STARGATE je zpět, MGM odhaluje Stargate: Origins

Je to již více než šest let, co se naposledy natáčel seriál z prostředí Hvězdné brány. Dlouho jsme čekali zda přijde něco nového, mluvilo se o kompletním filmovém restartu, ale to vše jde velice pomalu. Dnes jsme se však konečně dočkali. Vlastník práv, společnost MGM, na letošním Comic-conu v San Diegu odhalila nejnovější projekt Stargate: Origins - nový desetidílný miniseriál, který zamíří na novou digitální platformu zvanou Stargate Command a to již letos.

K dvacátému výročí od první řady původního seriálu Hvězdná brána (Stargate SG-1) tu tak máme dvě poměrně významné novinky, které ukazují, že MGM má o tuto kultovní sci-fi sérii stále zájem. A co víc, možná právě prostřednictívm Origins budou zjišťovat, kolik lidí by mohlo nové projekty přitáhnout. Pojďme se však nejdříve blíže podívat na Origins a Command!

Stargate: Origins přichází se zcela novým příběhem o mladé Catherine Langfordové, která v původním filmu i seriálu byla jednou z nejdůležitějších postav stojících za celým projektem Stargate. Tento seriál se bude věnovat nečekaným dobrodružstvím Catherine, ke kterým se dostane po objevení brány jejím otcem v Gíze roku 1928. Oficiální synpose říká, že jejím cílem bude: "odhalit tajemství hvězdné brány, aby dokázala odvrátit nepředstavitelné nebezpečí hrozící planetě Zemi."

Natáčení seriálu začne již v srpnu pod taktovkou MGM's Digital Group a studia New Form. Celkem vznikne 10 dílů tohoto miniseriálu, každý o 10 minutách a kompletní seriál tak bude mít délku jednoho filmu. Debut je naplánován ještě v tomto roce. Režie se chopí Mercedes Bryce Morgan, talentovaná mladá filmařka, která však již má za sebou řadu krátkých filmů a seriálů. Scénář píší Mark Ilvedson a Justin Michael Terry, ti mají rovněž zkušenosti s tvorbou krátkých filmů a seriálů. Herecké obsazení zatím ještě není známo. Tito lidé tedy budou stát za již čtvrtým hraným seriálem z prostředí Hvězdné brány, které vznikly během posledních dvaceti let a přinesly více než 350 epizod. Tím posledním bylo právě Stargate: Universe, které skončilo v květnu 2011 po dvou řadách.

Prezident Digitálních a nových platforem u MGM, Kevin Conroy, v tiskovém prohlášení řekl: "Již nějakou dobu jsme se chtěli vrátit k Hvězdné bráně a přijít se zcela novým příběhem, který se bude držet původního příběhu a dodá věrným fanouškům nové záhady a dobrodružství. Pro nás je Stargate: Origins takovým poděkováním fanouškům za to, že drží celou Hvězdnou bránu naživu již skoro 25 let. S růstem popularity digitálního obsahu na různá zařízení se MGM zavázalo k produkci prémiového mid-form obsahu (u nás známé spíše jako krátké filmy - pozn. redaktora) a jsme nadšeni, že to spouští právě se Stargate: Origins."

Právě digitální obsah je u Origins klíčový. MGM totiž seriál využije ke spuštění nové digitální platformy STARGATE COMMAND a to již na podzim. Na této platformě tvůrci rovněž plánují fanouškům přinést zcela nový videoobsah a to ve formě různých doprovodných či behind-the-scenes videí. Slibovaná je také interakce s fanoušky a mnoho dalšího, Command by se tak mělo stát domovem pro fanoušky Hvězdné brány. Ačkoliv nějaký obsah bude volně dostupný, tak je očekávané, že Command přijde hlavně ve formě předplatného a jen s ním budou mít fanoušci kompletní přístup, což je v dnešním digitálním světě standardem. S největší pravděpodobností bude právě Origins schováno také za platební bránou.

“Viděli jsme, že je potřeba přijít s novým centrem pro fanouškovskou základnu Hvězdné brány, aby si mohli nadále užívat všechny novinky a obsah, ať již nový či stávající. Stargate Command dá komunitě nový způsob jak si interaktivně vychutnat všechen obsah a to způsoben, jaký tu zatím nebyl, řekl v prohlášení Chris Ottinger, prezident Celosvětové televizní distribuce a akvizice u MGM.

SG Command

Pro svět Hvězdné brány, pro všechny fanoušky i komunitu jde rozhodně o skvělou zprávu. Nemáme tu sice plnohodnotný TV seriál či film, ale alespoň máme konečně důkaz, že Stargate ještě žije a co víc, zdá se, že MGM si hodlá "oťukat" kolik lidí dokáží přitáhnout. Pokud se Origins a Command podaří uspět, tak rozhodně můžeme čekat, že MGM by mohla mít zájem o to opravdu nám Hvězdnou bránu vrátit na televizní obrazovky či filmová plátna.

Ještě také stále nevíme jak to bude s celosvětovou dostupností. Jistotu určitě mají fanoušci v USA a Kanadě, avšak jak to bude ve zbytku světa nebo třeba v Česku či na Slovensku, to je otázka. Odpovědi se snad dozvíme v následujících týdnech, kdy bude odhaleno více detailů o obou projektech. S námi se je samozřejmě dozvíte mezi prvními.

Zdroj | Zobrazeno: 39993× | 21.07.2017 11:53

Ayrton1 | Stargate Origins | Command, Filmy, Seriály, Trailery | Komentáře (9)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[9] Scimani e-mail www 13.08.2017 23:20
Lubos: Co já vím, tak žádný scénář na třetí sérii SGU hotový nebyl. Sám Mallozzi na svém blogu psal, že měl nástin děje pouze ve své hlavě, protože byl seriál ukončen moc brzo na to, aby scénář na další sérii vůbec vznikl. Takže co jsi četl nebylo určitě ofiko od scénáristů. Nástin děje od scénáristů si můžeš přečíst u nás ve starém článku, rozhodně ne celý scénář na 3. sérii :-D Zdroj článku přímo od Mallozziho

[8] Lubos 13.08.2017 21:49
Meli by spise ukoncit Stargate Universe. Tedy dotocit treti serii po 20 letech v hibernaci. Scenar ke treti serii pokracoval hned po konci 2. serie a bylo dost dobrej... Celkem dobre ukoncil Stargate Universe a vse podstatne vysvetlil... L.

[7] sioux 30.07.2017 12:05
No tak to si tak brilantní seriál nezaslouží. Už to vidím jak to totálně pohnojej. V poslední době je vše děs. Doufám že budou opatrný aby z toho neudělaly totální propadák, ale nevěřím tomu.

[6] Karlosray e-mail 26.07.2017 15:38
ale jeden díl ma jen 10 minut to je jako hodina a pul dlouhy film když tech dílu je 10

[5] Scimani e-mail www 25.07.2017 16:37
anonym: To hodně pochybuji.

[4] anonym e-mail 24.07.2017 14:56
Snad se dočkáme pokračování/ukončení SGU a SGA

[3] GROMY e-mail 21.07.2017 21:21
SGU i SGA jsou jakoby ukončené oficiálním komiksem :-)

[2] Scimani e-mail www 21.07.2017 17:41
genetix: Tak to je asi opravdu jen zbožné přání.

[1] genetix 21.07.2017 15:20
Sňáď sa dočkám aj pokračovania / ukončenia SGU a SGA.

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: