Dočkáme se pokračování knižní série Stargate Atlantis: Legacy a nové trilogie SG-1

Pozor, článek obsahuje knižní spoilery zápletek! Seriálová Hvězdná brána nám už před více než 3 roky skončila, ale knihy se píšou naštěstí dál. Fanoušci Atlantidy truchlili nad zrušením jejich oblíbeného seriálu, ale brzo se dočkali aspoň pokračování v podobě úspěšné knižní série Legacy, která navazovala na seriál a o napětí tam opravdu nebylo nouze. Tuto sérii jsem i nejobsáhleji zahrnul do neoficiální časové osy, která bude snad už brzo dokončená. Hlavní zápletka se točí kolem sjednocení Wraithů pod novou královnu Smrti, která unese Rodneyho a přemění ho na Wraitha, aby ho mohla použít proti Atlantidě, která se vrátila do Pegasu. Také bude na tuto sérii obsáhlá přednáška na Gateconu, tak nezapomeňte přijet. Pro nás si bohužel tyto a ostatní knihy z prostředí Hvězdné brány nepřečteme česky, protože je u nás žádné nakladatelství nevydává a musíme doufat, že aspoň někdy v budoucnu. Více v celém článku.

Nakladatelství Fandemonium, které v Americe vydává Stargate romány, odhalilo budoucí plány pro knihy Atlantis a SG-1. Tím prvním plánem je pokračování série Legacy v podobě dvou dalších knih, o které jsem se zmiňoval na začátku. Série Legacy byla koncipována původně na 6 knih a podílelo se na ní několik autorů. První kniha má název Homecoming a byla vydána na podzim roku 2010. Šestý svazek s názvem Inheritors pak vyšel na jaře loňského roku. Nové knihy tedy budou tvořit dvě knihy coda série Legacy. Vrací se tedy autoři Jo Graham, Melissa Scott a Amy Griswold, kteří spolupracují na knize Stargate Atlantis: Unascended. Tým Atlantidy má v ní čelit novému nepříteli, protože v poslední knize série byla královna Smrt zabita a Wraithové už nepředstavovali hrozbu, protože byl vyvinut retrovirus, kde se mohli nakrmit na lidech, aniž by člověka zabili. Tomuto nepříteli ovšem nemohou čelit sami a zapojí se i SGC včetně Dr. Daniela Jacksona. Kniha by měla vyjít později tohoto jara.

Druhým plánem nakladatelství je nová knižní trilogie Stargate SG-1: Apocalypse, která bude zaměřena na plukovníka O’Neilla a jeho tým, který se dostává na temné a nezmapované území. Těchto knih se ujali spisovatelky Sally Malcolm (autorka knih SG-1 A Matter of Honor a Cost of Honor) a Laura Harper (autorka knihy SG-1 Sunrise). První kniha s názvem Revelations bude v prodeji toto léto.

Obal knihy Stargate SG-1: Two RoadsA když jsme u těch knih, musím ještě připomenout, že už v červnu vychází první kniha zaměřená na Valu Mal Doran, která nese název Stargate SG-1: Two Roads. Po porážce Goa’uldů nastalo mocenské vakuum a Vala se opět vydává na honbu za bájným pokladem, který někde údajně ukryla Goa’uld Kali. Ale Vala není jediná, která hledá tento poklad, protože se pustí do jeho nalezení i SG-1. Dr. Jackson totiž učinil hrůzný objev… více v neoficiální časové ose. Těm, kdo si kupují originály a jsou schopni si to přečíst, tedy vřele doporučuji a přeji příjemné čtení.

 

  

 

 

Zdroj | Zobrazeno: 12299× | 24.05.2014 18:11

Scimani | General | Knihy | Komentáře (9)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[9] Taz e-mail 19.10.2014 20:44
V PC mám všechny knihy co zatím vyšly v Ebook podobě. Tak kdyby někdo chtěl stačí napsat. A pokud by se našel někdo kdo by překládal byla by to paráda a myslím, že mluvím za všechny.

[8] Larrin e-mail 05.10.2014 23:00
Je to obrovská škoda, že ty knihy u nás nejsou, :-( kdyby se u nás aspoň mohli prodávat v originálním jazyce, i to by bylo skvělé, co bych za to dala. Jen škoda, že s amazonem a jinými takovými stránkami a placením přes internet nemám žádné zkušenosti, a nějak se v tom neviznám. :/

[7] Sofis 29.05.2014 17:04
Hodne se divim ze to u nas nevychazi kdyz je v CZ Hvezdna brana takovi fenomem chtelo by to zatlacit na vydavatele ze o to fanousci maji opravdu zajem nevite nekdo jak na to?

[6] michalkhoa e-mail 26.05.2014 21:31
Díky za radu :-)

[5] Scimani e-mail www 25.05.2014 11:12
V e-shopech, například amazon.

[4] michalkhoa e-mail 25.05.2014 10:37
Kde se dá sehnat? nevítě někdo? díky

[3] skupo 24.05.2014 23:03
Ani to legacy neni v cz?

[2] Scimani e-mail www 24.05.2014 20:34
Arrow: Tak to je samozřejmé. Co se týká SG u nás najdete.

[1] Arrow e-mail 24.05.2014 20:29
škoda že to není v češtině ;,( pokud to nějaké nakladatelství vydá tak nám dejte prosím vědět :-)

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: