6. série Stargate SG-1 ve vzpomínkách Josepha Mallozziho - část 1

Výkonný producent a scénárista Joseph Mallozzi je znám především tím, že jako jediný komunikoval aktivně s fanoušky během své práce na seriálech Hvězdné brány. Vždy si na nás prostě udělal čas, i když on ho moc neměl a zodpovídal naše dotazy a dával na svůj blog zajímavosti především z natáčení. Pokud tedy sháníte některé normálně nepublikované informace, na jeho blogu je většinou najdete. Když skončil seriál Stargate Universe, rozhodl se zavzpomínat na celé své působení u tohoto televizního sci-fi fenoménu a publikoval na svém blogu zážitky z natáčení SG-1 (pouze od 4. série, kdy se ke Stargate dostal) a SGA. Dvě série SG-1 už máme za sebou a tak se pustíme do třetí, tedy 6. série Stargate SG-1 svou první částí, která obsahuje 10 epizod, jež najdete v pokračování článku. Zbytek na vás čeká někdy přístě, pravděpodobně za 14 dní.

Když jsem naposledy vzpomínal na Hvězdnou bránu, měl jsem namířeno do šesté sezóny, sezóny změn a fanouškovské nevole. Michael Shanks opustil seriál a místo něj nastoupil Corin Nemec. Corinova postava, Jonas Quinn, která byla představena v epizodě Meridian v páté sezóně, se stala čtvrtým členem týmu. Jackovi to ale chvíli trvalo, než si na něj zvykl. Někteří fanoušci si však na druhou stranu nikdy tak docela nezvykli na postavu, která v jejich očích nikdy nemůže nahradit jejich milovaného Daniela Jacksona. Cítil jsem s Corinem, opravdu milým člověkem, který toužil zapůsobit a který nechtěně vkročil do bouře fanouškovské zuřivosti.

Jedna z mých nejlepší vzpomínek na Corina je jeho sloučení s rekvizitami jídel. Ať už to byla lízátka, toasty nebo banány, Jonas vždy vypadal, že má hlad. Možná měl nedostatek cukru v krvi. Nevím. Tak či onak, tím se stal známý. Jednoho dne se Corin rozhodl vzdát se jídla ve prospěch džbánku kávy. To se ukázalo jako problém, protože pitím džbánku se stal známý Rick. Tohle se stalo zaběhnutým vtípkem v seriálu, něco, čeho jsme si zpočátku nevšimli, ale poté, co nás na to někdo upozornil, nám to zvedalo koutky kdykoliv jsme to viděli na obrazovce. Zajímalo by mě, jestli si toho doma někdo z vás všiml? Kdykoli měl O’Neill v ruce šálek nebo džbánek, tak došlo ve scéně na to, že se do něj podíval, ztuhl, zabořil dovnitř prsty jednou, možná dvakrát, aby z něj vytáhl nějaký záhadný předmět, který vevnitř plaval a pak pokračoval ve scéně. Během natáčení se to stávalo MNOHOKRÁT. Jak se zdá, tak SGC mělo to nejšpinavější kafe v celém Coloradu.

6x01 Spása (Redemption)

Spása, část 1

Akorát včas se do SGC vrací Dr. Rodney McKay a udělá tak další obrovský krok směrem k vykoupení – proces, který skončil v době, kdy dostal vrchní postavení v expedici na Atlantidě. Tato epizoda nám také představila Jaffu Shaq’rela, celkem nedůležité postavy, ale faktem je, že byla napsána pro jistou hvězdu NBA, která podle Chrise Judge měla zájem objevit se v seriálu. No, z nějakého důvodu to nikdy nefungovalo a i když jméno tohoto hráče basketbalu neprozradím, tak by opravdu nemělo být těžké přijít na to, kdo to je.

 

6x02 Spása (Redemption)

Spása, část 2Když se ohlížím zpět, tak tato epizoda utvrdila Davida Hewletta jako oblíbenou hostující hvězdu – tak dobrou, že když jsme se za pár let snažili obsadit zdravotního doktora pro náš nový spin-off Atlantidu, hned nás napadl a Brad s Robertem se rozhodli: „Čert to vem! Nasaďme do týmu McKaye!“ A zbytek je, jak se říká, historie. V této epizodě hrál Shaq’rela Aleks Paunovic, který se o pár let později vrátil v jiné roli – hrál Rononova bývalého satedanského přítele Rakaie v epizodě Reunion v SGA.

 

6x03 Havárie (Descent)

HavárieV jedné části jsme měli Carterovou s O’Neillem uvězněné v komoře, která se pomalu plnila vodou. Toho jsme dosáhli právě naopak. Speciálně navrženou komoru jsme pomalu ponořovali do vody, vypadalo to, jako kdyby voda stoupala. Natáčeli jsme to v olympijském bazénu ve Vancouveru a byl to náročný den. Rick a Amanda byli velmi mokří a promrzlí, museli nosit pod oblečením sportovní neopreny, aby jim bylo tepleji. V této epizodě měl další kameo režisér Peter DeLuise a tentokrát vzdával hold svému starému seriálu Seaquest tím, že hrál “poručíka Dagwooda”.

 

 

 

 

 

6x04 V zajetí ledu (Frozen)

V zajetí leduNa začátku epizody jeden z vědců oznámí, že jeho dědeček byl ze „čtvrtiny Čerokí“. Toto byl vtípek a štípnutí směrem k herci Chrisi Judgeovi, který oznámil to stejné. V jedné částí taky Jack oznámí, že si zapomněl nahrát Simpsonovi. To samozřejmě souvisí s láskou RDA k tomuto animovanému seriálu. Mnohokrát mě navštívil v kanceláři, aby se podíval na sbírku mluvících figurek, které jsem měl v kanceláři. Rickova láska pro tento seriál vyvrcholila hostováním samotného dabéra Homera Simpsona, Dana Castellanety – což následovalo Rickovým hostováním v Simpsonových.

6x05 Noční směna (Nightwalkers)

Noční směnaToto byla jedna z mých oblíbených epizod šesté řady jednoduše proto, že byla tak odlišná od epizod, které jsme zatím udělali – příběh o mimozemské invazi v staromódním městečku. Líbila se mi parta celá oděná v kůži. Vincent Gale, který později dostal roli mrzutého Carla Bindera Morrisona v Stargate: Universe, se zde ukázal jako agent Cross. Roli šerifa Knoxe si zahrál výborný Blu Mankuma, dobrý přítel zesnulého Dona S. Davise (generál George Hammond). Blu a já jsme sdíleli stejnou slabost pro žebírka – jehněčí žebírka, abych byl přesnější. Miluju je tolik, že mě nazvali hotline jehněčí žebírko. Kdykoli můj oblíbený barbecue podnik, Memphis Blues BBQ Restaurant, dělal něco dobrého, tak mi zavolali a já hned přijel. Vzpomínám si, že jsem jednu noc trávil nad talířem s žebírky. Byl jsem tak mimo, že jsem si ani nevšiml Blua, jak stál vedle mě a říkal: „Dýchej“.

6x06 Kobka (Abbys)

KobkaToto byla skvělá epizoda z mnoha důvodů, ale hlavním byla famózní dynamika mezi RDA a Michaelem. Vím, že si to oba užívali, stejně jako Brad Wright, který Abyss napsal a produkoval. Brad, spolutvůrce seriálu a produkční, napsal jedny z nejlepších scén Jacka a Daniela, proto jsem byl překvapen a zklamán, když se právě na něj zaměřili naštvaní fanoušci. Zdálo se mi to nefér, když zrovna on udělal vše možné, aby vybudoval takové přátelství mezi dvěma postavami, ale v této branži méně slyšíte: „Díky za to, co jsi pro nás v minulosti udělal“ a více: „Co jsi pro nás udělal nedávno”.

Jeden problém, co jsem měl během psaní, byl nápad, že Jack bude zabit a poté oživen. Myslím, že to bylo ožehavé: vzpomínky na posmrtný život. Na toto téma mi řekli, že loď vyplula. Nevím, zda souhlasím. Povznesení jsem vždy považoval za něco jiného, něco, co prožije izolovaná skupina.

6x07 Stínohra (Shadow Play)

StínohraKdyž Dean Stockwell dorazil do Vancouveru, aby hostoval v seriálu, Brad využil nádherného letního počasí a pozval ho na golf. Odpoledne trávili hrou a hovořili Married to the Mob. Většina producentů Hvězdné brány jsou zanícení golfisté (Brad, Rob, Paul, John Smith, Michael Greenburg) a tak jsem během mých let u seriálu trávil nekonečná pondělní rána diskusemi o tom, jaké měl kdo skóre a omílání vysílání programu, který jsem nazval Old Golf Channel. Začalo mě to tak obtěžovat, že jsem začal sledovat japonský profesionální baseball (Pro Yakyu), jen abych mohl ostatní otravovat detaily o týmech jako Orix Blue Wave, Nippon Ham Fighters a Yakult Swallows.

6x08 Hrdinové (The Other Guys)

HrdinovéTento scénář zajistil Damianu Kindlerovi místo mezi scénáristy, jeden z mých oblíbených. Epizoda byla hodně zábavná a naše hostující hvězdy John Billingsley a Patrick McKenna byli vynikající. Jedna vzpomínka, kterou mám na tuto epizodu, však s epizodou nemá nic společného. Zatímco jsme chystali The Other Guys, tak nám do kanceláře přišli lidé od zvláštních efektů. Jeden z nich měl to největší tričko s Hvězdnou bránou, jaké jsem kdy viděl. Byl na ní prst ukazující doprava a pod ním text: „JSEM SHOL’VOU“.

V epizodě se O’Neill ptá Teal’ca, komu by přál pohár. Teal’c odpovídá: „Věřím, že Vancouver Canucks jsou skvělí bojovníci.“  Během playoff, kdy hráli toho roku Vancouver Canucks, se na obrazovce několikrát objevil daný klip.

6x09 Svornost (Allegiance)

SvornostHmmm. Tohle už se mi až na dvě věcí mlží. 1. O’Neillovo otočení o 360 stupňů s kulometem ve stylu Ramba, která, věřte či ne, byla v režisérském sestřihu třikrát delší. 2. Hokejový konec: „Tato čepel dokázala to, co my ne. Svedla nás dohromady.“ Auč.

 

 

 

 

6x10 - Lék (Cure)

LékVěc, která mě na této epizodě vytáčí, je velké odhalení Egerie blízko konce epizody, skoro ve stejnou chvíli, kdy na to KONEČNĚ narazí Jonas v textu v podzemní komoře. Kdykoliv jsem tu scénu viděl, jenom jsem si pomyslel: „Člověče, kdybys s tou částí raději začal a nešetřil ji na později, mohl jsi to mít jednodušší.“

 

 


Překlad: Ex-SOLDIER, korekce: Scimani


Zdroj | Zobrazeno: 14048× | 22.03.2014 16:09

Scimani | Stargate SG-1 | Epizody, Herci a postavy, Natáčení, Producenti, Scénáristé | Komentáře (0)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: