Stargate Universe nominováno v Portal Awards 2011

SGU nominováno v Portal AwardsBlíží se letní čas a tak byly už zveřejněny nominace na ceny Portal Awards 2011. Nominace v kategorii seriálů tentokrát ovládly dva seriály, kterými jsou Game of Thrones (Hra o trůny) a Fringe (Hranice nemožného). Nás ale samozřejmě zajímá, jak si vedl seriál Stargate Univese a ano, vedl si také docela dobře, protože dostal hned 5 nominací a v pokračování článku si můžete přečíst, o jaké se jedná.

Jednu nominaci také získala herečka Morena Baccarin (Adria v SG-1) v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli za seriál V a také GateWorld za nejlepší webové stránky. Fanoušci si budou moci vybrat z každé kategorie jednou denně po dobu 30 dnů, počínaje 25. červnem 2011 přímo na stránkách uvedených ve zdroji.

Portal Awards, dříve známé jako SyFy Genre Awards, byly poprvé rozdány v roce 1999 a od té doby přilákaly stovky tisíc hlasujících fanoušků z celého světa. Pro všechny nominace navštivte AirlockAlpha. Ale nyní už k nominacím SGU.

Zdroj: airlockalpha.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | General | Komentáře (5) | 11.06.2011 16:01

Novou vedoucí MGM se stala Roma Khanna

Roma Khanna se připojila k MGMRoma Khanna se připojila k MGM jako prezident televizního studia a skupiny digitálních kanálů. Khanna, bývalá manažerka NBC Universal, bude dohlížet na televizní odbyt MGM, produkci, programové akvizice, udělování licencí, vytváření obsahu a digitální iniciativu. Uvedla to v úterý společnost MGM. Bude zodpovědná za stávající licence a spolupráce a bude podávat zprávy Garymu Barberovi a Rogerovi Birnbaumovi, předsedům a generálním ředitelům MGM.

"Těšíme se na Romin vývoj velkých návrhů nové televize a digitálního obsahu pro trhy na celém světě," napsali v prohlášení Barber a Birnbaum.

Khanna byla prezidentkou společnosti Universal Networks International, kde dohlížela na více jak 70 mezinárodních televizních kanálů, včetně Syfy Universal, 13th Street Universal a Movies24. Nicméně odešla zhruba měsíc po tom, co Comcast Corp. uzavřela dohodu o převzetí kontroly nad NBC Universal.

Co dodat na závěr? Jistě ji popřát všechno nejlepší v nové práci, která se nás vlastně i týká, protože určitě chceme, aby to vedla co nejlépe a vrátila nám co nejdříve naši milovanou Hvězdnou bránu.

Zdroj: latimesblogs.latimes.com

Zdroj

| Scimani | General | Komentáře (1) | 09.06.2011 20:42

Robert Carlyle hovorí o svojej úlohe Rumplestiltskina

Robert Carlyle hovorí o svojej role Rumplestiltskina

Update 12.6.2011: Přidán trailer

Skvelá správa pre fanúšikov Roberta Carlylea! Len pár dní po tom, ako sa herec rozlúčil so svojou úlohou doktora Nicolasa Rusha na Destiny, v seriáli Stargate Universe, ho ABC obsadila v seriáli Once Upon A Time.

Robert Carlyle (Nicholas Rush z SGU) hovorí o koncepte tohto nového fantasy seriálu v interview s With Kids, ktorý oznámili, že herec sa stal ich oficiálnym hovorcom.

Dej seriálu sa odohráva medzi rozprávkovou krajinou a mestečkom Maine. Carlyle hrá Rumplestiltskina, ktorý je opisovaný ako expert na čiernu mágiu, ktorý súhlasí, že pomôže Snehulienke a Princovi, proti kúzlam Temnej Královnej, avšak za určitú cenu. Je potvrdené, že Carlyle si zahrá na plný uväzok.

Je absolutne šialený”, povedal Carlyle o svojej postave. “Ide o to, že temná královná v príbehu uvalila kliatbu na každú rozprávkovú bytosť, pretože má už pokrk šťastných koncov. Už žiadny šťastný koniec! Avšak Snehulienka sa snaží všetko zachrániť.” Viac v celom článku.

Zdroj: Gateworld.net, stargate-sg1-solutions.com

Zdroj

Celý článek | Nesbin | Rozhovory | Komentáře (8) | 07.06.2011 20:36

Robert Picardo si zahrál v novém filmu The Legends of Nethiah

Robert Picardo si zahrál v novém filmu The Legends of NethiahSnad každý fanoušek sci-fi seriálů zná právě Roberta Picarda (Richard Woolsey). Ten se proslavil rolemi v seriálech Star Trek. Voyager, Stargate SG-1 a nakonec se dostal do velení na Atlantidě v seriálu Stargate Atlantis. Brzy ho budeme moct spatřit v novém nezávislém sci-fi fantasy dramatu The Legends of Nethiah. Film pojednává o mladém chlapci, který prožívá těžké období, neboť je uvězněn uprostřed situace, kdy hrozí rozvod jeho rodičů, ale díky svému dědovi (Robert Picardo) a jeho skvělým příběhům má stále naději a kuráž.

Po boku Picarda si zde zahráli Jared Young, Jeremiah Sayys, John Heard, Theresa Russell, Julie Michaels, Laura Covelli a Jilon Ghai. Scénář napsal Emilio Iasiello a režíroval ho Russ Emanuel. Producenty byli Howard Nash a Jeremiah Sayys. Přikládáme také odkaz na oficiální webové stránky filmu.

Zdroj: scifiandtvtalk.typepad.com

Zdroj

| Ayrton1 | Stargate Atlantis | Komentáře (0) | 06.06.2011 16:20

Nový sci-fi film od tvůrců Stargate

Nový sci-fi film od tvůrců StargateBývalí tvůrci seriálů Stargate se opět sešli na scéně při natáčení komediálního sci-fi filmu, který by se mohl stát pilotním dílem nového TV seriálu. Příběh s názvem Captain Starship vypráví o životě Paula Sullivana, herce, který hraje v nízkorozpočtové sci-fi show. Ta ve vědecko-fantastickém prostředí sleduje Paulův osobní život, jeho vztahy s rodinou a přáteli se zajímavými jmény, jako Dropkick, The Doogle a nebo The Commodore.

Nejvíce by vás však mělo zajímat to, že film má spoustu návazností na Hvězdnou bránu. Hlavní roli Sullivana si zahrál Paul McGillion (Dr. Carson Beckett), jedním z producentů je Ivon Bartok, kterého brzy budou fanoušci znát jako producenta DVD bonusů pro všechny tři Stargate seriály. Také se tu jako host objevil Michael Shanks (Dr. Daniel Jackson) a prý si zahrál rovnou několik vtipných scén s Paulem. Jistě také znáte Brada Wrighta, člověka, který byl s Hvězdnou bránou až do konce. Právě on dal štábu povolení natáčet na scénách původně určených pro Stargate v The Bridges Studios. Natáčení fotografoval Lawren Bancroft Wilson, bývalý vedoucí scénáristů Stargate a to jsou jen spojení, o kterých víme.

Film natáčeli čtyři dny a celkové náklady činily pouhých dvanáct tisíc dolarů. To je opravdu málo, ale má to jednoduché vysvětlení - herci i štáb natáčeli zadarmo. To je svědectví o síle scénáře a přátelství herců a štábu. Paulův reálný dobrý přítel Michael Northey scénář napsal přímo jemu na míru a režisérem byl také přítel, Jesse Miller.

Ivon společně s kolegy nyní pracují na marketingové stránce, aby vzbudili dostatečný zájem nějaké TV stanice pro zakoupení kompletního TV seriálu. Tento projekt můžete podpořit na twitteru, facebooku, nebo se jen podívejte na Youtube video. Zajímavostí je, že pokud video přesáhne 10 tisíc zhlédnutí, připojí se Paul na twitter. Video a fotografie jsou přiloženy v pokračování článku.

Zdroj: stargate-sg1-solutions.com

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | General | Komentáře (5) | 06.06.2011 15:32

Video rozhovory s herci z poslední doby #2

David Nykl jako Radek Zelenka v SGADnes jsem tu opět s několika video rozhovory, které udělali v poslední době herci z Hvězdné brány. Jelikož je už po SG, tak je zřejmé, že se bude objevovat stále více rozhovorů o nových projektech herců a ohledně Hvězdné brány jich bude ubývat, ale přesto se nám ještě dneska poštěstilo, protože dva rozhovory ze čtyř se týkají SG. Připomínám, že nejsou přeloženy, protože je to časově neúnosné, ale i méně zkušený angličtinář toho určitě dost pochytí.

Na co se tedy můžete dneska těšit? Začneme samozřejmě rozhovory o SG, takže tu máme Davida Nykla (Dr. Radek Zelenka), který se rozpovídal na 'Sci-fi on the Rock 5' panelu. Video je skoro hodinu a omluvte prosím zhoršenou kvalitu zvuku, ale nešlo to sem prostě nedat, když se jedná o našeho herce. Také je bohužel dán jen odkazem. Jako další je tu Julia Benson (poručík Vanesa James), která dělala rozhovor o SGU pro 'Shaw TV'. A mimo SG mluvila Morena Baccarin (Adria) o 'V' a 'Firefly' a jako poslední Jason Momoa (Ronon Dex), který mluvil jako obvykle o Conanovi. V rozhovoru je spousta neviděných záběru z filmu. Na konci je tu ještě jako bonus trailer na Conana, který jsme ještě nedávali.

Zdroj: wormholeriders.org, antipodalarapaima.blogspot.com, accesshollywood.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | Rozhovory | Komentáře (0) | 03.06.2011 22:36

Recenze knihy Stargate SG-1: Valhalla od Waggonera

Recenze knihy Stargate SG-1: Valhalla od WaggoneraPokud jste opravdovými fanoušky Hvězdné brány, patrně jste již někdy narazili na některou z knih s příběhy našich hrdinů, ale háčkem je, že jsou pouze v anglickém jazyce, žádné z českých nakladatelství o ně nestojí. Pokud vás to však neodradí a jste ochotni nakupovat ze zahraničí (amazon.com), tak nebudete litovat. Když jsem si poměrně nedávno přečetl pilotní epizodu Stargate Universe s názvem Air v knižní formě, bylo to něco naprosto jiného, ale přeci jen stále Stargate.

Existují desítky knih, jak z prostředí SG-1, tak i z Atlantidy a to nejlepší na tom je, že mají skvělá hodnocení. Dále se také nemusíte obávat návaznosti, protože i v nových knížkách se objevuje ještě starý tým SG-1 s Jackem O'Neillem. Další obrovskou výhodou je cena, jedna kniha vás vyjde v přepočtu na 200 Kč, což je také velmi pěkné a za to dostanete menší knížku, tak ve formátu A5 a 300 stránek k přečtení.

Dnes tu máme dva roky starou knihu od Tima Waggonera, která vypráví příběh zaměřený na Jonase Quinna, který byl jeden rok ve službách týmu SG-1, když opustil svou planetu. Příběh zde se odehrává až v sedmé řadě seriálu, tedy již po návratu Daniela Jacksona, ale tým je nyní uvězněn v cizím prostředí a Jonas Quinn je jejich jedinou nadějí. Pojďme se tedy na knihu s názvem Valhalla podívat blíže...

Zdroj: gateworld.net

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Stargate SG-1 | Komentáře (11) | 03.06.2011 16:36

Morena Baccarin v Homelandu

Morena Baccarin

Update: V pokračování článku přidán trailer k seriálu.

Jistě nikomu nemusím představovat herečku Morenu Baccarin, která ztvárnila v našem oblíbeném seriálu Hvězdná brána SG-1 vůdkyni orijských vojsk v Mléčné dráze, Adriu. Je to jen dva týdny, co ABC zrušili můj další oblíbený seriál 'V', ve kterém hrála jednu z hlavních rolí a opět vůdkyni mimozemšťanů, tentokrát přímo jejich královnu Annu, kteří chtěli Zemi pro sebe a Morena se zapojila už do dalšího projektu. Bude hrát v seriálu televize Showtime (tam také začínala Hvězdná brána, než ji přebrala Sci-fi, která se pak přejmenovala na Syfy) s názvem 'Homeland'.

Připravovaný seriál od Howarda Gordona a Alexe Gansa, kteří byli také výkonnými producenty seriálu '24', je zaměřen na mariňáka, seržanta Scotta Brodyho (Damian Lewis), který se vrací po osmi letech z Iráku, kde byl pohřešován a na agentku CIA Carrie Andersonovou (Claire Danecová), která má podezření, že možná plánuje nějaký útok na Ameriku. Baccarin tam bude hrát Jessicu Brodyovou, Scottovu chytrou, silnou manželku. Nahrazuje Lauru Fraserovou, jež hrála tuto roli v pilotu.

Zdroj: tvline.com

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate SG-1 | Komentáře (2) | 01.06.2011 18:09

Mallozziho tři důvody, proč je Gauntlet vhodným zakončením

Mallozzi o GauntletuJoseph Mallozzi se po odvysílání poslední epizody Stargate Universe rozpovídal na svém blogu o tom, jak se dostal k psaní scénáře a hlavně nám sdělil tři důvody, proč vidí Gauntlet jako vhodné zakončení. Celkově si ale není moc jistý, jestli Gauntlet je tím vhodným hořkosladkým závěrem. Dále se také zmínil opět o důvodu zrušení seriálu a nastínil možné pokračování, které nejspíše nikdy neuvidíme. Mallozzi naštěstí některé návrhy ze scénáře již zveřejnil a my je pro vás právě překládáme. Celé Mallozziho vyjádření najdete v článku níže a můžete se těšit na článek o možném pokračování SGU.

Zdroj: josephmallozzi.wordpress.com

Zdroj

Celý článek | Buchy | Stargate Universe | Komentáře (2) | 30.05.2011 21:07

Hvězdná brána ve hře Garry's Mod

Hvězdná brána ve hře Garry's ModSkoro všichni z vás určitě již někdy hráli nějakou počítačovou hru a určitě mnozí z vás také hledali hry s tématikou Hvězdné brány a právě ty z vás dnes potěšíme. Originální hra v současné době vlastně ani neexistuje, ale komunita je tak velká, že existuje řada módů do her jiných a o jedné zajímavé modifikaci, nebo spíše sadě modifikací, přinášíme nějaké informace.

Hra Garry’s Mod běží na slavném enginu Source (Half-Life 2, Counter-Strike: Source nebo například nový Portal 2), takže grafické provedení hry je kvalitní. Původní autorova myšlenka byla pouhá modifikace hry Half-Life 2, ale nakonec měla takový úspěch, že se ji autor rozhodl vydat jako plnohodnotnou hru. Ovšem pouze přes Steam účet a na tom musíte mít minimálně jednu hru běžíci na enginu Source.

Pokud vás hra zaujala, v pokračování článku najdete bližší popis přímo od jednoho z hráčů...

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | General | Komentáře (38) | 28.05.2011 23:13

Deset nejlepších momentů ze Stargate Universe

Deset nejlepších momentů ze Stargate UniverseNetrvalo dlouho a po skončení Stargate Universe se objevil článek s výběrem deseti nejlepších okamžiků z celého seriálu. Pojďme si tedy po dvou letech, čtyřiceti epizodách a přibližně 1800 minutách společně připomenout chvíle, které dělaly SGU tím seriálem, jakým byl. Připomeňme si epické momenty našich hrdinů na pradávné lodi Antiků Destiny.

Kompletní výčet deseti scén včetně popisu a obrázků naleznete v pokračování článku. Samozřejmě můžete napsat svých TOP 10 do komentářů a podělit se s ostatními o váš vlastní názor.

Zdroj: gateworld.net

Zdroj

Celý článek | Ayrton1 | Stargate Universe | Komentáře (12) | 27.05.2011 16:33

SGU nominováno v Constellation Awards

Constellation AwardsLetos se bude konat již 5. ročník udělování cen Constellation Awards, který je zaměřen jen na kanadské sci-fi filmy, minisérie a seriály a ještě k tomu mohou volit jen kanadští diváci. Když už nás netěší to, že SGU skončilo a nové epizody nebudou, může naše srdce rozradostnit alespoň tato skvělá zpráva. Z devíti kategorií totiž získalo SGU za rok 2010 hned 4 nominace, které najdete v pokračování článku. Pro SGU je také dobré, že mělo nejlepší epizody letos, a tak si myslím, že určitě můžeme čekat nějaké nominace ještě napřesrok. Útěchou nám také může být to, že kanadští fanoušci podporovali SGU od samého počátku, ne jako američtí, a tak mu přejme, ať všechny nominace promění.

Aby toho ještě nebylo málo, tak zmíním, že Sanctuary, seriál, ve kterém hraje naše oblíbená herečka Amanda Tapping (plukovník Samantha Carterová z SG-1), která tam hraje hlavní postavu Helen Magnusovou a Ryan Robbins (Ladon Radim z SGA), byl nominován také a dostal 5 nominací a z toho jsou dokonce tři v jedné kategorii za významný podíl na kanadském filmu či seriálu v roce 2010. Pro více informací a všechny nominace navštivte oficiální web Constellation Awards.

Zdroj: constellations.tcon.ca

Zdroj

Celý článek | Scimani | Stargate Universe | Komentáře (0) | 26.05.2011 21:14

« Předchozí | 111 12 13 14 15 16 1757 | Další »