Záblesky z minulosti s Benem Browderem

Po delší době tu máme další rozhovor. V dnešních sci-fi záblescích z minulosti Ben Browder vypráví o své roli plukovníka Camerona Mitchella a o práci na dvou filmech (určených pro DVD trh), Hvězdná brána Archa pravdy a Návrat. Ben celkem vtipně podává pohled na to, jak se cítil při natáčení filmu Archa pravdy a jak to tam probíhalo. Překlad provedla naše nová překladatelka, která si říká Shadow Runner a za což ji moc děkujeme. Příště je na řadě rozhovor s Davidem Hewlettem. Ale nyní už k rozhovoru v pokračování článku.

Výkonný producent Stargate SG-1 John Smith a já jsme se otočili, když se dveře do jeho kanceláře otevřely a Ben Browder, který ztvárnil postavu plukovníka Camerona Mitchella, vešel do místnosti. Jeho hlava a obličej byly pokryté krví. Kdybychom byli v kanceláři jiné budovy, volání na linku 911 (pozn. překl. americká obdoba našeho tísňového čísla 112) by na sebe nenechalo dlouho čekat, ale tohle je svět Stargate a takovýto výjev zde není neobvyklý. Zranění herců, ačkoliv velmi přesvědčivá, jsou pouze naaranžována a tato byla pozůstatkem bojových scén točených dneska brzy ráno pro film Archa pravdy, první celovečerní SG-1 film určený pro DVD.

Zkrvavený Ben Browder z Archy pravdy„Možná si to při pohledu na mě nemyslíte, ale zažívám skvělé časy při natáčení tohoto filmu,“ usmívá se Browder, když opustí Smithovu kancelář a posadí se kvůli rozhovoru nedaleko v konferenční místnosti.

„Když přijde na to, jak jsem se dostal do tohohle stavu, no, je to následek, když se Mitchell prostě chová jako Mitchell. Někoho naštval a tohle je výsledek. Zabralo to 2 dny, dostat se do tohohle (fyzického) stavu a opravdové modřiny jsou ve skutečnosti pod makeupem. Téměř jsem se před chvilkou popálil. V podstatě jsme se snažili zapálit celé město a oni mi potom položili plamenomet na zadek,“ směje se přidušeně herec. „Je to velice dobrý záběr a říká se tomu 'money shot' (pozn. překl. doslova: bohatý záběr, záběr, který je velice drahý pro vytvoření (většinou se v něm objevují speciální efekty) a/nebo je vnímán jako zásadní pro děj filmu). Vždy víte, že jste to zahráli dobře, když režisér křičí: ‚Střih,‘ a potom se zeptá, ‚Bene, jsi v pohodě? Jsi si fakt jistý, že jsi v pohodě?' Obvykle se zraníte při scénách, u kterých byste to nečekali, a naopak nebezpečné scény, při nichž to vypadá, jako že se zraníte, jsou na pohodu. Samozřejmě, když se zraníte, řeknou vám: 'Fajn, musíme to udělat znova,‘ a vy jim říkáte: ‚Né, znova ne. Nemůžu pohnout spodní částí těla,‘ nebo ‚hořím!'“

„Ve filmu jsou jedna nebo dvě scény, při kterých jsem použil kaskadéra. Mám jednu námitku při kaskadérských scénách a to je, že nemám rád beton. Když na něm normálně stojím, dokážu upadnout, ale neskočím na beton z výšky. Beton je 10 krát pevnější než asfalt a asfalt je přibližně 20 krát pevnější než půda. Spadnu na zem nebo písek, to je super a žíněnky – ty jsou perfektní. Nicméně, točí se scény, kde lidé s sebou praští na beton, a to se pak vždy zeptám svého kaskadéra Jeffa: ‚Jsi v pořádku?‘ protože vím, jak to bolí.“

V tu chvíli Joe Flanigan, který hraje plukovníka Johna Shepparda v Stargate Atlantis, projde kolem, koukne se skrz okno v konferenční místnosti, usměje se a pokračuje v chůzi dál.

„Chlape, natáčení toho druhého seriálu je tak lehké,“ zavtipkuje Browder. „Všichni v Atlantidě jsou takoví hezouni. Nikdo tam nedostane na prdel. Opravdoví chlapi jsou v SG-1, kde dostanete zabrat. Počkat, nedrží náhodou Joe mobil? Proboha, oni tam mají taky mobily? Koukejte na něj, teď si točí zbraní a mluví přitom do mobilu. Je to snad způsob, jak by se měl akční hrdina chovat? Akční hrdinové by měli mít na sobě visící cáry oblečení, nebo přinejmenším být zakrvavený,“ směje se.

Pravidelní diváci SG-1 si vzpomenou, že desátá, a tudíž poslední série skončila s našimi hrdiny uvězněnými v boji s jejich novými nepřáteli – Orii.  Jejich boje vyvrcholí v Arše pravdy, kde tým SG-1 znova zachrání Zemi před zničením.

„Jak jsem řekl, prožívám nádherné období při natáčení tohoto filmu,“ říká s nadšením Browder. „Vracíme se k točení na 35mm film, místo v HD kvalitě (vysoké rozlišení). Prostě se mi na to lépe kouká. Myslím si, že to dodává filmu lepší vzhled. Také pohybujeme kamerou jinými způsoby, než jak jsme to normálně prováděli v seriálu – způsoby, které jsem vždy chtěl vidět a zkusit. To všechno se děje díky Robertu Cooperovi (výkonný producent), který napsal scénář a je také režisérem, takže je to všechno super.“

Archa pravdy bude první SG-1 DVD film produkcí plánovaný na rok 2008. Ještě před premiérou Browder a několik herců a členů štábu z původního seriálu v polovině března natočili nějaké záběry pro druhý film Návrat. Tyto záběry pořídili díky pomoci U. S. NAVY v Arktidě.

„Vancouver nebyl dostatečně na severu“ vtipkuje Browder. „Producenti vybrali nejsevernější místo US a přidali k němu 200 mil dál na sever. Navíc, proč se obtěžovat natáčením na souši, když můžete pracovat na ledu, že? A ten led se posunul o 35 kilometrů přes týden, co jsme tam byli. Když už jste opravdu tam a přemisťujete se, říkáte si: ‚Jak nás tady mohou najít?‘ protože jediný způsob, jak se dostat tam i zpět, je nechat se dopravit helikoptérou, většinou za pomoci Cessny.“ (pozn. překl. Společnost vyrábějící lehké vrtulové letouny, zdroj cessna.txtav.com.)

„Jako vážně, byla to výjimečná pocta, že jsme tam mohli být,“ pokračuje herec. „Přiznávám, první dny jsem nemyslel na nic jiného než, co tady do háje dělám? Když půjdu ven jen na minutku, umrznu k smrti. Tyto myšlenky pak odezněly a nakonec jsem nechtěl vůbec odejít. Bylo to tak překrásné. S Amandou Tapping jsme si užívali nádherné procházky a natáčeli dialogy, venku uprostřed ničeho, při -35 °C, nepočítáme-li vítr a chlad a jediný zvuk, který jste mohli slyšet, bylo skřípání ledu. Samozřejmě nevíte, jak silný je led v místě, kde zrovna procházíte, nebo zda je dostatečně pevný. Pravděpodobně byl pevný dost, protože jsme se nikam nepropadli.

Natáčeli jsme jednu scénu, kde jsme doopravdy viděli nukleární ponorku, jak se potápí skrz led. Museli jsme to natáčet natřikrát, než jsme pořídili záběry použitelné pro film. Stáli jsme na ledu, čekali na ponorku U. S. S. Alexandria, která se snažila vypořádat s přesouvajícím se ledem a s mořskými proudy. Najednou se ponorka na centimetr přesně vynořila na značce X. Námořnictvo namalovalo na led X a Amanda poznamenala, že ponorka trefí značku lépe, než většina herců ze souše, což byla samozřejmě pravda. Bylo to neuvěřitelné.

Četl jsem scénář k filmu Návrat a jsem z něho nadšený. Zanedlouho vypukne natáčení. Režisérem bude můj (arktický) přeživší kamarád, Martin Wood. Sdíleli jsme spolu kajutu, ve skutečnosti to ale byla spíš krabice z překližek s kamínky a šesti lůžky. Nicméně si myslím, že příběh je báječným spojením srandy a dobrodružství, na které jsme byli zvyklí ze staré dobré Stargate, takže si jsem jistý, že si to fanoušci užijí.“

S uvedením filmu Archa pravdy do kin, později i filmu Návrat, není jisté, zda bude Browder v dohledné době znova kráčet v botách plukovníka Mitchella.

„Zdali se budou točit další SG-1 filmy a budou mě chtít zpátky nebo ne, není na mně,“ říká. „Jsem šťastný, že tu mohu být a dělat tuto práci, ale snažím se moc nepředbíhat. Mám před sebou fotbalovou sezonu s dětmi na postu trenéra a musím se rozmyslet, jaký způsob obrany zvolím pro letošní rok.

Teď z trošku jiného soudku. Pustil jsem se do psaní a po skončení natáčení Stargate filmů, si budu hledat další práci a také pokračovat na projektech, které mám rozepsané.“

Rozhovor připravil pro web Scifiandtvtalk Steve Eramo.


Překlad: Shadow Runner, korekce: HWG, Scimani


Zdroj | Zobrazeno: 14680× | 20.03.2017 19:48

Scimani | Rozhovory | DVD a Blu-ray, Filmy, Herci a postavy, Natáčení | Komentáře (1)

Pravidla pro komentáře:

  • Věříme, že budete dodržovat základy slušného chování.
  • Netolerujeme rasismus, vulgaritu a urážky.
  • Používejte háčky, čárky a interpunkci: pište česky nebo slovensky.
  • Spoilery můžete psát až po vydání titulků k dané epizodě.
  • Odkazy ke stažení epizod vám dáváme k dispozici, jiné zdroje sem neuvádějte.
  • Reklama v jakékoliv formě včetně odkazů je zakázána.
  • Držte se tématu novinky.
  • Vyhrazujeme si právo příspěvky nedodržující výše uvedená pravidla upravovat, případně mazat.


[2] Heli e-mail www 26.03.2017 13:20
Parádny článok, vďaka za oživenie spomienok a niečo nové zo zákulisia ;-)

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link Code    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici devatenáct: