Články se štítkem "Natáčení":

Mallozziho vzpomínky na 4. sérii Stargate SG-1 - část 3

Vzpomínky na 4. sérii SG-1Máme tu třetí a tedy poslední část vzpomínání Josepha Mallozziho na jeho 1. sezónu ve Hvězdné bráně, celkově 4. seriálu. V dnešním díle se podíváme do zákulisí posledních 13 epizod této úspěšné série, i když se zmiňuje o dvou epizodách, které byly pro něj velkým zklamáním. Schválně, jestli s ním budete souhlasit. Dočtete se zde mimo jiné o jedné epizodě, kterou Michael Shanks poprvé sám režíroval a přitom to byla docela těžká epizoda na režii a zhostil se jí báječně. Také se dozvíme, že příběh s Ascheny byl původně plánován jako trilogie, ale jak to dopadlo, se už nedozvíme. Také se zde vyskytly zajímavé hrátky se jmény postav a skutečných herců. Více nebudu prozrazovat a přečtete si v pokračování článku. S potěšením také oznamuji, že na překladu 5. série se už pracuje, takže se ji pravděpodobně dočkáme.

Zdroj: josephmallozzi.wordpress.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate SG-1 | Komentáře (3) | 26.08.2012 13:45

Zemřel skladatel hudby pro Stargate Joel Goldsmith ve věku 54 let

Zemřel skladatel hudby pro Stargate Joel Goldsmith ve věku 54 letKromě dobré zprávy, že legendární Stargate SG-1 se vrátí alespoň ve formě mobilní hry, vám bohužel také musíme sdělit zprávu velice smutnou. Psali jsme to již na sociálních sítích, ale v redakci sdílíme tak velký zármutek, že nám to zkrátka nedalo a museli jsme sepsat i článek. Před dvěma dny, tedy 29. dubna, zemřel Joel Goldsmith ve věku 54 let. Svůj život víceméně spjal právě s hvězdnou bránou a staral se o hudbu ve skoro všech epizodách.

"Jsem velice zarmoucen ztrátou mého drahého přítele a mentora Joela Goldsmithe. Pro mě byl druhým otcem a cítím, že mu dlužím za většinu svých příležitostí, které mi dal. Včetně mého prvního filmu či nahrávání pro televizi. Nikdy nezapomenu na to, jak mě ovlivnil, jak v osobním životě, tak i v tom hudebním," řekl jeho dlouholetý spolupracovník Neal Acree.

Joel Goldsmith byl synem slavného Jerryho, který zemřel před osmi lety. Společně spolupracovali na soundtracku pro Star Trek: První kontakt v roce 1996. O rok později již pracoval sám na adaptaci hudby filmu Stargate (Hvězdná brána) od Davida Arnolda, aby připravil znělku pro nový zajímavý projekt s názvem Stargate SG-1 (seriál u nás známý pod názvem Hvězdná brána). Později se podílel i na hudbě pro Stargate Atlantis (Hvězdná brána Atlantida), Stargate Universe a pro oba DVD filmy. Ale to nebylo všechno...

Zdroj: gateworld.net, stargate-sg1-solutions.com, wikipedia.org

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | General | Komentáře (10) | 01.05.2012 18:33

Mallozzi opět zveřejňuje další zákulisní fotografie

Zákulisí SGPo delší době bez novinek Vás opět zdravíme. Mallozzi po hodně dlouhé době, asi půl roku, dal konečně na svém blogu něco z Hvězdné brány, jinak se tam věnuje převážně svému komiksu. Jedná se jen o zákulisní fotky a ještě k tomu bohužel bez popisu. Zmínil se jen o tom, že se probíral starými fotkami a tak nějaké zveřejnil a také to vypadá, že by mohl v brzké době poskytnout další. Doufáme, že to vyjde, protože fotky ze zákulisí natáčení Stargate se vždy líbily.

Všech 14 fotek najdete v pokračování článku, ale aby nebyla novinka jen o nich, co si třeba zasoutěžit? Bohužel pro Vás momentálně nemáme žádnou cenu, ale co třeba jen tak. Zaujaly mě tři fotografie z líčení zajímavých kreatur – humanoidů. Kdo schválně v komentářích uhodne jako první, z jakého je to seriálu a epizody a co to bylo zač, má naše uznání. Přiznám se, že jsem musel chvíli vzpomínat, abych na to přišel. Nebudu ovšem poskytovat žádné nápovědy a zasahovat do diskuze. Po nějaké době dám vědět, aby to tu aspoň chvíli ožilo. Jistě si každý fanda SG také rád zavzpomíná a zapřemýšlí, takže do toho, jsou to první tři fotky.

Zdroj: josephmallozzi.wordpress.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | General | Komentáře (19) | 02.03.2012 23:51

Hufmann pozradila, že Spyglass nemá zájem o Stargate

Spyglass nemá zájem o Stargate, prozradila to HuffmanAlaina Huffman (Tamara Johansenová) oznámila fanouškům na Wizard World Comic Conu nemilou věc. Nové vedení MGM, společnost Spyglass, nemá zájem o pokračování se Stargate.

"Opravdu se snažili dát film dohromady, ale Spyglass nemá zájem o Stargate, takže na film nedají finance, ačkoliv se Brad (Wright) snažil najít peníze všude možně a kolikrát byl již velmi blízko."

Jedno z prvních a také nejznámějších filmových studií Hollywoodu loni ohlásilo bankrot a spojilo se se Spyglass Entertainment. Tehdy svitla fanouškům po celém světě naděje, jelikož Spyglass se zasloužilo například i o film Star Trek z roku 2009. Navíc Stargate bylo po celou dobu své existence tahounem televizní divize MGM, vždyť vysílací práva má více než 120 zemí a prodej seriálových DVD vynášel. Spyglass ovšem chce mít svůj rukopis na nejdůležitějším projektu MGM, tedy na dalším filmu o slavném agentu 007 Jamesi Bondovi.

Brad Wright, hlavní producent Stargate, se samozřejmě nové příležitosti chopil a na začátku letošního roku se hodně snažil získat podporu na natočení dvou filmů. Jeden měl ukončit příběh Stargate Universe a ve druhém se měly objevit hlavní postavy všech tří seriálů Stargate a natáčet se mělo na Havaji. Lidé ze Spyglass tomu sice naslouchali, ale nakonec se rozhodli filmy nepodpořit a licenci pozastavit na dobu neurčitou. V blízké budoucnosti se tedy ničeho nového ze světa Stargate rozhodně nedočkáme. V pokračování článku naleznete rozhovor s Alainou Hufmann přímo na videu.

Zdroj: gateworld.net

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | General | Komentáře (4) | 05.07.2011 10:18

Příběh konzultantky pro vědu Miky McKinnonové

Příběh konzultantky pro vědu Miky McKinnonovéDnes vám přinášíme zajímavý příběh člověka, který stál za Stargate Atlantis i Universe. Rozhodně se vyplatí číst dál, jelikož Mika McKinnonová má na svědomí spoustu věcí, jako například ty tuny rovnic, které jsme mohli vidět v SGU, ano ona byla po čtyři roky vědeckou konzultantkou, pravou rukou producentů a scénáristů. V textu zavzpomínala na své začátky, příhody a také dává rady případným následovníkům, jak by měli postupovat a fungovat při práci s tvůrci. Text je samozřejmě obohacen i několika obrázky.

Zdroj: physicstoday.org

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Rozhovory | Komentáře (5) | 29.06.2011 12:14

Scéna bublinkové koupele z epizody SGU 'Blockade'

Scéna z epizody BlockadeJak jistě víte, Mallozzi teď dost často odpovídá na otázky fanoušků na svém blogu. Nebojte, všechny je přeložíme, ale dočkejte času, je toho moc. Každopádně během prodírání se dotazy narazil na jeden zajímavý, který více rozvedl a poskytl zákulisní fotografie a videa. Dotaz se týkal toho, jak udělali scénu s Parkovou ve vařící se vodě z předposlední epizody 'Blockade'. Ve scéně Parkovou chrání skafandr a musí si najít ještě útočiště v zavlažovací nádrži uprostřed hydroponické zahrady pod kupolí, když se Destiny vrhá do vnějších vrstev velmi horkého modrého obra. Více v celém článku.

Zdroj: josephmallozzi.wordpress.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (2) | 20.05.2011 15:46

Fotografie z natáčení poslední epizody Gauntlet

Gauntlet natáčeníPředevčírem byla odvysílána poslední epizoda SGU s názvem 'Gauntlet' a dnes Vám k ní přinášíme fotografie z natáčení. Jedná se o 15 fotografií, které najdete v článku níže. Píši to velmi nerad, ale jedná se o poslední fotografie k natáčení Stargate Universe, tak si nenechejte ujít příležitost naposledy nahlédnout pod pokličku tohoto fenoménu. Epizoda to byla výborná a Stargate odchází na svém vrcholu, ale jednou se jistě vrátí.

Zdroj: stargate.mgm.com

Zdroj

Celý článek | Buchy | Stargate Universe | Komentáře (2) | 12.05.2011 14:00

Promo fotografie k epizodě Gauntlet a BTS z epizody Blockade

Gauntlet promoJiž včera byla vysílána předposlední epizoda Stargate Universe s názvem 'Blockade' a dnes máte možnost podívat se na 17 fotografií z natáčení této epizody. MGM si pro vás také připravilo 33 promo fotografií k poslední epizodě Stargate Universe s názvem 'Gauntlet'. Jedná se nejspíše o poslední oficiální promo fotografie s tématikou Stargate minimálně na několik let, tak si je pořádně vychutnejme a vyčkejme na poslední díl SG vůbec. K tomuto dílu také samozřejmě vyšel trailer a sneakpeak, který pro vás co nejdříve přeložíme.

Zdroj: stargate.mgm.com

Zdroj

Celý článek | Buchy | Stargate Universe | Komentáře (1) | 04.05.2011 15:37

Promo fotografie k epizodě 'Blockade' a BTS z epizody 'Epilogue'

posádka DestinyDnes brzy ráno jsme se konečně dočkali pokračování děje ve formě epizody Epilogue a abychom vám doplnili rozhled, přinášíme vám k ní ještě celkem 9 fotografií z jejího natáčení. Hlavním obsahem tohoto článku je ale to, co se týká epizody další, která bude mít název Blockade a bude již devatenáctá a tedy předposlední. K ní totiž MGM zveřejnilo neuvěřitelných 43 promofotografií, které vám již dnes přinášíme, abyste se jimi mohli pokochat a pak pořádně procvičit své mozky při přemýšlení nad tím, co že se to bude tentokráte dít. Materiálu je jistě dost, na další v podobě videí a sneak peeků se můžete těšit již brzy. Fotografie najdete níže v článku, při kliknutí na miniaturu získáte větší rozlišení.

Zdroj: stargate.mgm.com

Zdroj

Celý článek | Moire | Stargate Universe | Komentáře (2) | 26.04.2011 23:28

Promo fotografie k epizodě 'Epilogue' a BTS z epizody 'Common Descent'

Ronald Greer a Dr. Lisa ParkováMáme za sebou další epizodu, která měla tentokrát název Common Descent, a samozřejmě jako vždy máme pro Vás i dnes promo fotografie na epizodu další, v pořadí již osmnáctou, pojmenovanou Epilogue. Děj nás vrátí opět do událostí minulého dílu, na který tato epizoda bude navazovat. Jsem si jistá, že samotné fotografie už říkají hodně a že z nich lze mnoho odvodit, ale to koneckonců posuďte sami. V pokračování článku najdete celkem 20 promo fotografií plus navíc obrázky z natáčení epizody Common Descent v konečném počtu 10 kusů. Kliknutím na miniaturu získáte větší rozlišení, fotografie najdete také v galerii.

Zdroj: stargate.mgm.com

Zdroj

Celý článek | Moire | Stargate Universe | Komentáře (9) | 20.04.2011 22:00

Echoes: Vnitřní pohled na nový pilotní díl

Echoes - Jennifer SpenceVšechno jednou končí, ale na druhou stranu zase něco nového může začít. I když teď budeme všichni jistě truchlit pro naši milovanou Stargate, není od věci si připomenout i nově přicházející a vyvíjející se projekty, které se zdají být velice slibné. Dnes je řeč o Echoes, projektu dvojice Savela & Kabatoff, kterým se podařilo shromáždit větší část štábu z SGU, a tak by to pro nás mohla být alespoň taková malá náplast. O tomto slibném projektu jsme Vás již informovali v naší předchozí novince a dnes přicházíme opět s novými informacemi a konečně i s prvními fotografiemi. Na konci článku jsou umístěny miniatury, po kliknutí se vám obrázky zobrazí ve větším rozlišení. Článek najdete níže.

Zdroj: tvovermind.zap2it.com, redeyechicago.com

Zdroj

Celý článek | Moire | General | Komentáře (11) | 18.04.2011 21:58

« Předchozí | 1 2 3 4 5 | Další »