Jak je to dál s naší databází a výsledky ankety

Výsledky ankety a jak to bude dálZdravím všechny fanoušky hvězdné brány, především ty, co se zajímají o databázi. Nejprve se musím omluvit, že jsem ještě nedodělal technologii hvězdné brány, DHD a symboly, ale času je čím dál míň. Už skoro měsíc dělám korekci a pořád nejsem schopný to dokončit. Už to ale doufám nebude dlouho trvat. Věřte mi, že mě to také moc mrzí, když to trvá tak dlouho, ale rozhodně s tím nechci seknout a obzvláště ne teď, protože se možná blízká na lepší časy. S radostí vám totiž také oznamuji, že mám konečně na databázi posilu. Náš nový člen má přezdívku Pranus a tímto vám ho také představuji a přeji mu hodně zdaru. Doufám, že se vám bude jeho práce líbit.

Začal už před nějakou dobou pracovat na časové ose, která vyhrála v poslední anketě s nadpoloviční většinou všech hlasů, a tímto ji také stahuji a dávám novou, kde můžete pokračovat ve vybírání, čeho byste se v naší podrobné databázi nejraději nejdříve dočkali. Kompletní výsledky hlasování naleznete v pokračování článku. Jak jistě víte, nějakou dobu šla Atlantida souběžně s SG-1 a tak není divu, že většina fanoušků pátrá, jak se jednotlivé události z obou seriálů prolínají a u nás to najdete. Naše časová osa bude totiž komplexní, takže společná pro všechny tři seriály. Měly by v ní být i neoficiální informace z knih, komiksů a her a stále ještě nemáme jasno, jak to uděláme. Takže mě napadlo, že se na to zeptáme vás ve druhé anketě. Buď by byla společná pro všechno, anebo zvlášť oficiální (filmy a seriály) a neoficiální. Přeji pěkný zbytek víkendu a ankety najdete jako obvykle v pravém panelu dole.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Web | Komentáře (9) | 20.01.2013 21:00

Krátká recenze dabingu SGU

Recenze dabingu SGUCelkem dobrou zprávu ze včera na konec roku 2012 máme za sebou, a když jsme u toho dabingu, podíváme se trochu víc na rozbor dabingu SGU, který jsem měl možnost sledovat. Upozorňuji předem, že je to čistě můj názor, i když vím, že s vaším se bude pramálo shodovat, protože můj závěrečný verdikt je, že se dabing povedl. Sice vím, že studio je zklamané, že se fanouškům nelíbí, ale rozhodně se jim nechci touto krátkou recenzí zavděčit a hodnotím to nezaujatě. Nikdy jsem to také ještě nedělal, takže buďte ke mně shovívaví, prostě řeknu, co mám na jazyku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (23) | 31.12.2012 14:00

Stargate Universe na Fandovi před Vánoci a informace o dabingu

Destiny přilétá na obrazovky televizního kanálu FandaJsem tu se slíbeným článkem o dabingu Stargate Universe a studio se konečně rozhoupalo a schválilo jeho český název. Bude se tedy jmenovat Hvězdná brána: Hluboký vesmír. Další věcí na programu je samozřejmě datum premiéry na televizním kanálu Fanda, které bylo sice původně trochu jiné, ale pokud jste se někdo díval na pořad Volejte Novu, můžeme řečený termín potvrdit. SGU tedy začne na Fandovi 12. prosince 2012. Pokud si to někdo ještě pamatuje, tak 16. prosince 2012 to bude přesně dva roky, co Syfy seriál ukončilo společně s celým SG. I když to byla velmi smutná zpráva, tak to byly "pouze" dva roky, co se od ukončení dostal seriál k nám, což je trochu i úspěch a my si můžeme dát opakování. Více o dabingu v článku.

Zdroj: JacobCarter (odborný poradce)

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (44) | 31.10.2012 22:25

Nové role herců Ming-Na a Briana J. Smitha

Ming-NaDlouho jsme neměli na webu nějaký článek o nových projektech známých tváří, protože ty méně významné jsme dávali jen na sociální sítě a ty větší nebyly. Tohle je ovšem trochu jiné a zaslouží si místo na webu a hned rovnou dvě nové role.

První roli získala herečka Ming-Na v pilotu SHIELD a jestli bude úspěšný, seriál by dostal celou sérii na televizním kanálu ABC. Seriál by byl zasazen do světa velmi úspěšného filmu The Avengers, jež napsal a režíroval Joss Whedom (Buffy the Vampire Slayer, Firefly), který má na starosti i tento pilot. Ming-Na, která se mimochodem údajně vrací ke svému celému jménu Ming-Na Wen (ještě nepotvrzeno), hrála Camille Wrayovou v seriálu Stargate Universe, pro někoho asi ne moc příjemnou postavu. V novém seriálu bude hrát agentku Melindu May, která je popisována jako pilotní eso, experta na zbraně a vojáka, který je oduševnělý a mírně poznamenán jejími zkušenostmi v boji.

Whedon, který projekt spolufinancuje, píše a režíruje, bude i manažerem produkce, pokud pilot dostane celou sérii. Pilot SHIELD se ovšem zaměří spíše na některé z méně známých profilů postav v agentuře Earth Defense, takže nečekejte, že Iron-Man, Hulk, Kapitán Amerika, Thor a ostatní hrdinové, se budou objevovat pravidelně. Víme také, že Clark Gregg si zopakuje jeho roli agenta Phila Coulsona z filmu. Pokračování v celém článku.

Zdroj: gateworld.net, scifiandtvtalk.typepad.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (2) | 27.10.2012 13:49

Výsledky ankety o českém názvu Stargate Universe

Výsledky anketyMinulý týden jsme dali anketu na český název seriálu Stargate Universe, který by mohl být nakonec využit jako oficiální pro vysílání na televizní stanici Fanda. Rozhodně ale neslibuji, že na ní bude brán zřetel při rozhodování ve studiu produkce dabingu, protože chtěli vědět jen názor fanoušků, ale konečné rozhodnutí je na nich. Včera byla anketa ukončena a rád bych zde zhodnotil vaše názory na tento problém. Chápu, že v anketě nebylo moc možností, které jsem dostal, a také nebyly nijak zvlášť oslnivé, takže je pochopitelné, že jste se moc neshodli, i když název, který vyhrál, měl skoro tři čtvrtě hlasů. Rozhodně jste se sami mohli přesvědčit, že to u tohoto názvu není určitě nic lehkého, vymyslet vhodný ekvivalent v českém jazyce. Proto také anketa dopadla tak, jak dopadla a ruku na srdce, připadalo mi, že většina z vás nad tím moc nepřemýšlela. Ale nejsem tu, abych vás soudil, ale pokusil se nějak, pokud možno objektivně, zhodnotit všechny návrhy, které tu padli i mimo anketu, což by mohlo vyjít už vzhledem k tomu, že já sám ještě nejsem úplně rozhodnut při psaní tohoto článku, jaký název bych doporučil, takže nebudu žádnému snad nadržovat. Doufám, že můj menší rozbor mi to ulehčí. Samozřejmě chápu, že řada z vás s mými názory souhlasit nebude, což ostatně, jak předpokládám, uvidím v komentářích. Na výsledky ankety a rozbor se podívejte do celého článku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (11) | 24.10.2012 20:50

Exkluzivně: zapojte se do tvorby českého názvu seriálu Stargate Universe

Stargate Universe

Update 23. 10. 2012: anketa ukončena, děkuji za vaše hlasy a názory. Zítra v novém článku najdete výsledky a menší rozbor.

Těšíte se na Stargate Universe, až poběží na televizním kanálu Fanda? Pokud ano, tento článek je pro vás velmi důležitý a neměli byste ho přehlédnout. Exkluzivně pro vás tu máme anketu na český název tohoto seriálu. Nyní už to tedy můžeme oficiálně prozradit. Náš web byl vybrán jedním fanouškem, který spolupracuje na tvorbě dabingu, pro exkluzivní informace z tohoto dění, za což samozřejmě moc děkujeme.

Natáčení dabingu ještě nezačalo, ale už víme datum, kdy to propukne. Tím dnem bude pondělí 29. října 2012. Před začátkem dabingu ovšem musí být schválený oficiální český název seriálu a stále o něm není rozhodnuto. Proto jsme byli požádáni o vytvoření ankety, ve které byste, Vy fanoušci, mohli o českém názvu rozhodnout. Stejně tak byste se měli podívat do dabingfóra, kde jsou také fanoušky navrženi dabéři hlavních postav. Režisér dabingu prý slíbil, že pokud to jde, chtěl by respektovat názor fanoušků. Co se týče dabingu, bude to asi obtížnější, protože je jasné, že pravděpodobně všechny navržené dabéry neseženou, ale pokud by se po nich sháněli, už to je malé vítězství. U názvu seriálu je ale velká šance, že bude vámi zvolený schválen. Více v celém článku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (53) | 16.10.2012 20:06

Amanda Tapping jako anděl v Supernatural (Lovci duchů)

Amanda TappingFanoušci seriálu Supernatural (Lovci duchů) pozor! Naše oblíbená herečka Amanda Tapping z Hvězdné brány, kterou zná každý fanoušek jako Samanthu Carterovou, se připojila k tomuto seriálu a přidala tak další svůj oblíbený žánr do svého životopisu „královna sci-fi“. Objeví se v osmé sérii v jedné z hlavních opakujících se rolí. Podle showrunnera Jeremyho Carvera půjde o postavu Naomi, která je popsaná jako úžasná a tajemná součást nové skupiny andělů, které jsme nikdy před tím neviděli. Naomino vystupování bude velmi efektivní, ale je to jen špička ledovce toho, co se bude dít pod povrchem. Objeví se poprvé v sedmé epizodě osmé série s názvem A Little Slice of Kevin.

Amanda také nedávno režírovala tři epizody fantasy seriálu Primeval: New World a objevila se rovněž na televizních obrazovkách v srpnu v Taken Back: Finding Haley.

Osmá sezóna Supernaturalu bude mít premiéru už 3. října na kanálu CW ve Spojených státech, takže fanoušci tohoto seriálu, nezapomeňte sledovat a těšit se později na Amandu jako anděla, která se v seriálu objeví někdy koncem listopadu, a pak ji budeme vídat pravidelně.

Zdroj: gateworld.net

Zdroj

| Scimani | Stargate SG-1 | Komentáře (4) | 22.09.2012 11:39

Jason Momoa míří do filmu Wolves

Jason MomoaV poslední době docela oblíbený herec na vzestupu, Jason Momoa, hvězda seriálů Hvězdná brána: Atlantida, Hra o trůny a filmu Barbar Conan, kterého brzo (1. února 2013) také uvidíme ve filmu Bullet to the Head po boku Sylvestera Stallone, podepsal účinkování v novém filmu Wolves, napsaného Davidem Hayterem (X-Men). Opět se bude jednat o ne zrovna kladnou roli.

Film bude zaměřen na mladého muže (Lucas Till), který se bude transformovat ve vlkodlaka a ocitne se na útěku po vraždě svých rodičů, ze které bude obviněn. Nakonec dorazí do mladého městečka Lupine Ridge, které má za sebou historii nadpřirozených událostí. Momoa si zahraje pořádného vlkodlaka, patriarchu tohoto městečka.

Film se začne natáčet již tento měsíc v Torontu a výroby se ujme Steve Holan z Copperhead Entertainment, zatímco Benedict Carver z Entertainment One jeho produkce.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Zdroj

| Scimani | Stargate Atlantis | Komentáře (0) | 01.09.2012 13:57

Mallozziho vzpomínky na 4. sérii Stargate SG-1 - část 3

Vzpomínky na 4. sérii SG-1Máme tu třetí a tedy poslední část vzpomínání Josepha Mallozziho na jeho 1. sezónu ve Hvězdné bráně, celkově 4. seriálu. V dnešním díle se podíváme do zákulisí posledních 13 epizod této úspěšné série, i když se zmiňuje o dvou epizodách, které byly pro něj velkým zklamáním. Schválně, jestli s ním budete souhlasit. Dočtete se zde mimo jiné o jedné epizodě, kterou Michael Shanks poprvé sám režíroval a přitom to byla docela těžká epizoda na režii a zhostil se jí báječně. Také se dozvíme, že příběh s Ascheny byl původně plánován jako trilogie, ale jak to dopadlo, se už nedozvíme. Také se zde vyskytly zajímavé hrátky se jmény postav a skutečných herců. Více nebudu prozrazovat a přečtete si v pokračování článku. S potěšením také oznamuji, že na překladu 5. série se už pracuje, takže se ji pravděpodobně dočkáme.

Zdroj: josephmallozzi.wordpress.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate SG-1 | Komentáře (3) | 26.08.2012 13:45

« Předchozí | 15 6 7 8 9 10 1169 | Další »