Model goa'uldské zbraně zat'nik'telu

Opět zdravím všechny příznivce Hvězdné brány a především ty, kteří se zajímají o fan tvorbu. Nedávno jsme uveřejnili krátký článek fanouška, který postavil funkční, malý model hvězdné brány, který se rozsvěcoval a podle reakcí byl celkem úspěšný. Autor se v něm zmínil, že postavil i zat’nik’tel a samozřejmě nám přišla žádost, jestli bychom neuveřejnili také článek o stavbě této goa’uldské zbraně, protože podle obrázků byl velmi povedený. Požádal jsem tedy autora a tady ten článek máte. Model není bohužel funkční, autor to vysvětluje v článku, ale i tak je velmi pěkný. Možná to někoho inspiruje k podobné práci.

Polotovar zat'nik'telu

Před časem, v roce 2009, jsem v době největší slávy Stargate koupil několik předmětů z této slavné televizní série. Ale taky jsem chtěl něco sám vytvořit. Přemýšlel jsem o pohyblivé verzi zat’nik‘tel (a minimálně 2 lidé z ČR se o její vytvoření bohužel neúspěšně pokusili), je ale velmi náročná (i finančně). Proto jsem se dal do pevné verze. Koupil jsem hrubý polotovar. Ten jsem postupně opracoval a přestříkal bronzovou barvou ve spreji, poté slepil a znovu přestříkal (vrstev je tam opravdu hodně). Opatrně jsem natřel také konec modrofialovou barvou a jednotlivé linky malým štětečkem tmavě hnědou barvou (chce to hodně trpělivosti a pevnou ruku).

 

Hotový model zat'nik'teluNátěr jsem prováděl postupně několik dní (protože model není za co pořádně zavěsit), tak jsem dělal jednu stranu a následně druhou, spoje mezi nimi… Celý zat’nik‘tel jsem nakonec přestříkal bezbarvým akrylátovým lakem.

Polotovary se dají občas sehnat na eBay, nebo se dají při troše šikovnosti vytvořit i v domácích podmínkách, ovšem na to už je opravdu potřeba notné dávky zručnosti a hlavně zkušenosti s podobnými věcmi. Není to až zase tak náročné, tak doufám, že si někdo vezme příklad a udělá něco podobného (a nemusí to být jen ze Stargate).


Autor: Daniel Krč, korekce: Scimani


Zdroj | Zobrazeno: 18374× | 02.08.2014 11:24

Scimani | Stargate SG-1 | Fan články, Fan tvorba, Galerie | Komentáře (5)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[5] Furi 08.09.2014 19:43
pěkné :-)

[4] PaNNy 24.08.2014 17:08
Polotovar by šel i vymodelovat ve 3D nebo jen stáhnout a nechat vytisknout..

[3] Scimani e-mail www 10.08.2014 14:39
Pivo: Ano vím, fotil jsem si ho na FFku :-)

[2] Pivo 07.08.2014 14:39
Krásné, stavěl si i nějaké další povedené výtvory? A pro ty co se jim tato práce líbí, můj kamarád dělá DHD z atlantis, sice nefunkční (myslím bez osvětlení a zvuků) není sice na té základně, ale je moc pěkné http://www.fanclub-stargate.estranky.cz/clanky/fanart-tvorba/nase-tvorba/stavba-dhd/

[1] Roman Carter 03.08.2014 18:39
pěkné :-O

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: