Joe Flanigan jako jeden z hrdinů ve skutečném světě

Na jihozápadě USA, v Kalifornii, nedaleko Los Angeles se nachází přímořská oblast Malibu, kterou tento měsíc zasáhly rozsáhlé požáry. Během nich, ale i dalších kalifornských požárů ke dni 18. listopadu 2018 zahynulo 76 lidí a asi 630 se jich nadále pohřešuje. Je evakuováno asi 250 000 lidí. O svůj dům dne 10. listopadu kompletně přišel i Joe Flanigan, představitel role Johna Shepparda ve Stargate Atlantis a ve Stargate SG-1.

Vzhledem k tomu jakým způsobem herci ze Stargate přispěli k našim lepším životům, jsme se za Gatecon, na žádost několika fanoušků, rozhodli umožnit všem ulevit komunitě našeho oblíbeného herce mimo jiné prostřednictvím dobrovolného a symbolického příspěvku, který lze zasílat do 7. 12. 2018 na náš účet SG-portal.eu. Využít lze i QR platbu, pokud ji váš smartbanking podporuje, kterou najdete v pravé liště našich stránek. Jen prosím vás u přispění přes paypal dejte jiné heslo a to sbírka. Jinak vše potřebné s instrukcemi a odkazy najdete v pravém panelu - podpořte nás.

Všechny finance, které od dnešního dne do konce listopadu doputují na účet webového portálu SG-portal.eu, budou přeposlány potřebným lidem, zasaženým těmito požáry, prostřednictvím celosvětové sbírky od Stargate Now. Cílem není dotovat výstavbu nového domu nějakého konkrétního člověka, ale symbolicky vyjádřit solidaritu s životním neštěstím, kdy Joe, jeho rodina a mnoho dalších přišli kompletně o všechno. Kolik věcí jeho rodině zbylo, se můžete podívat níže.

Musíme doufat, že Joe i všichni ostatní lidé, postižení masivními požáry, se brzy vzpamatují. Stejně jako fanoušci po celém světě jemu a jeho rodině tímto vyjadřujeme plnou podporu. Není to jen Flanigan, který byl požáry zasažen. Máme nepotvrzené zprávy, že kalifornský oheň zasáhl i další představitele postav z Hvězdné brány a to R. D. Andersona (Jack O'Neill) a Bena Browdera (Cameron Mitchell). Podrobnosti zjišťujeme.

Kdo by chtěl přispět přímo, může využít již avizované iniciativy fanoušků STARGATE NOW, kteří zřídili možnost zakoupit si za příspěvek (od 40 dolarů výše) Joeovu fotografii s podpisem. Pokud chcete zjistit podrobnosti, můžete tak učinit zde. Kdo nechce darovat tak vysokou částku, může využít právě výše popsané možnosti transferu přes SG-Portal.eu..

Další herci z Hvězdné brány nezůstali k situaci lhostejní. Na neštěstí reagoval David Hewlett zde (Dr. Rodney McKay) nebo třeba Jason Momoa (Ronon Dex), který také nabídl J. Flaniganovi pomoc.

Chceme se také vyjádřit k reakcím našich fanoušků. Je nám líto, že první věc, kterou někteří čeští fanoušci udělali, jakmile se dozvěděli o symbolické sbírce, byly reakce plné výsměchu a negativismu. Kdo by si chtěl reakce podrobně prohlédnout, může si otevřít tento příspěvek: Hvězdná brána facebook.

Je pravda, že domy a pozemky na Malibu jsou značně nákladné na pořízení, i ve srovnání s dalšími částmi USA, a je časté, že lidé tam mají své vily pojištěné. Také je možné, že Češi jsou jen chudí dělníci, kteří dostávají almužnu, jak uvedl jeden z našich fanoušků.

Své služby vám SG-portal poskytuje už více než 10 let a zadarmo. Nás za to nikdo neplatí, děláme to z vlastního přesvědčení o důležitosti takové činnosti, a také protože nás to baví. Vaši fanouškovskou podporu ale potřebujeme, a proto víme, jak je podpora od fanoušků potřebná. Jsme přesvědčeni, že musíme vyjádřit podporu hercům z Hvězdné brány, a to ve všech závažných okolnostech jejich života. Stačí, když má taková podpora podobu jednoduchých činů jako je napsání zprávy, zareagování na obrázek nebo zaslání dopisu.

Nyní se podívejme na situaci, která v USA nastala. Přeložili jsme vám video, kde se Joe Flanigan vydává do zničené a evakuované oblasti pomáhat jiným lidem (s povolením německého Stargate fandomu - Flanifans, titulky Rendie a Pranus):

Z domu zbyly jen hračky jeho syna (Joe Flanigan):

Hračky

Výjevy z oblasti připomínají jinou planetu, devastace je fatální (NBC Los Angles a Fox 5 DC):

Hoří a hoří

Spáleniště

Reakce na zničený dům (Joe Flanigan):

Reakce Flanigana

Dům, podoba 11. listopad 2018 a hořící plynová přípojka, všechny sousední domy stojí (Joe Flanigan):

jeho dum 11 lidotpad

Hořící plynová přípojka

Významné osobnosti vyjadřují podporu a vděk hasičským záchranným sborům. Na obrázku představitel Johna Shepparda Joe Flanigan a napravo od něj bývalý agent 007 Pierce Brosnan:

Významné osobnosti

O svou střechu nad hlavou přišli i další významné osobnosti jiných filmů a seriálů, které k nám mají blízko. Nabídky na náhradní ubytování dostal třeba režisér filmu Doctor Strange Scott Derrickson, který také přišel o celý dům.

Případné otázky ohledně podrobností v transakcích pište do zpráv.

Pro tvorbu článku byly využity následující zdroje:

Článek sestavil Pranus

Zdroj | Zobrazeno: 14436× | 22.11.2018 18:08

Scimani | General | Herci a postavy, Videa | Komentáře (3)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[4] Scimani e-mail www 29.12.2018 13:26
makaka: Ne nejsou, kdyby byly, nemyslíš, že bych je sem snad dal? Lepší pro tebe bude, když se smíříš s tím, že s SG je konec. Takovými komentáři ho určitě nevrátíš.

[3] Pranus e-mail 08.12.2018 10:14
Inu tak vzhledem k materiálním škodám, které Joeovi vznikly, už asi nepočítejme s tím, že by vůbec značku Stargate někdy koupil, takže Makako, má to pro Stargate jednoznačně negativní důsledky.

[2] makaka 28.11.2018 10:52
a neco o serialu neni novinky nebo tak neco koho ma toto zajimat

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: