Preprodukce Stargate Origins je v plném proudu

Digitální platforma Stargate Command (dále jen SGC) je už nějakou dobu spuštěná, o čemž jsem vás informoval v minulém článku. Nyní bych se chtěl ovšem zaměřit na samotný miniseriál Stargate Origins. Web SGC nám totiž dal nahlédnout na předprodukci tohoto seriálu. Takže bych vám chtěl v tomto článku ukázat, jak takový týden předprodukce miniseriálu vypadá. Než se k tomu ale dostanu, chtěl bych vyjasnit drobnou nepřesnost ve vyložení původních zpráv SGC ohledně sledování prvních dvou epizod Origins i v bezplatném přístupu, protože jak víte, seriál mohou sledovat jen vybrané země, které mají placený přístup. Další zprávy totiž bohužel ukazují na to, že se nic takového nekoná. SGC se zprvu nesprávně vyjádřilo a nyní je více než pravděpodobné, že mysleli náhledy na první dvě epizody, nikoliv tedy celé epizody. Jde tedy o to, že v bezplatném přístupu nám dají nahlédnout do zákulisí natáčení prvních dvou epizod, případně krátké ukázky. Takže u nás se ho s největší pravděpodobností vůbec nedočkáme, ale kdo se nachází ve vybraných zemích a založí si placený účet, může sledovat celý seriál. Premiéra Stargate Origins je naplánována na prosinec 2017, nejpozději leden 2018. Přesné datum ještě nevíme.

První zářijový týden začala předprodukce seriálu Origins a rád bych vám ukázal, jak to probíhalo. Režisérka Origins, Mercedes Bryce Morgan, nám podala exkluzivní náhled na to, jak ona a její tým se připravují na natáčení seriálu. Navštívili několik míst, která budou v seriálu stěžejní.

První den se zaměřovali na hlavní část příběhu s uměleckým oddělením. Nejlepším příkladem tohoto procesu je právě prozkoumat osobnost samotné Catherine Langfordové, která je hlavní hrdinkou příběhu. Bylo diskutováno o ložnici Catherine a hlavně o pozadí její osobnosti, o všech jejích zvláštnostech, které ji dělají takovou, jaká je. Tyto rysy byly diskutovány nad zážitky, které prožila s otcem, když byla ještě malá až po její vlastní panenku, protože ačkoli byla bojovník, stále to byla žena.

Druhý den se zaměřili také na velmi důležitou část, a to průzkum lokací vybraného skladiště. Zkoumali svůj oblíbený sklad hvězdné brány a to zahrnovalo spoustu věcí: výběr míst, kam prakticky umístit lampy a osvětlení, které nasvítí scénu při natáčení, dále uspořádání základních blokovacích oblastí, kde se budou pohybovat postavy při natáčení, prostory, aby mohli provádět kompozice s poměrem stran 2:3:5 pro pohodlné ovládání atd. Nejvíce se jim na tomto skladu líbilo, že má patra, což umožňuje lepší práci s prostory určenými k filmování.

Prohlídka skladu

Třetí den se opět zaměřil na základní část, a to na průzkum vybrané lokace v poušti. Celých 8 hodin byli vystaveni úpornému Slunci, ale nakonec našli místa, která odpovídala planetě Abydos. Každá hodina pro ně byla jako dvanáct hodin, protože tam byla teplota 50 °C bez jakéhokoliv stínu a ochrany. Jejich nohy se bořily do písku, takže se jim nechodilo zrovna dobře. Museli se připravit na několik drsných dní pro natáčení v této lokaci. (Jistě jste si všimli, že mluvili o Abydosu. Zdá se tedy, že se na Abydos znova podíváme a třeba i na Kasufa ještě před první oficiální misí z filmu. V seriálu jsme viděli, že byla brána otevřena i dříve na Heliopolis, ale pravděpodobně to nebylo poprvé.)

Hledání vhodné lokace v poušti

Ve čtvrtém dni následoval Callback. To je velmi oblíbená práce režisérky. Jedná se o proces, kdy jsou předloženy od herců jejich nahrávky ještě před tím, než se s nimi osobně setkají, takže jde o jakýsi výběr ještě před castingem. Lidé na nahrávkách se totiž libí jinak než při osobním setkání. Režisérka ovšem nechtěla být zaujatá, když někdo byl slabší než jiný a skutečný výběr nastane až při osobním setkání na castingu, kde určí hercům směr.

Pátý den byl věnován hlavně kostýmům a makeupu. Bylo potřeba rozpitvat každou postavu a sledovat, jak se její vzhled bude v průběhu času měnit. Snažili se zachovat to, co fanoušci ve hvězdné bráně milovali a zůstat věrni kanónu s již zažitými postavami a současně aktualizovat určité prvky, aby se přizpůsobili pokroku ve filmování.

Šestý den proběhl rozbor příběhu s kameramanem. Zde bylo rozhodnuto, že ještě před tím, než se půjde do Shotlistingu (jakýsi seznam záběrů), rozdělí každou skriptovou stránku, aby mohli sledovat, kde jsou po celou dobu jejich postavy emocionální. Hodně dnešních filmů, obzvláště velkých trháků, spadá do pasti výběru záběrů pro WOW-Factor (zjednodušeně řečeno efekty), namísto výběru záběrů sloužících příběhu. Styl by měl sledovat příběh, nikoliv naopak.

A to je zatím vše, více nám režisérka Morganová neprozradila. Snad zase příště.

Zdroj | Zobrazeno: 19367× | 01.10.2017 17:28

Scimani | Stargate Origins | Natáčení, Producenti, Seriály | Komentáře (0)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: