Jonas Quinn - srdce Langary

Už si ani nepamatuji, jak je to dlouho, co jsme vám přeložili nějaký rozhovor s hercem z Hvězdné brány. Pamatuji si jenom, že při posledním rozhovoru dal vědět jeden fanoušek, že by chtěl rozhovor s Corinem Nemecem, který nahradil Michaela Shankse v šesté sérii SG-1. Corin Nemec si tam zahrál postavu Jonase Quinna, který se stal nakonec celkem oblíbený, i když podle reakcí českých fanoušků spíš naopak. To ovšem nebudeme řešit a jediný rozhovor s tímto hercem, který jsem měl schovaný, je konečně přeložený. Dalo to tedy pěknou práci, protože ho přeložil až třetí překladatel a tímto vám představuji naši novou posilu, který bude vystupovat pod přezdívkou Keny. Celý rozhovor v pokračování článku.

Navzdory výskytu pouze v jedné sezóně velkolepé Hvězdné brány SG-1 o 214 epizodách, postava Jonase Quinna - perfektně představeného hercem Corinem Nemecem - byla a stále je oblíbená postava. Postava, která měla být náhradou v týmu za Daniela Jacksona, poté co Michal Shanks opustil na chvíli seriál po páté sezoně, si rychle našla fanoušky - vývoj, za který je Nemec nejen hrdý, ale i poctěn.

GateWorld měl šanci s hercem v roce 2011 udělat rozhovor během jedné ze zastávek na turné Creation Entertaniment’s Official Stargate Convetion. Corin Nemec v jejich exkluzivním rozhovoru mluví o jeho neustálém soustředění v rámci neustále se měnícího filmového průmyslu, jak se oblast sci-fi změnila, či jak je vděčný za Stargate fanoušky. Dále také proč si myslí, že jeho postava Jonase během let vydržela a mnoho dalšího! My vám tento rozhovor přeložili.

GateWorld: Corine, děkujeme, že sis našel čas na to si s námi trochu popovídat. Jak se máš?

Corin Nemec: Mám se fajn.

GW: Co vlastně poslední dobou děláš?

CN: Vlastně jen pracuji. „Jen pracuji“, jako by to bylo někdy jinak. Tento rok byl velmi náročný. A skvělý. Natočil jsem čtyři filmy, počínaje lednem 2011 film Bestie (pozn. překladatele: anglicky Besties), takový teenagerský thriller s temnou atmosférou. Jen aby bylo jasno, nejsem tam teenager. Hraji rodiče puberťáka.

Další film se nazývá Nukleární rodina (pozn. překladatele: anglicky Nuclear Family), který jsem natočil v roce 2010. Je to post-apokalyptické akční drama a bylo produkováno i distribuováno společností Michaela Eisnera, jménem Vuguru.

Hned poté jsem natočil komedii Píseční žraloci (pozn. překladatele: anglicky Sand Sharks), což je takový ten klasický Syfy typ filmu. Je to ve skutečnosti trošku přitažené za vlasy, něco na způsob Chvění. (pozn. překladatele: anglicky Tremors).

Během konce roku 2011 jsem natočil ještě film 333, což je další psychologický thriller, v podstatě slasher film. (pozn. překladatele: horor, v němž jsou děti oběťmi záporné, psychopatické postavy). Myslím, že by všechny měly být celkem dobré.

GW: Píseční žraloci, Bestie a Nukleární rodina - ve všech jsi i producent. Děláš to tak poslední dobou často?

CN: Být producentem? Jo, jo. Filmy produkuji posledních zhruba deset let.

GW: Protože tě to baví, nebo prostě proto, že tě určité projekty zaujmou? Zaujmou natolik, že si chceš vzít extra pracovní povinnosti a závazky?

CN: Dělám, co mohu, abych rozšířil svůj potenciál v celém filmovém odvětví. Nechci být pouze herec, ale založit firmu a stát se trošku více svým šéfem. To je tak nějak můj cíl.

Jonas QuinnGW: Představuješ si, že bys někdy zcela opustil prostor před kamerou?

CN: Nevím, zda budu schopný opustit hraní nadobro, ale je to možné. Pokud budu jako producent a spisovatel dostatečně vytížený a začnu prorážet i do režie - což bych velmi rád chtěl - tak je to opravdu možné. Nejsem zas tak moc fixovaný na to být hercem, jako spíše zůstat ve filmovém odvětví, takže pro mě je přetrvání ve filmovém odvětví spíše otázka pohledu, než být fixovaný na jednu konkrétní pozici.

GW: Před kamerou jsme tě naposledy mohli vidět, když jsme se s tebou bavili o Poslu ztracených duší (angl. Ghost Whisperer) a Lovcích duchů (angl. Superturnal), obojí ve stejném žánru. Preferuješ tyto žánry? Vím, že tady ve Vancouveru je v produkci spousta takových žánrů. Ale když to porovnáš s projekty, které jsi dělal a které jsou více ze současnosti, vyjde ti nějaký mix toho, co bys chtěl dělat? Představuješ si, že by tě tyto žánrovky bavily více?

CN: Práce mě baví a nemusí to být v konkrétním žánru. Prostě miluji pracovat.

GW: Ty jsi tak nějak všude. Udělal jsi taky tu webovou sérii s Davidem Faustino (Star-Ving).

CN: Jasně, je to komedie, drama, akce, cokoliv je zrovna potřeba. Užívám si všechny žánry.

GW: Máš ustálenou žánrovou základnu fanoušků, kteří tě budou sledovat.

CN: Miluji být v žánrech, které mi daly šanci; miluji pracovat v hororech, ve sci-fi, v akčních dobrodružstvích, prostě všechno. Chci říct, že preferuji jakýkoliv konkrétní žánr, protože fanoušci vědí, co chtějí a jsou nadšení. Myslím, že je fajn, udělat si fanoušky ve více žánrově zaměřených oblastech, protože se člověk může kdykoliv vrátit.

Fanoušky shledávám úžasnými, stejně tak obětavost a laskavost a prostě celý ten zážitek. Být schopný procestovat svět a posedět s fanoušky. Neumím si představit, že bych tohle všechno byl schopný dělat, aniž bych byl součástí sci-fi scény. Prostě nevím, jak by to bylo možné. A je neuvěřitelné, že jsou fanoušci tak silní, po celém světě, kde můžete mít takovéto události kamkoliv pojedete a mít rozhovory jeden-na-jednoho se všemi diváky, kteří si užívají ty seriály či filmy, nebo cokoliv. Je to úžasná příležitost.

GW: Když opět mluvíme o žánrech, viděli jsme spousty projektů za posledních pár let, které nebyly úspěšné. I ty, které byly ze začátku úspěšné, začaly slábnout v ratinzích a sledovanosti. Kde Battlestar Galactica uspěla, Caprica selhala. Kde SG-1 a Atlantis byly úspěšné, Stargate Universe nebylo. Myslíš si, že se žánr samotný zmenšuje, nebo je to pouze o zvyku diváka, o tom jaká daná série je, a o typu eskapismu?

CN: Bože… Myslím si, že je to vše. Všichni sledují to, co je baví z trochu jiných důvodů, než ostatní. Nevím, proč jsou některé projekty více úspěšné než jiné. Chci říct, je mi jasné, že pokud máte velký projekt jako Stargate, tak si fanoušci zvyknou na konkrétní herce nebo konkrétní styl seriálu, nebo konkrétní pocit.

Kvůli Hvězdné bráně - tomu originálu - a kvůli roli Richarda Dean Andersona a jeho závazku pro tu roli, a také kvůli spisovatelům, to bylo jednoduché. Byl tam sarkasmus, což bylo fajn, ale myslím si, že když uděláte spin off, když ztratíte určité postavy a potom ukončíte celý seriál se skoro zcela novými postavami, je pro fanoušky někdy těžké zvládnout takové změny. Potom pokračujete a uděláte kompletně nový seriál založený na úspěchu toho jména, začnete si pohrávat se stylem seriálu, tak si myslím, že vaši fanoušci na to budou definitivně reagovat, protože byli zvyklí na určitý pocit, jaký ten seriál má.

Nevím, jaká přesně je pro toto odpověď, protože to zároveň může být přesně naopak. Nikdy nevíte. Můžete udělat jiný styl a být úspěšní. Nevím, ale myslím si, že z každého úspěšného jména jako Stargate je těžké uniknout, protože je v něm spoustu zisku pro studio nebo televizi nebo kohokoliv, a proto to chtějí nějak vylepšit, aby to mohlo pokračovat.

A tak jsou ti tvůrci v podstatě nuceni, aby vymysleli jinou možnost, jak v tom příběhu pokračovat pro zisk. Bylo by chytřejší jednoduše začít nové jméno nebo nový koncept? Možná. Nevím. Já jsem byl jednoduše požehnán, že jsem mohl pracovat na Stargate SG-1 a to pro mě zcela určitě otevřelo úplně novou oblast příležitostí, i když jsem udělal pouze něco málo přes jednu sezónu.

GW: Jonase jsme naposledy viděli v sedmé sezóně s názvem Hrozba z podzemí (angl. Fallout). Dnes už je to jedenáct (pro rok 2015)  let. Co si myslíš, že Jonas dělal?

CN: Bože! Už to bylo tolik let?!

LangaraGW: Vskutku bylo!

O Langaře jsme něco málo slyšeli, byla zmíněná během sérií - dokonce měla epizodu v Stargate Universe (Seizure), která byla natočena na této planetě.

CN: Netuším, protože mi bylo řečeno, že v jedné epizodě SG-1 bylo mezi řečí zmíněno, že má planeta byla obsazená.

GW: Byla obsazená Orii.

CN: Takže nevím, po stránce příběhu, co se mohlo či nemohlo s tou postavou stát.

GW: Pořád bojuje za ty správné?

CN: Nevím! Samozřejmě, že by měl. Napsali ho jako takového chlápka. Takže buď to, nebo někde otevřel pěknou restauraci. (smích)

GW: Mluvil s tebou Brad Wright (výkonný producent, spisovatel a režisér SG, pozn. překladatele) nebo kdokoliv jiný ohledně znovu-střihnutí role Jonase pro „Seizure“? Jednou se o tom na internetu mluvilo, že tě kontaktovali.

CN: Ne, vůbec ne.

GW: Bavme se na chvíli o Jonasově popularitě během let. Do dneška má stále velmi oddanou a aktivní základnu fanoušků. Proč si myslíš, že byl tak oblíbený?

CN: Netuším. Udělal jsem co bylo v mých silách, abych k té postavě přistupoval něžně. Prostě jsem k postavě přistupoval tak, aby byla co nejméně napjatá, a oblíbená - to je asi to nejlepší slovo - co nejméně napjatá, aby ten přechod pro diváky z jejich neuvěřitelně oblíbené postavy k jiné, byl jednoduchý. Nemohl jsem prostě mít příliš jasnou a napjatou postavu. Musíte toho chlápka mít rádi a musíte ho poznat, jinak by to nikdy nefungovalo. Snad to, co dělali scenáristé a to, co jsem dělal já, vyhrálo tu větší část fanoušků během té sezóny.

GW: Nějaká zpráva, kterou bys chtěl nejenom Stargate fanouškům poslat, ale všem tvým fanouškům obecně?

CN: Zpráva s díky je ta nejdůležitější zpráva, kterou bych mohl poslat, protože bez diváků, bez těch lidí, kteří sledovali vše, co jsem během těch let udělal, bych nebyl schopný udělat další práci bez té špetky úspěchů. Velice to oceňuji a z celého svého srdce děkuji všem fanouškům.


Rozhovor: Chada Colvina, Transkript: Lahely, Překlad: Keny, Korekce: Scimani


Zdroj | Zobrazeno: 21920× | 13.07.2015 18:22

Scimani | Rozhovory | Epizody, Herci a postavy, Seriály | Komentáře (4)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[4] Evgenyakg 03.08.2021 06:38
удалите,пожалуйста! .

[3] Scimani e-mail www 14.07.2015 10:07
JohnCZ: Já si pamatoval jen někdo, ne konkrétně ty :-)

[2] Juraj 13.07.2015 22:22
Ďakujem za pekný rozhovor, a dobrý preklad samozrejme :-)

[1] JohnCZ 13.07.2015 19:48
Díky moc za překlad, pěknej rozhovor! Docela mě překvapilo, že sis mě ještě pamatoval :-)

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: