Michael Shanks hovoří o prvních dvou sériích SG-1

Před koncem roku jsme tu ještě s krátkým rozhovorem. V dnešních záblescích z minulosti mluví herec ze seriálu Hvězdná brána Michael Shanks  (Dr. Daniel Jackson) o práci na prvních dvou sezónách seriálu. Tento herec (postava) byl v seriálu tak oblíbený, že si fanoušci vydupali jeho návrat, když ho na konci páté série zabili. Rozhovor není nikterak dlouhý a byl uveřejněn v roce 2010, i když si  myslím, že je starší, ale to snad nevadí. Vzhledem k tomu, že jste u minulého rozhovoru na výzvu vůbec nereagovali, vyberu příští rozhovor sám. Pokud ale máte pocit, že je zbytečné tyhle rozhovory překládat, dejte mi vědět, volný čas se dá využít i jinak, ale myslím si, že je to škoda, web by tak byl mimo databázi skoro mrtvý a to vážně chcete? Rozhovor je v pokračování článku.

Během svých cest na různé světy skrz hvězdnou bránu, tým SG-1 objevil živé krystaly, které vytvořily kopii O’Neilla (1x07 Zmrtvýchvstání, Cold Lazarus), potkal prastarého Vikingského boha Thora (1x10 Thorovo kladivo, Thor’s Hammer) a pomohl Teal’covi zachránit jeho syna dřív, než mu byla implantována goa’uldská larva (1x12 Pokrevní svazky, Bloodlines). Toho všeho se Michael zúčastnil a je za to moc rád. V následujících pár odstavcích vám popíše pár zajímavostí z jeho oblíbených epizod a také něco o herci Christopherovi Judge, který měl menší fóbii.

Michael Shanks v epizodě Závislost

“Je tam epizoda 2x05 s názvem Závislost (Need), kterou jsme dělali na začátku série, tu jsem si vážně užil, protože mi dovolila vyrazit na pouť plnou emocí, když Daniel musí čelit své závislosti. Je to něco úplně jiného, než co mě obvykle požádají udělat, takže oceňuji, jaký nárok to na mě klade jako na herce,” říká Shanks. “V jiné epizodě, kterou jsme také dělali, mající název 2x17 Prázdniny (Holiday), jsem strávil šest hodin změněný pomocí různých protetik a makeupu v úplně jinou postavu, takže to byla také velká herecká výzva.”

“Moje oblíbená epizoda, z těch které jsme doposud udělali, se jmenuje 1x11 Tantalova muka (The Torment of Tantalus), kterou jsme dělali v první sérii. Je to jedna z prvních epizod, kde moje postava dostala do ruky otěže, ale co je důležitější, myslím si, že všechno dobré v první sérii je obsaženo v této epizodě. Všechno do sebe perfektně zapadá a spěje k vyřešení problému, perfektní práce a výborný příběh (autor Robert C. Cooper), který vás chytne a do konce epizody nepustí.”

Michael Shanks v epizodě Tantalova  muka

Zatímco plukovní Jack O’Neill (Richard Dean Anderson) a další členové týmů Hvězdné brány nikdy netuší, co je čeká na druhé straně brány, některá z největších překvapení se dějí, když kamery neběží.

Christopher Judge (Teal’c) má hrůzu z medvědů,” vysvětluje Shanks. “Pochází totiž z Los Angeles a teď je tady, uprostřed divočiny Britské Kolumbie, odkud pocházím a já, no ano mám tady medvědy. Je to pořádný kus chlapa a staré rčení: Medvědi se mnohem víc bojí tebe než ty jich, je svatá pravda, takže se opravdu nemusí ničeho bát.”

“V jedné epizodě v lese pracoval i grip (pomocný personál u kamer). Byl oblečený kompletně v černé a já Christopherovi celý den nenápadně říkal, ‘Slyšel jsi něco? Viděl jsi to?’ Dal mi ránu a zamručel, ‘Přestaň mě provokovat’. Konečně jsme se dostali do fáze, kdy byl grip ohnutý v příkopu a já znovu na Christophera, ‘Viděl jsi to?’ samozřejmě, nasměroval jsem ho přímo na místo kde se grip zrovna zvedal. Christopher vyskočil asi metr vysoko a už se chystal vyběhnout ke svému karavanu, když mu došlo, že je to jen grip.” směje se herec.

Tak to byly jen krátké zajímavosti z natáčení se Shanksem a už se můžete těšit na příští rozhovor, který si vlastně vyberete vy.

Závěrem Vám chceme popřát jen to nejlepší v následujícím roce a doufáme, že nás budete stále podporovat, protože bez Vás to moc nejde. Takže na shledanou v roce 2014.


překlad: stealaya, korekce: Scimani


Zdroj | Zobrazeno: 12568× | 31.12.2013 14:00

Scimani | Rozhovory | Epizody, Herci a postavy, Natáčení | Komentáře (12)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[12] Radek 19.01.2014 01:38
Díky za rozhovor ;-)

[11] JohnCZ 10.01.2014 20:50
Scimani: Tak to je super, díky :-)

[10] Palec 03.01.2014 18:28
Generála Hammonda nebo Luise Ferreiru (plk. Young) by se mi moc líbil

[9] Pivo 01.01.2014 10:38
Už se těším :-)

[8] Scimani e-mail www 01.01.2014 10:31
JohnCZ: Dobře, tak rozhodnuto, už jste dva, takže po článku, který je překvapením, bude tento rozhovor.

[7] JohnCZ 31.12.2013 22:46
Scimani: Ajaj, ten zdroj jsem přehlédl. Co se týče Jonase: ne že bych ho preferoval, Daniel je holt jen jeden, ale když se nad ním zamyslím, tak o herci vlastně pořádně nic nevím (jak říkáš, moc rozhovorů nemá) a docela by mě zajímal. Přijde mi, že se na něj dost zapomíná a bohužel i dost nadává (kvůli tomu, že nahradil Daniela), ale přitom je to děsnej sympaťák - jako herec, i jako charakter.

[6] Pivo 31.12.2013 21:38
Skvělá práce, v rozhovorech rozhodně pokračuj, prosím ;-). Souhlasím s JohnCZ, taky bych chtěl Jonase, je to zajímavá postava.

[5] Skupo 31.12.2013 19:19
Taky se pridavam-dobry rozhovor :-)

[4] [SG]Orava 31.12.2013 18:55
Ďakujem za pekný rozhovor :-)
Už sa teším na ďalšie, nech je s kýmkoľvek z SG... :-)

[3] Scimani e-mail www 31.12.2013 15:23
JohnCZ: U rozhovoru je uveden vždy zdroj. Ano, na Jonase mám bohužel jen jeden, nese název Srdce Langary, ale ostatních rozhovorů mám spousty. Jsi ale jeden z mála, co se o něj zajímá, většina preferuje Daniela před Jonasem.

[2] JohnCZ 31.12.2013 14:46
Rozhodně v překládání těchto rozhovorů pokračuj, strašně rád si je přečtu! Moc děkuji! Nejsem si jist, odkud přesně rozhovory čerpáš, ale pokud by byl nějaký s Corinem Nemecem (Jonas Quinn), tak by to bylo supr. O tomhle herci toho totiž na rozdíl od těch ostatních skoro nic nevím a přitom byl Jonas supr postavou a byla škoda, že odešel a už se neobjevil.

[1] Palec 31.12.2013 14:12
Ahoj, díky za rozhovor, á to velkou práci to přeložit ale mě se tyhle rozhvory velice líbí. Děláte výbornou práci

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: