Stargate UniverseDruhá řada SGU je již za dveřmi. Očekávání jsou vyšší hlavně kvůli přítomnosti Luciánské aliance, tedy o akci by neměla být nouze. Někteří byli spokojení více, někteří méně s dosavadním průběhem první řady. A právě jedno takové hodnocení vám přinášíme. Jde o statistiku sledovanosti celé první řady Stargate Universe. Je zde uvedeno všech 20 epizod a ke každé počet diváků v milionech. Stanice Syfy očekává zvednutí sledovanosti jak díky Luciánské alianci, tak díky přesunutí SGU na úterní večery. Myslím si, že je to dobrý krok, protože v pátek večer není tolik lidí ochotnýc koukat na TV. Ovšem realitu se dozvíme až za 38 dní.

Název epizody

Počet diváků v
milionech (Syfy)

Název epizody

Počet diváků v
milionech (Syfy)

Air část I. + II. 2,346 Space 1,486
Air část III. 2,447 Divided 1,600
Darkness 2,099 Faith 1,422
Light 2,015 Human 1,313
Water 1,974 Lost 1,587
Earth 1,626 Sabotage 1,391
Time 1,802 Pain 1,554
Life 1,891 Subversion 1,454
Justice 1,340 Incursion část I. 1,178
Incursion část II. 1,469

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate Universe | Komentáře (0) | 21.08.2010 14:42

Kompletní 1. řada SGU na DVD a BD již 5. října

Kompletní 1. řada SGU na DVD již 5. říjnaPůvodně byla kompletní edice s první řadou Stargate Universe plánována až na příští rok, ovšem 20th Century Fox vše změnila. Vše posunula dokonce už na 5. říjen tohoto roku, kdy budete moci v USA zakoupit Stargate Universe - SGU: Complete Season One na pěti Blu-ray discích. DVD verze má disků šest.

V kompletní edici kromě epizod samotných naleznete komentáře, prodloužený pilotní díl, Kino webepizody a rozhovory s herci. Samozřejmě Blu-ray má nějaký obsah navíc, konkrétně jde o 40 minut video záznamu a hra Survival Instinct. Půjde tedy o identická vydání původních SGU 1.0 (9. únor) a SGU 1.5 (27. červenec) takže jde jen o sloučení obou vydání do jednoho boxu. Blu-ray i DVD edice budou vydány v ten samý den. Datum vydání se týká regionu 1 (Severní Amerika).

Informace o kvalitě a náhledy obalů (Blu-ray i DVD) naleznete v pokračování článku...

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Stargate Universe | Komentáře (11) | 20.08.2010 22:29

Datum vydání Castlevania: Lords of Shadow

Datum vydání Castlevania: Lords of ShadowSpeciální edice hry Castlevania: Lords of Shadow přijde na trh v USA již 5. října 2010 od společnosti Konami. Půjde o akční fantasy adventuru z jižní Evropy ve středověku. Hry Castlevania vycházejí každoročně již od roku 1986 a tento nový díl začíná znovu od začátku, kde vás čeká spoustu monster, jako vystřižených z hororů. Hra bude k dispozici pouze pro Play Station 3 a XBOX 360.

Pro nás je hra zjímavá však tím, že hlavní postavu hry, Gabriela, namluvil Robert Carlyle, tedy Dr. Nicholas Rush ze Stargate Universe. Kromě něj však další hlas propůjčil i Patrick Stewart, který ve Star Trek: The Next Generation hraje kapitána lodi Enterprise J. L. Picarda. Popis hry a trailer jsme uveřejnili již před časem v jiné novince.

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate Universe | Komentáře (0) | 20.08.2010 07:18

« Předchozí | 145 46 47 48 49 50 5169 | Další »