Články se štítkem "Soutěže":

Neproměněné nominace cen Emmy a fotografie ze zákulisí SGU

VFX Space

AKTUALIZACE: chybné informace

Jak už jsme Vás informovali dříve, seriál Stargate Universe byl dvakrát nominován za vizuální efekty epizod "Air" a "Space" v udělování cen Emmy. Ceny budou sice udělovány až 29.8.2010, ale před několika dny se už vědělo, jak to dopadlo. Takže trochu se zpožděním, ale nakonec seriál nezískal žádnou cenu a tu si za vizuální efekty odnesl seriál CSI (Kriminálka Las Vegas) a ne NCIS (Námořní vyšetřovací služba), jak jsem původně psal. Nedá se tedy nic dělat a hold někdy příště. Všichni aktéři ale práci vedoucího oddělení vizuálních efektů, Marka Savely, chválí a dnes se k tomu také vyjádřil na svém blogu sám výkonný producent Joseph Mallozzi. Najdete v pokračování článku společně s videem. Také tam najdete 4 fotografie ze zákulisí natáčení 2. série SGU.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (3) | 26.08.2010 19:30

Stargate Universe nominována v Emmy Awards

Cena EmmySotva jsem dopsal předešlou novinku, objevila se další s podobnou tématikou. Nyní je nominován celý seriál Stargate Universe za speciální vizuální efekty za epizody "Air" a "Space" v udělování cen Emmy. Gratulace je určitě na místě, protože vizuální efekty v těchto epizodách byly skvělé. Udělování cen Emmy se bude vysílat na NBC 29. srpna 2010. Detaily všech nominací se opět můžete dozvědět na oficiálních stránkách.

Na speciálních vizuálních efektech epizody "Air" se podíleli: Mark Savela, Michael Lowes, Vivian Jim, Kodie MacKenzie, Andrew Karr, Alec McClymont, Brenda Campbell a Craig VandenBiggelaar.

Na speciálních vizuálních efektech epizody "Space" se podíleli: Mark Savela, Jamie Yukio Kawano, Krista McLean, Luke Vallee, Jason Gross, Steve Garrad, Chris Deroiche a Robert Bourgeault.

Ještě zmíním další seriály nominované v této kategorii: Caprica "There Is Another Sky", NCIS "Family Affair" a V "Pilot".

Zdroj

| Scimani | General | Komentáře (0) | 08.07.2010 17:43

Robert C. Cooper nominován v letošním DGC Awards

Cooper režíruje HumanRobert C. Cooper, který odchází od Hvězdné brány, byl ještě nominován na letošním 9. ročníku udělování cen Directors Guild of Canada, za režii epizody Stargate Universe "Human". Udělování cen proběhne v sobotu 25. září 2010 v Torontu (pro nás v neděli brzo ráno) a bude ho uvádět komik Dave Foley. Budeme mu držel palce a budeme samozřejmě o tom informovat.

Také byla nominována i Amanda Tapping (Samantaha Carterová) za finále 2. série Sanctuary "Kali 2. část". Také ji přejeme úspěch s jejím novým seriálem. Kdo chce, může se také podívat na další nominace na oficiálních stránkách.

Zdroj

| Scimani | General | Komentáře (0) | 08.07.2010 17:19

Stargate Universe vyhrál 6 cen Leo Awards

Stargate Universe vyhrál 6 cen Leo AwardsV pátek a v sobotu probíhalo udělování cen Leo Awards. Letos šlo již 12. předávání těchto cen. Uděluje se každý rok v květnu nejlepším televizním a filmovým tvorbám z Britské Kolumbie v Kanadě. V Britské Kolumbii se nachází i Vancouver, kam je směřována velká část seriálů, zvláště z dílen Syfy a MGM. Soutěž má celých 75 kategorií, z toho Stargate Universe dostal 17 nominací.

Stargate Universe i Sanctuary, seriál Amandy Tapping, soupeřili v hlavní kategorii Dramatic Series, která je zaměřená právě na klasické 45 minutové seriály. Oba si navzájem přímo konkurovaly.

Našemu oblíbenému seriálu se dařilo a nakonec si odnáší celých 6 trofejí. Ale Sanctuary, si odnesl ještě o jednu trofej více, tedy sedm. Podrobný výpis kategorií vyhraných SGU najdete v pokračování novinky...

 

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Stargate Universe | Komentáře (0) | 06.06.2010 10:35

Výsledky 3. kola soutěže o Stargate placky

Výsledky 3. kola soutěžeDnešním večerem skončilo už 3. kolo soutěže o placky s motivem Stargate na našich stránkách na facebooku. Takže si ho pojďme trochu shrnout. Toto kolo bylo zatím asi ze všech nejzajímavější, protože mělo správně uhodnuto alespoň jednou 12 lidí a s minulým kolem se to vůbec nedá srovnávat, protože vše uhodl jen jeden člověk :-) Tentokrát obsadila konečně prvenství Sabina Hůryová, která i v minulých kolek měla hodně uhodnutých epizod, takže si přídomek expert na znalost epizod Hvězdné brány určitě zaslouží. SG-Portál tým ji gratuluje a posílá jí vybranou placku.

Nevěšte ale hlavy, ještě nekončíme a dokud bude zájem, alespoň jako teď, tak budeme nadále pokračovat. Takže počínaje zítřkem se připravte a vyrážíme do 4. kola soutěže. Hádanky budou většinou uvedeny opět před osmou hodinou večerní plus mínus :-), na našich stránkách na facebooku a to každý den. Zatím stále platí, že placku dostane ten, který pětkrát jako první uhodne epizodu. Pro nováčky, kteří se chtějí zapojit připomínám, že pravidla soutěže najdete u nás na facebooku v poznámkách, nebo přímo zde. Tabulkové a grafické znázornění výsledků, najdete v pokračování článku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Web | Komentáře (0) | 03.06.2010 22:08

Výsledky 2. kola soutěže o Stargate placky na facebooku

SoutěžTak dnešním dnem skončilo 2. kolo soutěže o Stargate placky na facebooku. Myslím, že tentokrát nemá cenu psát úspěšnost v tabulce a graficky, protože soutěž trvala jen týden a ze sedmi hádanek bylo správně zodpovězeno všech sedm, jedním člověkem. Takže tentokráte se stal vítězem Marek Sušil a SG-Portál tým se sklání až k zemi nad jeho výkonem, je to opravdový expert, protože 100% úspěšnost se jen tak nevidí. Ledaže by měl fotografickou paměť, nebo mi četl myšlenky. Ještě jednou gratulujeme.

Další kolo začne samozřejmě od zítra, tj. 11.5.2010 a připomínám pro nováčky, že pravidla jsou u nás na FB v poznámkách.

Zdroj

| Scimani | Web | Komentáře (0) | 10.05.2010 21:06

Stargate Universe dostal 17 nominací v Leo Awards 2010

Cena Leo AvardsDnes byli oznámeni kandidáti pro rok 2010 v udělování cen Leo Awards a nováček Stargate Universe získal hned 17 nominací v této prestižní soutěži!

Zároveň také seriál Sanctuary s Amandou Tapping v hlavní roli, získal stejný počet nominací a některé z nich v přímé konkurenci s SGU.

Hvězda seriálu Hvězdná brána, Michael Shanks, dostal také nominaci za hostující roli v epizodě Sanctuary "Penance".

Vítězové v 75 kategoriích budou vyhlášeni na dvou slavnostech. Tyto dva obřady se budou konat ve Vancouveru a jsou to: Celebtarion Awards Ceremony, který se uskuteční v pátek 4. června a Gala Awards Ceremony, který bude v sobotu 5. června. Úplný seznam všech nominovaných naleznete na webových stránkách Leo Awards. Určitě je navštivte, neboť mnoho z nominovaných se také objevilo v seriálu Hvězdná brána.

Přehled všech nominací Stargate Universe naleznete v pokračování novinky.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (3) | 04.05.2010 18:09

Výsledky soutěže o placku s motivem Stargate - 1. kolo

Výsledky 1. kola soutěžeVážení příznivci zdravého soutěžení. 1. kolo naší soutěže na facebooku o placky s motivem Stargate, je u konce. Dneska jsme se dočkali 5. správné odpovědi od jednoho fanouška. Výhercem placky se stal Miroslav Horák a SG-Portál tým mu za to gratuluje, protože předvedl opravdu vynikající výkon v hádání epizod. Podle mě je to opravdu znalec a na Hvězdnou bránu kouká často, jen tak dál. Tímto je také 1. kolo soutěže uzavřeno a od zítra tj. 4.5.2010 se začíná znova. Vítězem bude opět ten, který bude mít nejdříve 5 správných odpovědí, o jakou epizodu se jedná. Čas hádanek zůstane nezměněn, čili většinou před 20. hodinou. Pro nováčky připomínám, že pravidla soutěže jsou uveřejněná na naší stránce v poznámkách na facebooku. Shrnutí celkových výsledků soutěže 1. kola, najdete v pokračování článku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Web | Komentáře (2) | 03.05.2010 20:51

Robert C. Cooper slaví první vítězství

TimeV noci probíhala v Kanadě soutěž scénáristů Writers Guild Awards a Stargate Universe se dočkala prvního ocenění. Jednalo se již o 14. ročník a vítězové v jedenácti kategoriích byli vybráni ze 148 scénářů, ze kterých se dostalo do finále 43.

Roberc C. Cooper bojoval s ostatními se stejným scénářem epizody "Time" ze seriálu Stargate Universe, s jakým se nominoval i do Constellation Awards, které se uskuteční 17. července, o kterém jsem vás nedávno informoval. A povedlo se. Vyhrál ocenění za nejlepší scénář pro hodinovou epizodu. SG-Portál tým mu samozřejmě gratuluje a přejeme hodně dalších úspěchů...

Zdroj

| Scimani | Stargate Universe | Komentáře (0) | 20.04.2010 18:04

Soutěžte s SG-Portálem na facebooku o Stargate placky

Soutěž o placku StargateVážení přátelé a příznivci našich hádanek na facebooku, mám pro vás dobrou zprávu a myslím si, že vás potěší. Ještě do včerejšího večera jste mohli hádat epizody jen pro zábavu, ale to se ode dneška změní. Dneska jsme dostali nabídku od jedné fanynky, majitelky internetového obchodu buttonfactory.cz s různými plackami se zavíracím špendlíkem, a dostali jsme od ní několik placek s motivem Hvězdné brány. Takže hádání epizod na facebooku ukončuji a ode dneška se začíná znova a to přímo soutěží o zmiňované placky. Výherce od nás obdrží placku zdarma a bude si moci vybrat z námi nabízených. Má to ale jeden háček. Máme jen omezené množství, a aby to nějakou dobu vydrželo, výherce musí dosáhnout první sedmi uhodnutých epizod (filmů). Až se tak stane, obdrží od nás vybranou placku a začne se znova.

Samozřejmě kdo se nezapojuje do hádání a má zájem o placky s motivem Hvězdné brány, může si je ve výše zmiňovaném obchodě zakoupit za příznivé ceny a to dokonce i na zakázku s motivem, jaký sám chce.

Pravidla soutěže, ukázku placek, které můžete vyhrát a shrnutí dosavadní akce "hádanky", najdete v pokračování článku.

Zdroj

Celý článek | Scimani | Web | Komentáře (2) | 16.04.2010 17:29

Nominace Stargate Universe v letošním ročníku Constellation Awards

Constellation AwardsSeriál Stargate Universe byl nominován ve dvou kategoriích v letošním ročníku Constellation Awards v Kanadě. Jedná se o každoroční udělování cen science fiction, zaměřené na oceňování špičkové kvality ve sci-fi filmech a seriálech. Letos se bude jednat už o čtvrtý ročník udělování cen, který je spíše více zaměřený na kanadské příspěvky do sci-fi filmů a seriálů.

Stargate Universe byla nominována do dvou kategorií z devíti:

 

Nejlepší sci-fi televizní seriál roku 2009: Zde bude bojovat se seriály Being Erica, Defying Gravity, Doctor Who, FlashForward, Sanctuary a Supernatural.

Celkově nejlepší sci-fi filmový nebo televizní scénář 2009: Zde je nominován scénář Roberta C. Coopera za epizodu "Time" a bude stát proti scénářům Being Erica "Leo" (Jana Sinyor), Defying Gravity "Kiss" (James Parriott), District 9 (Neill Blomkamp & Terri Tatchell), FlashForward "No More Good Days" (David S. Goyer & Brannon Braga) a Torchwood "Children Of Earth: Day 1" (Russell T. Davies).

Kromě toho byla také nominována Amanda Tapping za mimořádný příspěvek Kanady na sci-fi filmu nebo seriálu, pro její roli jako výkonná producentka a herečka v Sanctuary.

Na všechny nominace se můžete podívat na stránkách Constellation Awards a oceňování se bude konat na Polaris 24, 17. července 2010.

Zdroj

| Scimani | Stargate Universe | Komentáře (0) | 15.04.2010 00:57

Writers Guild of Canada 2010 - ceny za nejlepší scénáře

SGU 1x08 TimeVčera byly ohlášeny nominace do kanadské soutěže scénáristů. 148 scénářů bojovalo o nominaci, z toho se do finále dostalo 43 scénářů v 11 kategoriích od 76 různých scénáristů. Vítězové budou oznámeni v Torontu 19. dubna.

Nominace se dočkal i seriál Stargate Universe, přesněji jeho epizoda Time napsaná Robertem C. Cooperem. V kategorii hodinových epizod bude soupeřit například se seriálem Flashpoint a epizodou "One Wrong Move".

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate Universe | Komentáře (0) | 23.02.2010 19:22

« Předchozí | 1 2 3 | Další »