Hvězdná brána jde do likvidace

Hvězdná brána v likvidaci

Update 17.6.2011: Vyměněn plakát reklamy prodeje za větší, barevný a čitelnější.

Tento článek se mi píše s těžkým srdcem, není to ani nic nového a nepotěším vás, ale myslím, že ani nikdo nevěřil v to, že by mohly kampaně na záchranu Hvězdné brány nějak pomoci. Chceš kousek SGC? Nebude to teď už vůbec žádný problém, protože po 14 letech produkce Hvězdné brány ve Vancouveru, je Bridge Studios ve stádiu prodeje objektů ze tří sérií, které tvořily živé-akční části licence Hvězdné brány: Stargate SG-1, Stargate Atlantis a Stargate Universe. Tato akce se bude konat tento pátek a sobotu.

Produkce Hvězdné brány skončila po 17 sériích na začátku tohoto roku, což byl následek politováníhodného zrušení SGU a stálého odkládání natočení navrhovaných filmů z SG-1 a Atlantis, u nichž byl hotový už scénář. Universe bylo zrušeno již v prosinci loňského roku, kdy se kanál Syfy rozhodl neobnovit ho pro třetí sérii kvůli bídným ratingům. I přes snahy Brada Wrighta, tvůrce a výkonného producenta všech tří sérií, najít náhradní kanál, který by dovolil produkci SGU aspoň ve formě filmového zpracování, neuspěl. Pro fanoušky, kteří zakládají kampaně na záchranu Hvězdné brány, bude už prakticky nemožné oživit show s novým náborem herců, rozebranými prostory natáčení a nyní i prodejem veškerých pozůstatků ze všech třech sérií.

Likvidaci bude dirigovat Maynards a bude obsahovat rekvizity, kostýmy, vybavení, sady dekorací a jiné položky, no prostě vše co zbylo ze všech třech sérií. Bude se konat na adrese Bridge Studio v Britské Kolumbii 17. a 18. června. Na pár obrázků z odstraňování značky Stargate z budovy a plakát reklamy prodeje, se můžete podívat v pokračování článku.

Zdroj: cinemaspy.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | General | Komentáře (24) | 15.06.2011 18:38

Richard Dean Anderson na Fedconu XX

Richard Dean Anderson na Fedconu XXTisíce fanoušků sci-fi se před měsícem a kousek sjelo do hotelu Maritim v Dusseldorfu v Německu, kde společně oslavili jubilejní dvacáté výročí největšího sci-fi conu v Evropě. Plné čtyři dny her, soutěží, přednášek, autogramiád a dalších zajímavých věcí. Na tomto conu se objevilo na 19 hvězd z takových filmů a seriálů, jakými jsou Star Wars, Firefly, Star Trek, Battlestar Galactica, Millennium a samozřejmě i lidé ze Stargate.

My vám nyní přinášíme reportáž z tohoto conu, takže si pojďme představit, kdo že to tam vlastně z SG byl. Fanoušci se mohli potkat s Tonym Amendolou (Bra'tac), Kate Hewlettovou (Jeannie Miller), Paulem McGillionem (Carson Beckett), o kterém poslední dobou píšeme v jednom kuse, a nakonec tím hlavním hvězdným hostem byl Richard Dean Anderson (Jack O'Neill). Samozřejmě zde byli i herci, kteří se objevili jen jako hosté v některých dílech, to tu však rozepisovat nebudeme. Shrnutí conu naleznete v pokračování článku...

Zdroj: gateworld.net

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Stargate SG-1 | Komentáře (2) | 14.06.2011 12:55

Krátká videa od MGM o událostech kolem SGU (CZ) #8

Videa k SGUJe to trochu opožděně, ale nakonec přeci, takže doufáme, že se nebudete zlobit, když přicházíme až teď s posledním osmým dílem krátkých videí od MGM, které upřesňují některé věci z SGU. Zpoždění bylo také částěčně způsobeno menším vyčkávánm, jestli ještě po skončení SGU MGM nějaké video dá na web a nedalo, takže tady jsou poslední 4. Více už jich bohužel nebude. Dneska prozradí Robert Carlyle (Nicholas Rush) něco o své postavě, jak je osamělá a bude ji také trochu srovnávat s Eliem a ve druhém jeho videu prozradí, co podle něj Rush chce a čeho chce dosáhnout. Na dalším videu bude mluvit David Blue (Eli Wallace) opět o své postavě a srovnávat ji se sebou ze skutečného života a stejně tak Brian J. Smit (Matthew Scott) na posledním videu. Videa najdete v celém článku.

Zdroj: stargate.mgm.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (2) | 13.06.2011 21:13

Paul McGillion vyhrál ocenění Leo Awards

Paul McGillion vyhrál ocenění Leo AwardNení tomu tak dlouho, co jsme vás informovali o novém projektu Paula McGillona, kterého všichni známe jak Dr. Carsona Becketta ze Stargate Atlantis. Dnes vám o něm píšeme znovu, ale v jiné souvislosti. Získal totiž ocenění Leo Awards za Nejlepší mužskou roli v krátkém dramatu, přesněji za roli v krátkometrážním snímku A Fine Young Man. Gratulujeme!

Třináct minut dlouhý film se odehrává během studené války v šedesátých letech a Paul si zde zahrál Bartona Granta, člověka z vlády, který jde vyzpovídat jednoho mladého muže ohledně nějaké důležité věci. "V mnoha ohledech je to podivné a jedinečné. Uvidíte temnou satiru kritizující morální rozpory té doby. Pokud vše půjde dobře, můžeme se dočkat i plnohodnotného filmu," řekl Paul McGillion.

Film byl nominován celkem na čtyři ocenění a získal je všechny, což je opravdu úžasný výsledek. Nyní má dost velkou šanci na to, aby některé studio zaplatilo plnohodnotný film. Další skvělý výsledek si také připsalo Sanctuary, které získalo 17 nominací a ve třech kategoriích nakonec také uspělo (včetně Ryana Robbinse, který si odnesl ocenění za nejlepší vedlejší herecký výkon v epizodě 3x06 Animus). Seriál Stargate Universe bohužel neuspěl.

Zdroj: stargate-sg1-solutions.com

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate Atlantis | Komentáře (0) | 12.06.2011 17:37

Stargate Universe nominováno v Portal Awards 2011

SGU nominováno v Portal AwardsBlíží se letní čas a tak byly už zveřejněny nominace na ceny Portal Awards 2011. Nominace v kategorii seriálů tentokrát ovládly dva seriály, kterými jsou Game of Thrones (Hra o trůny) a Fringe (Hranice nemožného). Nás ale samozřejmě zajímá, jak si vedl seriál Stargate Univese a ano, vedl si také docela dobře, protože dostal hned 5 nominací a v pokračování článku si můžete přečíst, o jaké se jedná.

Jednu nominaci také získala herečka Morena Baccarin (Adria v SG-1) v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli za seriál V a také GateWorld za nejlepší webové stránky. Fanoušci si budou moci vybrat z každé kategorie jednou denně po dobu 30 dnů, počínaje 25. červnem 2011 přímo na stránkách uvedených ve zdroji.

Portal Awards, dříve známé jako SyFy Genre Awards, byly poprvé rozdány v roce 1999 a od té doby přilákaly stovky tisíc hlasujících fanoušků z celého světa. Pro všechny nominace navštivte AirlockAlpha. Ale nyní už k nominacím SGU.

Zdroj: airlockalpha.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | General | Komentáře (5) | 11.06.2011 16:01

Novou vedoucí MGM se stala Roma Khanna

Roma Khanna se připojila k MGMRoma Khanna se připojila k MGM jako prezident televizního studia a skupiny digitálních kanálů. Khanna, bývalá manažerka NBC Universal, bude dohlížet na televizní odbyt MGM, produkci, programové akvizice, udělování licencí, vytváření obsahu a digitální iniciativu. Uvedla to v úterý společnost MGM. Bude zodpovědná za stávající licence a spolupráce a bude podávat zprávy Garymu Barberovi a Rogerovi Birnbaumovi, předsedům a generálním ředitelům MGM.

"Těšíme se na Romin vývoj velkých návrhů nové televize a digitálního obsahu pro trhy na celém světě," napsali v prohlášení Barber a Birnbaum.

Khanna byla prezidentkou společnosti Universal Networks International, kde dohlížela na více jak 70 mezinárodních televizních kanálů, včetně Syfy Universal, 13th Street Universal a Movies24. Nicméně odešla zhruba měsíc po tom, co Comcast Corp. uzavřela dohodu o převzetí kontroly nad NBC Universal.

Co dodat na závěr? Jistě ji popřát všechno nejlepší v nové práci, která se nás vlastně i týká, protože určitě chceme, aby to vedla co nejlépe a vrátila nám co nejdříve naši milovanou Hvězdnou bránu.

Zdroj: latimesblogs.latimes.com

Zdroj

| Scimani | General | Komentáře (1) | 09.06.2011 20:42

Robert Carlyle hovorí o svojej úlohe Rumplestiltskina

Robert Carlyle hovorí o svojej role Rumplestiltskina

Update 12.6.2011: Přidán trailer

Skvelá správa pre fanúšikov Roberta Carlylea! Len pár dní po tom, ako sa herec rozlúčil so svojou úlohou doktora Nicolasa Rusha na Destiny, v seriáli Stargate Universe, ho ABC obsadila v seriáli Once Upon A Time.

Robert Carlyle (Nicholas Rush z SGU) hovorí o koncepte tohto nového fantasy seriálu v interview s With Kids, ktorý oznámili, že herec sa stal ich oficiálnym hovorcom.

Dej seriálu sa odohráva medzi rozprávkovou krajinou a mestečkom Maine. Carlyle hrá Rumplestiltskina, ktorý je opisovaný ako expert na čiernu mágiu, ktorý súhlasí, že pomôže Snehulienke a Princovi, proti kúzlam Temnej Královnej, avšak za určitú cenu. Je potvrdené, že Carlyle si zahrá na plný uväzok.

Je absolutne šialený”, povedal Carlyle o svojej postave. “Ide o to, že temná královná v príbehu uvalila kliatbu na každú rozprávkovú bytosť, pretože má už pokrk šťastných koncov. Už žiadny šťastný koniec! Avšak Snehulienka sa snaží všetko zachrániť.” Viac v celom článku.

Zdroj: Gateworld.net, stargate-sg1-solutions.com

Zdroj

Celý článek | Nesbin | Rozhovory | Komentáře (8) | 07.06.2011 20:36

Robert Picardo si zahrál v novém filmu The Legends of Nethiah

Robert Picardo si zahrál v novém filmu The Legends of NethiahSnad každý fanoušek sci-fi seriálů zná právě Roberta Picarda (Richard Woolsey). Ten se proslavil rolemi v seriálech Star Trek. Voyager, Stargate SG-1 a nakonec se dostal do velení na Atlantidě v seriálu Stargate Atlantis. Brzy ho budeme moct spatřit v novém nezávislém sci-fi fantasy dramatu The Legends of Nethiah. Film pojednává o mladém chlapci, který prožívá těžké období, neboť je uvězněn uprostřed situace, kdy hrozí rozvod jeho rodičů, ale díky svému dědovi (Robert Picardo) a jeho skvělým příběhům má stále naději a kuráž.

Po boku Picarda si zde zahráli Jared Young, Jeremiah Sayys, John Heard, Theresa Russell, Julie Michaels, Laura Covelli a Jilon Ghai. Scénář napsal Emilio Iasiello a režíroval ho Russ Emanuel. Producenty byli Howard Nash a Jeremiah Sayys. Přikládáme také odkaz na oficiální webové stránky filmu.

Zdroj: scifiandtvtalk.typepad.com

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate Atlantis | Komentáře (0) | 06.06.2011 16:20

Nový sci-fi film od tvůrců Stargate

Nový sci-fi film od tvůrců StargateBývalí tvůrci seriálů Stargate se opět sešli na scéně při natáčení komediálního sci-fi filmu, který by se mohl stát pilotním dílem nového TV seriálu. Příběh s názvem Captain Starship vypráví o životě Paula Sullivana, herce, který hraje v nízkorozpočtové sci-fi show. Ta ve vědecko-fantastickém prostředí sleduje Paulův osobní život, jeho vztahy s rodinou a přáteli se zajímavými jmény, jako Dropkick, The Doogle a nebo The Commodore.

Nejvíce by vás však mělo zajímat to, že film má spoustu návazností na Hvězdnou bránu. Hlavní roli Sullivana si zahrál Paul McGillion (Dr. Carson Beckett), jedním z producentů je Ivon Bartok, kterého brzy budou fanoušci znát jako producenta DVD bonusů pro všechny tři Stargate seriály. Také se tu jako host objevil Michael Shanks (Dr. Daniel Jackson) a prý si zahrál rovnou několik vtipných scén s Paulem. Jistě také znáte Brada Wrighta, člověka, který byl s Hvězdnou bránou až do konce. Právě on dal štábu povolení natáčet na scénách původně určených pro Stargate v The Bridges Studios. Natáčení fotografoval Lawren Bancroft Wilson, bývalý vedoucí scénáristů Stargate a to jsou jen spojení, o kterých víme.

Film natáčeli čtyři dny a celkové náklady činily pouhých dvanáct tisíc dolarů. To je opravdu málo, ale má to jednoduché vysvětlení - herci i štáb natáčeli zadarmo. To je svědectví o síle scénáře a přátelství herců a štábu. Paulův reálný dobrý přítel Michael Northey scénář napsal přímo jemu na míru a režisérem byl také přítel, Jesse Miller.

Ivon společně s kolegy nyní pracují na marketingové stránce, aby vzbudili dostatečný zájem nějaké TV stanice pro zakoupení kompletního TV seriálu. Tento projekt můžete podpořit na twitteru, facebooku, nebo se jen podívejte na Youtube video. Zajímavostí je, že pokud video přesáhne 10 tisíc zhlédnutí, připojí se Paul na twitter. Video a fotografie jsou přiloženy v pokračování článku.

Zdroj: stargate-sg1-solutions.com

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | General | Komentáře (5) | 06.06.2011 15:32

Video rozhovory s herci z poslední doby #2

David Nykl jako Radek Zelenka v SGADnes jsem tu opět s několika video rozhovory, které udělali v poslední době herci z Hvězdné brány. Jelikož je už po SG, tak je zřejmé, že se bude objevovat stále více rozhovorů o nových projektech herců a ohledně Hvězdné brány jich bude ubývat, ale přesto se nám ještě dneska poštěstilo, protože dva rozhovory ze čtyř se týkají SG. Připomínám, že nejsou přeloženy, protože je to časově neúnosné, ale i méně zkušený angličtinář toho určitě dost pochytí.

Na co se tedy můžete dneska těšit? Začneme samozřejmě rozhovory o SG, takže tu máme Davida Nykla (Dr. Radek Zelenka), který se rozpovídal na 'Sci-fi on the Rock 5' panelu. Video je skoro hodinu a omluvte prosím zhoršenou kvalitu zvuku, ale nešlo to sem prostě nedat, když se jedná o našeho herce. Také je bohužel dán jen odkazem. Jako další je tu Julia Benson (poručík Vanesa James), která dělala rozhovor o SGU pro 'Shaw TV'. A mimo SG mluvila Morena Baccarin (Adria) o 'V' a 'Firefly' a jako poslední Jason Momoa (Ronon Dex), který mluvil jako obvykle o Conanovi. V rozhovoru je spousta neviděných záběru z filmu. Na konci je tu ještě jako bonus trailer na Conana, který jsme ještě nedávali.

Zdroj: wormholeriders.org, antipodalarapaima.blogspot.com, accesshollywood.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | Rozhovory | Komentáře (0) | 03.06.2011 22:36

« Předchozí | 114 15 16 17 18 19 2070 | Další »